אחרי ג’ייק כהן, קווינסי אייסי ואותלו האנטר, הרכבת האווירית של שחקני מכבי תל אביב לנתב”ג נמשכה הערב (שלישי) עם נחיתתם של הרכש המסקרן מה-NBA טיילר דורסי, הפורוורד אנג’לו קלויארו שממשיך מהעונה שעברה וטאריק בלאק. השלושה התקבלו על ידי האוהדים, שכמחווה לדייויד בלאט החלו לקרוא בשמו.

דורסי אמר לאחר נחיתתו בישראל: “זו קבלת פנים משוגעת, אוהדים פשוט מטורפים. אני מאושר להיות כאן ומאוד מתרגש, אפילו שאני מאוד עייף מהטיסה שהייתה ארוכה מאוד, אני מרגיש את הטירוף הזה. לא ידעתי למה לצפות, לא ידעתי לחזות איך יקבלו אותי, אבל זה מדהים. שמעתי דברים גדולים על האוהדים הללו ולהיות כאן ולחוות את זה, זה בלתי נשכח. אני מרגיש אהוב וכבר בבית”.

אוהדי מכבי ת"א קוראים בשמו של בלאט

הסתגלות לכדורסל האירופי: “אני מכיר את הפרטים הקטנים, שיחקתי באירופה ואני מכיר את הסגנון. ההסתגלות תהיה לי מאוד מהירה. אני מגיע לכאן כדי לשחק את המשחק שלי, אני אהפוך ליתרון את הדברים שאני חזק בהם וכמובן שאכיר את החברים החדשים שלי, זה יהיה תהליך יום יומי של כולנו. הסגל שלנו? אני חושב שיש לנו שחקנים נהדרים ואני אוהב אותנו, יש עם מה לעבוד, נהיה קבוצה תחרותית וגם לי יש את המנטליות הנכונה כדי שנוכל להגיע לפלייאוף וזו המטרה שלנו בוודאות”.

דורסי: שמח ונרגש אני מרגיש כבר בבית

הקשר המשפחתי לישראל: “אפילו חשבתי על זה בטיסה, שזו סגירת מעגל מדהימה בשבילי, האמא והסבתא שלי נולדו כאן בישראל וסוף כל סוף להיות כאן שוב בשם המשפחה, זו הפעם הראשונה שלי ואני מאוד מתרגש. זה מעגל החיים וזו תחושה פשוט מדהימה”.

טיילר דורסי והאוהדים בנתב"ג (נעם מורנו)טיילר דורסי והאוהדים בנתב"ג (נעם מורנו)

עם נחיתתו אמר אנג'לו קלויארו: "העיר אדירה, האוהדים מדהימים ואני מתרגש לחזור. אנחנו רוצים להעפיל לפלייאוף, זו המטרה שלנו ואנחנו נתחיל לעבוד ביומיים הקרובים. נתחיל את מחנה האימונים ונתחיל לעבוד על זה. אני אוהב את כל החבר’ה החדשים שמגיעים, זה נראה שיש לנו קבוצה ממש חזקה וזו הולכת להיות שנה כיפית. אני חושב שהדבר הכי חשוב הוא להתקדם צעד אחר צעד. אנחנו בקדם העונה וננסה להיות הכי טובים שאנחנו יכולים להיות, ברור שאנחנו רוצים להעפיל לפלייאוף וברגע שנעשה את זה אנחנו ניערך מחדש ונתקדם משם".   

קלויארו: שמח לחזור,נהיה קבוצה חזקה

טאריק בלאק שיתף: "הייתה נסיעה ארוכה ומעייפת אבל אני סופר נרגש ממה שעתיד לקרות, אני מצפה למסע חדש ולפרק חדש. הפרק הראשון הסתיים בצורה סולידית, נאבקנו ביורוליג וזכינו בליגה הישראלית, והשנה זו התחלה חדשה עם הזדמנות לכתוב את הספר מחדש. אני חושב שאנחנו נראים טוב מאוד אבל ממבט על כל היורוליג, כולם החתימו הרבה שחקנים נהדרים וקבוצות נהיו מלאות בכישרון השנה, כך שזה הולך להיות מאוד מרגש להתחרות ברמה מאוד גבוהה נגד שחקנים שהתחריתי נגדם בעבר. זו תקופה מרגשת לעודד את הצהובים-כחולים, אני מקווה שהאוהדים יהיו כאן כדי לתמוך בנו ואני יודע שהם יהיו כי כבר חוויתי את זה".

כשנשאל לגבי העפלה לפלייאוף השיב טאריק: "זה הולך להיות מסע טוב ואנחנו הולכים לעשות דברים השנה. אנחנו מאוד רוצים לעשות את זה, העניין הוא להבין איך לעשות את זה יש לנו עכשיו בחורים שמבינים טוב יותר איך לעשות את זה עכשיו, בעוד שבשנה הראשונה שלי לא הבנתי לאן אני מכניס את עצמי. היו לנו הרבה בחורים שזו הייתה השנה הראשונה שלהם, בעוד שעכשיו יש לנו הרבה שחקנים שהיו שם בעבר וכבר חוו את זה, וזה נותן לנו סיכוי טוב יותר להשיג את המטרה". 

בלאק: יש שחקנים השנה שמבינים את המעמד