הפועל תל אביב תתארח הערב (ראשון, 20:00) אצל בני הרצליה באולם היובל למשחק תחתית לוהט מהמחזור ה-25 בין שתי קבוצות שנמצאות במאבק ישיר נגד הירידה. ניצחון של האדומים יסבך את המארחת ויצמצם פערים בתחתית הרותחת, בעוד הפסד יקרב את האורחת למכבי חיפה ולקו האדום, ובעיקר יעמיד אותה בצרות של ממש במקרים של מאבקים פנימיים בבתים משולשים ומפגשים ראש בראש.

שתי קבוצות יירדו לליגה הלאומית בתום הבית התחתון. בשלב זה עירוני נהריה נמצאת הרחק במקום האחרון, ושלוש הקבוצות שנמצאות צמודות מעליה ונראות בדרך למאבק נגד הירידה הן שתי אלה שנפגשות הערב באולם היובל, ומכבי חיפה. הרצליה של שרון דרוקר עשירית עם שבעה ניצחונות מול 15 הפסדים, חניכיו של דני פרנקו במקום ה-11 עם שישה ניצחונות ו-15 הפסדים, ואילו החיפאים במקום ה-12 עם חמישה ניצחונות ו-17 הפסדים.

אלא שבמפגשים פנימיים, האדומים מתל אביב כבר הפסידו פעמיים למכבי חיפה ופעם אחת לבני הרצליה, כך שהפסד אדום הערב יקבע סופית כי במידה והקבוצה של דני פרנקו תסיים את הפלייאוף התחתון ראש בראש עם אחת הקבוצות, או אם תיווצר סיטואציה של בית משולש בתום העונה, גורלה ייחרץ לירידה.

שחקני בני הרצליה (איציק בלניצקי)שחקני בני הרצליה (איציק בלניצקי)

מאז הניצחון של הרצליה בהיכל קבוצת שלמה, אל הפועל תל אביב הצטרפו ג׳סטין טילמן ופול סטול, בעוד גייב יורק וג’ון דיבלר עזבו. האדומים יצטרכו את העוגנים שלהם בקו הקדמי, טילמן וטייריק ג'ונס, שהפכו לצמד שקשה להתמודד עמו, כמו גם את הסייז של רג'י אפשואו. נקודת מפתח נוספת היא הקליעה של ים מדר מבחוץ. בסביבתו מעידים על כך שהעבודה הקשה אותה הוא משקיע מתחילה להוכיח את עצמה – עד כה העונה הגארד הצעיר קולע ב-40.2 אחוזים, אך בששת המשחקים האחרונים הוא קלע ב-60% (12 מ-20).

מהצד השני קבוצתו של שרון דרוקר, שחסרה במפגש הקודם את ג׳ארד קאנינגהאם שרק חתם בקבוצה, תחסר גם הפעם שחקן רכש חדש – קני וויליאמס.