לאחר שניצחה אמש את מכבי חיפה במשחק אימון, הפועל תל אביב ערכה היום (רביעי) את יום המדיה החגיגי בהיכל שלמה בעיר, כאשר ההתרגשות על פניהם של השחקנים ניכרת היטב. האדומים מכוונים העונה הכי גבוה שרק אפשר ולא מסתירים זאת, כאשר מאמן הקבוצה אריאל בית הלחמי אמור להוביל את הקבוצה קדימה. שעות לפני הכינוס, אגב, הודיע איגוד הכדורסל על כך שהמאמן לא ימשיך להדריך את נבחרת העתודה והמאמן התייחס גם לכך וגם למטרות של הפועל תל אביב. 

“אני נרגש להגיע לפה שוב. בכל פעם כשאני נכנס לאולם הזה אני נזכר בימים שהוא היה מלא בכחול לבן ועכשיו זה יהיה באדום”, אמר בית הלחמי. “עבדנו קשה בקיץ כדי להביא לקבוצה את השחקנים הנכונים. אנחנו בתחילת הדרך ועוד קשה לדעת אם נהיה קבוצה טובה אבל אנחנו עובדים על הכימיה והסגנון, כך שלאט לאט נשתפר ונתקדם. ננסה לשלב בין השאיפות של המועדון והקהל לקידום השחקן הישראלי הצעיר, כאשר בסגל שלנו יש שחקן כמו ים מדר שגדל פה ויהיה יותר שחקן מוביל, לצד ישראלים נוספים כמו תומר גינת. ביחד עם עם הזרים שישתלבו, ננסה לייצר קבוצה טובה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
גינת: ״יש לנו סיכוי טוב להצליח העונה״

הסגל שנבנה לעונה: “הסגל הישראלי שלנו מצוין לטעמי, וגם הזרים שחקנים טובים אבל יקח להם עוד קצת זמן להתאקלם. מה שכן, כולם מחויבים ועם האנרגיות שאנחנו רוצים לראות. גריפין אמור להיות זר מוביל בקו האחורי, אבל יש עוד שחקנים עם אופי שהובילו קבוצות ולכן הפועל תהיה מורכבת מהרבה מנהיגים. בדרך שבה בנינו את הקבוצה בהתאם לתקציב, היינו צריכים לוותר על משהו ועל פניו נראה שאנחנו פחות גדולים בקו הקדמי אבל יש לנו גבוהים שיודעים לשחק והעומק שלנו יהיה בשחקני החוץ בפן הזה”.

חואקין שוכמן ואריאל בית הלחמי (חגי מיכאלי)חואקין שוכמן ואריאל בית הלחמי (חגי מיכאלי)

המטרות: “עוד מוקדם לדבר על המטרות שלנו אבל ברור שאנחנו, כמועדון בסדר גודל של הפועל תל אביב, תמיד חושבים גבוה ולמעלה. צריך לגבש זהות ולשחק הכי טוב שאפשר. ברגע שנשחק טוב וביחד, בשיתוף עם הקהל, אפשר להצליח. אנחנו שואפים גבוה, בלי קשר לתקציב שלנו, כי זה המהות וההיסטוריה של המועדון”. 

מייקל בריסקר ואריאל בית הלחמי (חגי מיכאלי)מייקל בריסקר ואריאל בית הלחמי (חגי מיכאלי)

עזיבת נבחרת העתודה: “זו החלטה אישית. אני צריך קצת חופש, כי במשך שלוש שנים עבדתי עם נבחרת העתודה והאולימפית. אני מרגיש שאני צריך קצת מנוחה מהנבחרות ואני מקווה שפסק הזמן הזה יהיה קצר ולא ארוך. על מי אמליץ להחליף אותי? קטונתי, יש הרבה מאמנים טובים ומצליחים באיגוד. נעליים גדולות? אני לא מסתכל על זה ככה. לקחתי סיכון והמשכתי בשנה שעברה גם לאליפות אירופה שהייתה בארץ ועמדנו בזה בצורה יפה לשמחתי. ההחלטה לא להמשיך עכשיו היא יותר אישית ולא קשורה להישגים, אני צריך איזה קיץ למנוחה”.

חואקין שוכמן (חגי מיכאלי)חואקין שוכמן (חגי מיכאלי)
מייקל בריסקר ותומר גינת (חגי מיכאלי)מייקל בריסקר ותומר גינת (חגי מיכאלי)
תומר גינת וחואקין שוכמן (חגי מיכאלי)תומר גינת וחואקין שוכמן (חגי מיכאלי)
רודני פרוויס (חגי מיכאלי)רודני פרוויס (חגי מיכאלי)
אלישי כדיר (חגי מיכאלי)אלישי כדיר (חגי מיכאלי)
דסי רודריגס (חגי מיכאלי)דסי רודריגס (חגי מיכאלי)
תומר גינת (חגי מיכאלי)תומר גינת (חגי מיכאלי)