פיב”א, פדרציית הכדורסל הבין לאומית, פרסמה היום (שישי) הודעה מיוחדת בנוגע לחלונות משחקי מוקדמות הגביעים היבשתיים, ביניהם מוקדמות אליפות אירופה 2021, כאשר החלונות בנובמבר 2020 ובפברואר 2021 יתקיימו במסגרת ‘בועה’.

באשר לנבחרת ישראל, הכחולים-לבנים של עודד קטש היו אמורים לארח את ספרד ב-27 בנובמבר ואת פולין ב-30 בנובמבר וכמו כן, להתארח אצל רומניה ב-18 בפברואר ובספרד ב-21 בפברואר, כאשר עד כה, הנבחרת מדורגת במקום הראשון בבית A עם שני ניצחונות משני משחקים, אחרי 71:75 על פולין ו-63:87 על רומניה.

עודד קטש (רדאד ג'בארה)עודד קטש (רדאד ג'בארה)

בהודעה הרשמית שפרסמה פיב”א נכתב: “תוך התחשבות בבריאות וביטחון השחקנים, המאמנים והשופטים, ובעקבות המלצות מהוועדה הרפואית והתחרותית, הוועד המנהל החליט שהחלונות הבין לאומיים לטורנירי המוקדמות השונים בנובמבר 2020 ופברואר 2021 יתקיימו במסגרת ‘בועות’ במקום משחקי בית וחוץ, תוך הסכמה של רשויות הבריאות במדינות המארחות ובהתאם לפרוטוקולי הבריאות של פיב”א, כולל מדיניות הבדיקות ובקרת על כניסה לסביבה מאובטחת בעיר בה תתקיים התחרות”.

“כל בועה תכלול 4 או 8 נבחרות, בית אחד או שני בתי מוקדמות, כאשר המארחות ייקבעו ברמה האזורית ויוכרזו בהמשך. פיב”א תמשיך לעקוב אחרי המצב סביב נגיף הקורונה על בסיס יומי ותספק עדכונים נוספים לגבי התחרויות השונות אם וכאשר יהיה צורך בכך”.