הפועל ירושלים רשמה הערב (חמישי), עוד רגע שפל בעונה הקשה שלה, כאשר הובסה מול מכבי ראשון לציון 98:67 במסגרת המחזור ה-25 של ליגת ווינר סל.

דאיניוס אדומאיטיס אמר בסיום: ״אני חושב שאנחנו רואים את הבעיות שלנו חוזרות על עצמן כל הזמן, אנחנו לא יכולים לשלוט על המשחק של היריבות והדבר הגרוע ביותר הוא שאנחנו מאפשרים כל הזמן נקודות קלות, יותר הזדמנויות שניות וגם כשאנחנו מחטיאים ליי אפים ונקודות קלות ואלה דברים שעושים הבדלים עצומים בכדורסל, כשרואים את כמות הנקודות בהתקפות מעבר או מהזדמנות שנייה שספגנו זה יותר מ-50 נקודות והיו רגעים שלא הצלחנו אפילו לבצע עבירות”.

“התקפית כמובן, אי אפשר לשחק ולנצח כשהולכים רק 4 פעמים לקו העונשין, זה אומר שאתה לא אגרסיבי מספיק והם עשו 12 עבירות. הבעיה העיקרית היא חוסר היכולת לשלוט בריצות של היריבה, גם במשחק הקודם ראינו את זה בריצת 0:18 של נס ציונה, זו הבעיה הגדולה ביותר שלנו״.

גודס: "היינו יותר אגרסיביים"

האפשרות שיתפטר: ״אני אדבר עם ההנהלה. אני מדבר עם השחקנים כל הזמן, אם ארגיש שהשחקנים לא מאמינים במה שהם עושים זו תהיה ההחלטה הקלה ביותר בשבילי. בשבילי הקבוצה מעל הכל, לא אדומאיטיס ולא השחקנים, הקבוצה היא מספר 1 בסדר העדיפויות, אז ההחלטה הזאת לא תהיה קשה״.

האם יש לו עוד מה לתת לקבוצה: ״בוודאות, האדם הראשון שצריך לתת יותר מעצמו הוא אני, יש רעיונות חדשים ודברים שונים וזאת העבודה שלי״.

השתלבותם של סטנטון קיד וריי מקאלום והציפיות מהם: ״סטנטון יכול לשחק בעמדות 3 ו-4 והיה חשוב לנו מאוד שיהיה לנו שחקן שיוכל לשחק בשתי העמדות האלה ולכדרר וריי יכול לשחק ביחד עם תמיר בלאט או עם כריס קרמר ולהזיז מדי פעם את כריס לעמדה 3 כדי שיהיו לנו שלושה מובילי כדור בו זמנית על הפרקט, זה הרעיון העיקרי, להרחיב את הרוטציה בעמדות האלה״.

המשחק מול מכבי תל אביב: ״כדי לנצח אותם אנחנו צריכים לבוא במנטליות אחרת לגמרי, כל פוזשן הגנתי צריך להיות בגישה של להיות או לחדול, כל פוזשן התקפי צריך להיות מלווה בקבלת החלטות נכונה ותמיד לשחק עד הסוף. כולם צריכים לתת 100 אחוז ואפילו יותר בסוג המשחקים הזה״.

“ניצחון ענק, דוברת היה כמו רודמן היום”

בצד המנצח, גיא גודס אמר: "אחד הדברים שדיברנו לפני המשחק זה להיות אגרסיבי מהרגע הראשון ולא לרדוף אחרי ירושלים כמו במשחק הקודם. היינו יותר מרוכזים, אגרסיביים בהגנה, עשינו נקודות קלות, היינו חדים. משחק ענק מבחינתנו, קודם כל הגנתית וגם אז התקפית. זה הרבה יותר קל כשיש את פארגו בקבוצה, זה מתחיל שם. השילוב שלו עם מונרו הולך ומשתפר, נהיה הרבה יותר איכותי, כיף לאמן שחקנים ברמה הזאת. גם ההבאה של קולשוב שידרגה אותנו משמעותית. זאת קבוצה שהתחברה כבר, קבוצה שלא נלחצת ויודעת מה היא רוצה מעצמה. יש לנו המון יכולות. עשינו הגנה מדהימה על הכדור עם הרבה חטיפות”.

אדם אריאל וגיא גודס (איציק בלניצקי)אדם אריאל וגיא גודס (איציק בלניצקי)

“צריכים להישאר צנועים ולהמשיך לעבוד, להבין מה אנחנו עושים טוב ומה פחות טוב. אנחנו לא מסתכלים איזה מקום אנחנו, רק רוצים להמשיך לטפס, בלי להסתכל ימינה או שמאלה, להתקדם ממשחק למשחק. הקבוצות שלפנינו כבר עשו ריצה, אנחנו מאחורה ויש להם פור עלינו, אנחנו שמים את הספרינט כדי להגיע לקו איתם ביחד, זה מוציא הרבה אנרגיות אבל יש לנו את האיכות לעשות את זה. זה בידיים של השחקנים. נוכל לעשות הכל, לא נרצה לבזבז עונה”.

“זה מה שחלמתי מג'מיל, לא הכרתי אותו לפני זה, זה היה מהלך במהירות מסוימת כי ידענו שהוא שוחרר והוא יכול לטוס, רצינו שחקן בעמדה הזאת. אמרתי שהולכים על זה, הרבה אמרו לי מה אתה לוקח והוא לא מספיק טוב, ציפינו למה שהוא נתן היום, לאנרגיה להגנה ולגודל. הוא בחור חכם, מסדר את ההגנה מאחורה. פארגו אמר לי שהוא בחור מדהים, שמח שהוא היה היום אנרגטי ומקווה שזה לא רק שזה היה נגד ירושלים.  נועם דוברת עשה היום משחק הגנה מושלם. הוא עשה משחק הגנה כמו של דניס רודמן”.

ג'רמי פארגו (איציק בלניצקי)ג'רמי פארגו (איציק בלניצקי)

“גם כשהבאתי את פארגו במכבי מלבנון ידעתי שהוא יהפוך את הקבוצה. אחרי תקופה מסוימת הוא סידר את כולם במקום והקבוצה התרוממה. אני מכיר את האיכויות שלו, הוא עושה את זה בצניעות ועם המון חן וצחוקים. אני נהנה לאמן לשחקנים בסדר גודל של ג'רמי ודריל, פיגורות, היה כדורסל ברמה גבוהה מבחינתנו. צריך להמשיך להתקדם קדימה".