המשחק בין פנאתינייקוס לאולימפיאקוס הוא תמיד קרב לוהט ורווי יצרים, אולם הערב (רביעי) נראה כי היצרים עלו מדרגה, כאשר המשחק בין שתי הקבוצות הופסק במחציתו, בשל טענות קשות של הקבוצה של דייויד בלאט.

המשחק נערך באואקה, ביתה של פאו, ובמהלך המחצית הראשונה היו טענות קשות לאורחת על השיפוט ה”ביתי” לדבריהם, שכלל לדבריהם בין היתר שלוש עבירות נגדם ב-28 השניות הראשונות למשחק. ובמהלך הפסקת המחצית, אליה ירדו בפיגור 40:25, הם החליטו שלא לעלות למחצית השנייה להמשך המשחק.

השחקנים והמאמן הישראלי הסתגרו בחדר ההלבשה ולאחר כמה דקות הוחלט על ידי הקבוצה למעשה ”לוותר” על המשחק. השופטים המתינו להם על הפרקט, אולם משאלו לא עלו, החליטו לסיים את המשחק. הקבוצה עשתה זאת  בידיעה שהמשמעות היא הפסד טכני, וצפויה אף לספוג עונשים קשים יותר בהמשך.

דשון תומאס, שחקן פנאתינייקוס ואקס מכבי תל אביב, אמר בדרכו לחדר ההלבשה: “בחיים לא ראיתי חרא כזה”, בהתייחסו לשיפוט, כשגם בלאט עצמו הרבה להתלונן על השיפוט העוין. הג’נרל מנג’ר של אולימפיאקוס, חריסטוס סטאברופולוס אמר לטלוויזיה המקומית: “זה פשוט מגעיל. אנחנו לא יכולים לקחת חלק בפארסה הזאת ולא יכולים להמשיך לספוג ככה. רשויות הספורט צריכות לעשות משהו”.

מאמן היריבה, ריק פיטינו, הגיב: “כמאמן 43 שנה, אני מאוד מאוכזב, מאוכזב מהמסר שזה מעביר. אני מבין את היריבות בין המועדונים, אבל המשחק יותר גדול מזה. אני אף פעם לא רוצה לראות דבר כזה, היינו  באולם של אולימפיאקוס וחטפנו חזק. אנחנו מאוד מאוכזבים שהמשחק לא הגיע לסיומו”.

הבעלים של הקבוצה, דימיטריס ינאקופולוס, היה פחות מעודן בתגובתו והשאיר תחתוני נשים בצבע אדום על הספסל של אולימפיאקוס לאחר האירוע. בנוסף אמר: “זה היה משהו שתוכנן מראש, כנראה שהם לא יכולים לשלם לשחקנים שלהם, אז הם ‘זרקו את המגבת’ ועכשיו הם אומרים שהם לא אוהבים את השופטים. אולי משפחת אגלופולוס (הבעלים) רוצה לעזוב את המועדון ולהאשים אותנו ואת השופטים. זה בלתי מקובל, אתה מנצח או מפסיד על המגרש”.