יום הגמרים שנערך הערב (שני) ברמלה סיפק גמרים גדולים ומחזיקות גביע חדשות. הפועל עמק חפר השלימה דאבל היסטורי אחרי שזכתה הערב בגביע המדינה לנוער. רק לפני כמה ימים היא זכתה באליפות, והיום עשתה זאת שוב עם ניצחון על מכבי ראשל"צ 60:81.

הרבע הראשון דווקא היה בשליטה של הכתומים שברחו ליתרון דו ספרתי, אבל ברבע השני חפר השתלטה על המשחק והחלה לברוח ליתרון שחצה את ה-20 הפרש בשיאו בדרך לגביע. אריאל אייזיק נבחר לשחקן המצטיין עם 18 נקודות ו-7 כדורים חוזרים, בעוד יכולת טובה של טל פלד שקלע 18 נק’ לא הספיקה למפסידה.

בפעם החמישית בעשור האחרון, גביע המדינה לנערים א' הלך למכבי יהושע ת"א אחרי ניצחון 59:76 על הפועל אבי חולון. הצהובים הובילו לאורך מרבית המשחק, כשברבע האחרון עם הגנה קטלנית בצבע הצליחו לבצע את הבריחה הגדולה ליתרון דו ספרתי גבוה שסגרה את הסיפור. עפרי נוה נבחר לשחקן המצטיין עם 17 נקודות ו-11 ריבאונד, רן סולמון בלט אצל חולון עם 21 נקודות. 

מכבי ת"א נערים (עודד קרני, איגוד הכדורסל)מכבי ת"א נערים (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

יום הגמרים החגיגי נפתח עם דרבי השרון בגמר הילדות, בו ניצחה הפועל כפר סבא את הפועל לב השרון 57:84 וזכתה בגביע היסטורי. כפ"ס הובילה לאורך כל המשחק כשכבר ברבע הראשון הצליחה לברוח ליתרון דו ספרתי. לב השרון מדי פעם הצליחה להוריד את ההפרש, אבל לא להתקרב משמעותית וכפ"ס כאמור שמרה על היתרון שלה עד לניצחון בסיום.

דרמה גדולה מאוד התרחשה בגמר הנערות א', בסיומה הפועל ראשל"צ השאירה אצלה את הגביע לעוד עונה עם זכייה שניה ברציפות אחרי ניצחון 55:57 על מכבי רעננה. נגה אטינגר עם פעולות מאני טיים חשובות נבחרה לשחקנית המצטיינת של המשחק, על אף שירדן גרזון קלעה 37 נקודות מנגד.

הפועל ראשל"צ נערות (עודד קרני, איגוד הכדורסל)הפועל ראשל"צ נערות (עודד קרני, איגוד הכדורסל)
גלישה: מיטב הביצועים מגמר הנשים והגברים