אחרי שמכבי ת”א עלתה בקושי רב לגמר הפיינל פור, הגיעה המנה העיקרית של הערב, ובסיום, נקבע שגם אחרי 12 שנה, שוב לא נקבל את המפגש הגדול של הכדורסל הישראלי, אבל נראה שנקבל מפגש לא פחות מרתק אחרי שמכבי ראשון לציון גברה 86:92 על הקבוצה שניצחה אותה בגמר הגביע ועלתה לגמר הפיינל פור, שם תוכל, אולי, לזכות באליפות שנייה בתולדותיה.

אפשר לסכם את המשחק בהרבה דרכים. אפשר לדבר על ההתפרקות המנטלית של ג’יימס פלדין ברבע האחרון, הכוכב אולי הכי גדול של ירושלים במרבית העונה פשוט לא פגע בכלום ברגעי האמת. אפשר לדבר על הריצה של ראשל”צ ברבע השלישי שמחקה פיגור דו ספרתי, אבל אחרי משחק כזה, צריך וראוי לדבר רק על שחקן אחד.

שחקני מכבי ראשל"צ חוגגים (רדאד ג'בארה)שחקני מכבי ראשל"צ חוגגים (רדאד ג'בארה)

דיימון סימפסון, שלא פתח את העונה עם הכתומים, סיפק את אחת התצוגות הכי גדולות שזכורות בכדורסל הישראלי בשנים האחרונות. שימו לב למספרים: 28 נקודות ו-20 ריבאונדים (שיא פלייאוף) היו לפאוור פורוורד, בתצוגה שלא הייתה מביישת כוכב NBA. דריל מונרו, שהיה אחראי יותר מכל אחד אחר לאליפות הקודמת של ראשל”צ, סיפק 14 נקודות ו-9 ריבאונדים, וקמרון לונג הוסיף 19 משלו.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מדהים: ראשל"צ בגמר עם 86:92 מול ירושלים

עבור מחזיקת הגביע, אין ספק שמדובר באכזבה עצומה, בעיקר לעודד קטש, ששנה שנייה ברציפות מודח בחצי גמר הפיינל פור. קשה להבין מה עבר על ירושלים החל מאמצע הרבע השלישי, אבל כשאמארה סטודמאייר מסיים עם 12 נקודות בלבד באחוזים רעים מהשדה וג’יימס פלדין מסיים עם 1 מ-9 מחוץ לקשת, ירושלים פשוט לא יכולה לנצח.

אמארה סטודמאייר מאוכזב (רדאד ג'בארה)אמארה סטודמאייר מאוכזב (רדאד ג'בארה)

קלעו למכבי ראשון לציון: דיימון סימפסון 28 נקודות ו-20 ריבאונדים, קמרון לונג 19, נמרוד טישמן 16 ו-7 אסיסטים, דריל מונרו 14 ו-9 ריבאונדים, עוז בלייזר 8, אדם אריאל 6, אלכס המילטון 1, איתי שגב שותף ולא קלע.

קלעו להפועל ירושלים: ג'ייקובן בראון 19, ג'יימס פלדין 14 (6 מ-20 מהשדה, 1 מ-9 ל-3), אמארה סטודמאייר 12 ו-6 ריבאונדים, טיישון תומאס 11 ו-14 ריבאונדים, תמיר בלאט 11, דשון באטלר 8, ג'וש אואנס 6, בר טימור 3, ליאור אליהו 2, יוגב אוחיון שותף ולא קלע.

רבע ראשון: 24:25 להפועל ירושלים

החמישייה של הפועל ירושלים: תמיר בלאט, יוגב אוחיון, ג'יימס פלדין, טיישון תומאס וג'וש אואנס.

החמישייה של מכבי ראשון לציון: נמרוד טישמן, קמרון לונג, עוז בלייזר, דריל מונרו ודיימון סימפסון.

נמרוד טישמן עם הכדור (חגי מיכאלי)נמרוד טישמן עם הכדור (חגי מיכאלי)

המשחק התחיל בהחטאות של שני הצדדים, כשהכתומים היו הראשונים שנכנסו לתלם ועלו ל-0:4. ירושלים צימקה ל-4:2, אבל ראשל”צ הגיבה בריצת 0:7, עלתה ל-2:11 ואילצה את עודד קטש לקחת פסק זמן מוקדם, ממנו עלה למגרש אמארה סטודמאייר שסיפק סל כבר בנגיעה הראשונה שלו בכדור.

