סערה גדולה בעקבות ההחלטה של משרד התרבות והספורט להחזיר את ליגות הלאומית והארצית לגברים בכדורסל, אך יחד עם זאת למנוע את חידוש הליגה הלאומית לנשים. בעקבות זאת, שחקניות הכדורסל בארץ טוענות להדרתן.

במכתב שיצא על ידי מנכ”ל המשרד, רז פרויליך, נכתב כי לפי החלטות הממשלה כי מעבר לחזרת הליגה הראשונה לגברים - כעת גם הליגות הראשונות לנשים חוזרות לאימונים ביחד עם חזרת הליגות השנייה והשלישית לגברים. בכך למעשה, שלוש הליגות הראשונות לגברים הוחזרו לעומת רק הליגה הראשונה לנשים.

בעקבות זאת שחקניות רבות מהליגה הלאומית בכדורסל ובענפים נוספים הביעו ביקורת על ההחלטה, כאשר פרויליך הגיב להן בפוסט בפייסבוק וטען: “החלטת הממשלה הייתה להחזיר מקומות עבודה ללא קבלת קהל. הליגה הבכירה של נשים חזרה כי הנשים שעובדות שם מקבלות שכר. בשאר ליגות הנשים רוב השחקניות אינן מקבלות שכר ולכן לא יכולנו להחזיר אותן. חבל שלקחתן את הנושא החשוב הזה של שוויון למקום הלא נכון שלו”.

חילי טרופר, רז פרויליך ויוסי שרעבי (דוברות משרד התרבות והספורט)חילי טרופר, רז פרויליך ויוסי שרעבי (דוברות משרד התרבות והספורט)

גם לפוסט הזה היו תגובות זועמות משום ששחקניות טענו כי הן משחקות בלאומית ומתפרנסות מכך כעבודה עיקרית. כמו כן, ספורטאיות נוספות טענו כי גם בליגה השלישית בכדורגל ובכדורסל לא כל השחקנים מתפרנסים רק ממשחק פעיל.
  
מאיגוד הכדורסל נמסר:
“ראשי איגוד הכדורסל נמצאים בקשר רצוף עם גורמי המקצוע במשרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט וזאת במטרה להחזיר לפעילות כמה שיותר קבוצות בכמה שיותר ליגות. ביום חמישי האיגוד קיבל הודעה שאל הליגות המקצועניות לנשים וגברים, שקיבלו אישור לחזור לאימונים, יצורפו גם הליגה הארצית לגברים והלאומית לנשים. במכתב שהגיע ממשרד הספורט, נשמטה הליגה הלאומית לנשים והאיגוד ידאג לתקן זאת”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
יענקלה שים לב: יש מחליף לשועה בחוד