על אף התהליך הארוך והתקוות הגדולות שהיו לה כי המהלך יצלח, אליצור אשקלון מהליגה הלאומית קיבלה היום (חמישי) הודעה מאכזבת במיוחד, כאשר ל-ONE נודע לראשונה כי אזרוחו של פול דילייני לא ייצא אל הפועל והוא יישאר במעמד של שחקן זר.

בקבוצה קיבלו את ההודעה במורת רוח, אך הודו לגורמים שניסו לעזור למאמץ ביניהם ברק סרי עוזרו האישי של אריה דרעי, ליעקב בן שושן מנכ”ל איגוד הכדורסל, פרופסור שלמה מור יוסף מרשות האוכלוסין וחילי טרופר שר הספורט שהמליץ על הקיצור ורישומו כזר.

על אף האכזבה מדחיית הבקשה, מאליצור אשקלון נמסר: “הרצון של כל אלו לעזור לנו לא מובן מאליו ואנחנו מודים להם, אבל אנחנו מקבלים עלינו את הגזירה כי הדברים נבחנו בכובד ראש. אנחנו מאמינים ומקווים שפול יהיה אזרח ושחקן של הקבוצה בעתיד. הוא בהחלט ראוי להיות אזרח ישראלי”.

כזכור, בחודש אוגוסט האחרון ביצעו האשקלונים כמה החתמות, כאשר אחת הבולטות שבהן היא של דלייני (35, 1.88) שבמועדון הדרומי קיוו לסיים את הליך האיזרוח שלו, דבר שלא יצא אל הפועל. הרכז שחוזר לקדנציה נוספת, נחשב לשם גדול בליגה הלאומית ושיחק באליצור אשקלון ומכבי הוד השרון, הצטרף אחרי פגרת הקורונה להפועל באר שבע מליגת העל ורשם שני משחקים בהם תרם 14.5 נקודות, 3 אסיסטים ו-3 כדורים חוזרים.