אמארה סטודמאייר זורק (רדאד ג'בארה)אמארה סטודמאייר זורק (רדאד ג'בארה)

ג’יימס פלדין סיפק דאנק גדול, דשון באטלר הוסיף שלשה וירושלים צימקה, אבל דריל מונרו סיפק סל חשוב מנגד. ירושלים המשיכה בהתאוששות, באטלר ותומאס קלעו וקבעו 13:13. דיימון סימפסון החזיק את ראשל”צ בעיניינים וסיים רבע נפלא עם 10 נקודות ו-6 ריבאונדים, כשמנגד, פלדין וברטון בלטו אצל ירושלים, שסיימה את הרבע ב-24:25.

יוגב אוחיון חודר (רדאד ג'בארה)יוגב אוחיון חודר (רדאד ג'בארה)


רבע שני: 47:50 להפועל ירושלים

ירושלים פתחה מעט טוב יותר, וטיישון תומאס הקפיץ את האדומים ביציע עם דאנק אדיר על הפרצוף של דריל מונרו שקבע 30:34.  המשחק הצמוד נמשך לאורך כל הרבע, כשדיימון סימפסון ממשיך להיות הטוב על הפרקט וגם דריל מונרו נכנס לעניינים וכבר הגיע לדאבל פיגרס. מנגד, ג’ייקובן בראון וטיישון תומאס החזיקו את ירושלים, שהצליחה לפתוח פער קטן ועלתה ל-41:45 כשתי דקות לסיום.

תמיר בלאט (רדאד ג'בארה)תמיר בלאט (רדאד ג'בארה)

אלכס המילטון צימק עם זריקת עונשין אחת מוצלחת, אבל מנגד תמיד בלאט סיפק חדירה נפלאה וסחט סל ועבירה. בלאט החטיא את זריקת העונשין, אבל ראשון לציון לא השתלטה על הריבאונד, ואואנס סיפק עוד 2 נקודות קלות. ראשל”צ הצליחה לצמק בדקה האחרונה וסיימה את הרבע עם סל מדהים של עוז בלייזר מעבר לקו חצי המגרש שקבע 47:50 לירושלים בסיומה של מחצית מרתקת.

דריל מונרו (רדאד ג'בארה)דריל מונרו (רדאד ג'בארה)

רבע שלישי: 69:70 למכבי ראשון לציון

ירושלים עלתה עם סטודמאייר הפעם בחמישייה שפתחה את המחצית השנייה, וברחה ל-55:66 מהיר, יתרון השיא שלה במשחק, אבל ראשון לציון הוכיחה שהיא לא נשברת, דיימון סימפסון המשיך להיות פשוט בלתי ניתן לעצירה, הכתומים ביצעו ריצה גדולה ועלו ל-69:70 בסיום הרבע.

ג'יימס פלדין נלחם עם דיימון סימפסון (חגי מיכאלי)ג'יימס פלדין נלחם עם דיימון סימפסון (חגי מיכאלי)


רבע רביעי: 86:92 למכבי ראשון לציון

ירושלים נראתה בהלם וראשל”צ ברחה ל-71:79, אבל הקבוצה של קטש התאוששה מעט וצימקה לשלוש הפרש. הכתומים של גיא גודס חזרו לקחת את השליטה במשחק וברחו ל-81:88 כשדיימון סימפסון כבר מגיע ל-28 נקודות ו-20 ריבאונדים באחת התוגות הגדולות שזכורות בשנים האחרון בכדורסל הישראלי ולמרות שיצא בחמש עבירות כ-2 דקות לסיום, ראשל”צ החזיקה ביתרון בדרך ל-86:92 פשוט ענק נגד ירושלים, ששוב אכזבה בגדול ברגע האמת בפיינל פור.

ג'יימס פלדין. אכזבה עצומה (רדאד ג'בארה)ג'יימס פלדין. אכזבה עצומה (רדאד ג'בארה)