שני משחקי הליגה הלאומית מהמחזור השלישי שנדחו עקב ההסלמה בדרום, נערכו הערב (שבת) ואליצור אשקלון, שמחתה נגד היחס כלפיה בזמן דחיית המשחקים, גברה 92:100 על הפועל רמת גן/גבעתיים. מכבי הוד השרון נכנעה בביתה 106:101 לאחר הארכה להפועל חבל מודיעין המפתיעה.

אליצור אשקלון - הפועל רמת גן/גבעתיים 92:100

החבורה של רועי חגאי זעמה על כך שאיגוד הכדורסל והמנהלת לא התעניינו כלל בעובדה שאימוני הקבוצה נפגעו עקב ההסלמה בדרום והעובדה שהקבוצה נאלצה לנדוד למרכז הארץ חרף העובדה שנסעו תחת הטילים, אבל כעת שהושגה הרגיעה הדרומיים חזרו להתרכז בכדורסל והשיגו ניצחון שלישי ברצף שסייע להם להישאר היחידים במאזן מושלם בליגה.

תקלה טכנית
מכוער: קטטה בין אוהדי הפועל חולון לב''ש

על הפרקט, זה היה דו קרב בין שני הזרים המובילים של כל אחת מהקבוצות, אריזונה ריד באשקלון וקווין קייפרס מנגד. אחרי רבע ראשון מוצלח של המארחת, האורדונים ידעו לחזור וצימקו ל-51:45 בהפסקה. בחצי השני הצליחה האורחת להקטין עוד קצת, אבל ריד דאג להגדיל את הפער ברבע האחרון בדרך לניצחון. 33 נקודות ו-9 כדורים חוזרים היו לריד, פול דילייני הוסיף 21 משלו. 38 של קייפרס לא הועילו בצד השני.

מכבי הוד השרון - הפועל חבל מודיעין 106:101 לאחר הארכה

החבורה של אלון שטיין המשיכה להיות המרעננת הרשמית של הליגה אחרי שהשיגה ניצחון שני ברצף על חשבון השרוניים, שירדו למקום האחרון עם הפסד שלישי ברצף והם במאזן 3:0. אחרי חצי ראשון נהדר בו הוליכו המארחים 38:46, האורחים כפו משחק צמוד ובזכות רבע אחרון אדיר שלחו את  המשחק להארכה ב-87:87.

דיאנדרה פארקס ואיוון אסקה היו נהדרים וידעו להוביל את חבריהם ליתרון ולניצחון ענק. 28 נק' היו לפארקס שפלירטט עם טריפל דאבל, אסקה רשם משחק מעולה עם 25 נקודות ו-15 כדורים חוזרים, רז ניסים כהן תרם 19 נוספות.  26 נק' היו לעידו דוידי בצד המפסיד, כאשר גם ג'ימי הול עם דאבל דאבל מטורף של 25 נק' ו-24 כדורים חוזרים לא סייע.