עכשיו זה רשמי – הסופר ליג נפלה ולא תתקיים. אמנם זה כבר היה ברור, אך לפי ההסכם בין 12 המועדונים, אם 9 מתוכם יתנערו מהפרויקט ויצאו ממנו, הוא יפול ולא יתקיים. מילאן הצטרפה ל-8 האחרות באופן רשמי ובכך שמה קץ ליוזמה של פלורנטינו פרס. הקבוצות יגישו מסמך הצהרה רשמית על עזיבתן את הליגה החדשה, והסנקציות החלו.

למעשה, ריאל מדריד, יובנטוס וברצלונה נותרו לבדן כמי שטרם התנערו מהסופר ליג ולכן הקבוצות עדיין עומדות בפני סנקציות ו-ועדת משמעת, כאשר אופ”א לא מוכנה לוותר על ה”בגידה” שלהן במעלים האירופיים. בנוסף, פורסם כי אופ”א הטילה עונש ראשוני על הקבוצות שהצטרפו לסופר ליג – הן יוותרו על 5 אחוזים מהרווח שלהן בצ’מפיונס בעונה הבאה.

כזכור, לאחרונה פורסם כי באופ”א בוחנים את כל האופציות בהיבט המשפטי על מנת לפעול נגד המועדונים, כשאף פורסם כי העונש המקסימלי לקבוצות עלול להגיע לעונש הרחקה לשנתיים מליגה האלופות והאירופית.

עוד פורסם כי 9 המועדונים (ארסנל, צ’לסי, מנצ’סטר יונייטד, מנצ’סטר סיטי, ליברפול, טוטנהאם, מילאן, אינטר ואתלטיקו מדריד) הגיעו להסכמה עם אופ”א כי ייקנסו ב-100 מיליון אירו במידה ששוב יבקשו לשחק בתחרות חדשה, או 50 מיליון אירו קנס אם הן יפרו התחייבויות אחרות כלפי אופ”א.

כוח מתפרץ: שונית חמד מתחילה להתאגרף