“רק הקפה אחת. אם אני אקיא זאת אשמתך. תראה גבר, אני כולי רועד, אתה משוגע, אתה משחק בחיים שלי חבר”. אם לא הבנתם במה מדובר אז זוהי תגובתו של אדן הזאר לסיבוב ב-Nissan Leaf Nismo RC במסלול מרוצי הפורמולה במדריד.

מדובר בחוויה בלתי רגילה לה זכה השחקן מטעם יצרנית הרכב ניסאן, עוד טרם תקופת הקורונה באירופה. הבלגי המוכשר של ריאל מדריד, שכבש שער אחד בלבד ב-16 הופעות ליגה, נהנה מהרכב החשמלי של החברה, שמאופיין ב-322 כוחות סוס, מהירות מקסימלית של 248 קמ”ש, ותאוצה מ-0 ל-100 קמ”ש ב-3.4 שניות בלבד.

הנהג “המשוגע” שכה הפחיד את הבלגי הוא לא אחר מנהג סבב הפורמולה E (מכוניות חשמליות בלבד) אוליבר רולנד, שלקח את הזאר לחוויה בלתי נשכחת, ועל הדרך חשף בפניו את היכולות של הרכבים החשמליים של היצרנית היפנית, ששייכת כידוע לחברת האם הצרפתית “רנו”.

הזאר, אשר משמש כשגריר של החברה ובעל +Nissan Leaf e בעצמו, קיבל גם הוא הזדמנות לשבת מאחוריי ההגה של ה-Nissan Leaf Nismo RC ולנקום בחבר המשוגע: “שיחקת עם החיים שלי, עכשיו הגיע תורי – עכשיו אני אחראי על מה שקורה פה”.

הפנים המפוחדות של רולנד אמרו הכול, "אל תפחד”, צעק לעברו הזאר, כשהוא ניסה להרגיע את הנהג הבריטי (שהוא אגב אוהד ברנסלי). “זה היה די טוב”, סיכם רולנד את חוויית הנהיגה של הבלגי. “כעת אני שחקן כדורגל טוב יותר ונהג טוב יותר”, התבדח הזאר בסיום, כשהוא נהנה לחלוטין מהחוויה שהעניקה לו ניסאן.

עוד טרם שנהג על הרכב המדובר, הזאר ניסה כמה הקפות עם ה-+Nissan Leaf e בעלת ה-215 כוחות סוס ותאוצה מ-0 ל-100 ב-6.9 שניות. מדובר ברכב עם חווית נהיגה שונה לחלוטין שכן הוא מתופעל באמצעות דוושה אלקטרונית המבצעת גם פעולה של האצה, גם פעולה של האטה ומקביל גם פעולה של בלימה. “מדובר במשהו שונה לחלוטין. אני צריך להתאמן על זה וחייב ללמוד איך עושים זאת כמו שצריך”. בזמן הנהיגה עצמה על הרכב רולנד ניסה ללמד את הבלגי כיצד לנהוג כמו שצריך ואף צעק לו כמה פעמים לעצור, אבל הזאר הגיב כמו ששחקן התקפה יודע להגיב: “אל תגיד לי לעצור!”.

מסתבר שהיה גם רכב שלישי בתמונה, הרכב החד מושבי של רולנד ה-Nissan IM02. “אני מפחד, אני לא מוכן עדיין לרכב הזה”, הייתה תגובתו של הזאר לאחר שניסה לשבת בתא הנהג.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה באזור המוטורי? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את האזור המוטורי. נתראה בכתבה הבאה!