פאריס סן ז’רמן הודיעה רשמית היום (חמישי), על צירופו של ג’ורג’יניו ויינאלדום. כזכור, ההולנדי כבר היה סגור בברצלונה אבל ביצע פניית פרסה לאחר שקיבל הצעה כספית משודרגת מאוד מהצרפתים, והצטרף לקבוצה מהעיר האורות.

כזכור, נשיא ברצלונה, ז’ואן לאפורטה, כבר סיכם את כל התנאים האישיים מול סוכניו של הקשר, שהיו במשרדי הקאמפ נואו באותה פגישה חשאית, אבל אז משום מקום הגיעה פ.ס.ז’, שתשתלם להולנדי כ-9.5 מיליון אירו לעונה, הצעה שבסופו של דבר הובילה אותו לצרפת במקום לספרד בחוזה עד 2024.

קשרה של נבחרת הולנד שיחק בעונה החולפת 51 משחקים וכבש 3 שערים תחת מאמנו לשעבר, יורגן קלופ, וחתם תקופה מוצלחת בליברפול בה היה חלק חשוב מאוד בקבוצה שזכתה בליגת האלופות וכמובן באליפות הפרמיירליג הראשונה של המועדון אחרי 30 שנה.

ג’ורג’יניו ויינאלדום אמר לאחר החתימה: "אני שמח מאוד להצטרף למועדון כמו פ.ס.ז’, זה כמובן מועדון עם שחקנים טובים מאוד, מאמן טוב שדיברתי איתו לפני שהצטרפתי למועדון ושאני מכיר אותו היטב. פאריס זה מועדון שמשחק כדי לזכות בתארים ולנצח, אז אני ממש ממש מצפה להצטרף לקבוצה”.

דפאיי ו-ויינאלדום חוגגים במדי נבחרת הולנד (רויטרס)דפאיי ו-ויינאלדום חוגגים במדי נבחרת הולנד (רויטרס)

"אני מוכן לליגה הצרפתית. כבר עברתי למדינה אחרת כששיחקתי בהולנד וגיליתי את הפרמייר ליג, אבל זה היה טוב כי כבר שיחקתי הרבה שנים בהולנד ולפעמים אתה מוכן לאתגר חדש. אני חושב שכרגע אני מוכן לאתגר חדש וגם לזכות באליפות חדשה. אז אני מוכן להתמודד עם האתגר בצרפת. אני לא יכול לחכות עוד לשחק במשחקי הגביע וכמובן להשתתף בליגת האלופות”.

יורגן קלופ, מאמן ליברפול, אמר על ההולנדי שעזב את קבוצתו: “אין שום דבר שלא אתגעגע אליו בויינאלדום. אני אתגעגע לשחקן שהוא כמו משוגע – ובעל יכולות איכותיות ביותר. הוא אחד השחקנים הכי חכמים שיצא לי לאמן אי פעם. התרומה שלו לקבוצה היא כל מה שמאמן חולם”.

ויינאלדום וקלופ (רויטרס)ויינאלדום וקלופ (רויטרס)
ילדי העתיד של ברצלונה מעפילים לרבע הגמר