מכבי תל אביב סיימה אתמול (רביעי) את הכנותיה לקראת הדרבי הראשון ב-21:00 מול היריבה העירונית הפועל תל אביב במסגרת המשחק הראשון של פלייאוף ליגת ווינר סל. הצהובים מגיעים במומנטום של שמונה ניצחונות רצופים ויחלו באופן רשמי את המסע להגנת תואר האליפות.

ג’רמי פארגו לא יהיה בסגל לדרבי בשל משבר האמון בינו לבין המאמן יאניס ספרופולוס, כפי שפורסם ב-ONE. הגארד כאמור, לא נכלל בסגל הקבוצה למפגש מול האדומים, כשבקבוצה טוענים כי ההחלטה הגיעה בשל כשירותו של השחקן, אך נראה כי לא זו הסיבה היחידה לאור היחסים המותחים עם המאמן היווני.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספרופולוס:"שלטנו במשחק,מתמקדים בפלייאוף"

חניכיו של יאניס ספרופולוס ערכו ערב גיבוש מיוחד לרגל חג ל״ג בעומר ביחד עם אנשי ההנהלה, האוהדים ושותפים שנערך בפעם השנייה ברציפות ברידינג בתל אביב. ״המדורה שלנו הייתה אירוע שנועד לחבר אותנו ביחד״ אמר טאריק בלאק על האירוע. ״אנחנו אחרי מסע ארוך ביחד, אחרי עונה שהייתה כמו רכבת הרים, היו שינויים אבל נשארנו ביחד, זו הייתה המטרה של המדורה״, הוסיף הסנטר.

על המפגש הקודם מול האדומים וכל האירועים האלימים שהתרחשו בו: ״היו הרבה דברים מבחוץ שהשפיעו על שני המשחקים האחרונים נגד הפועל. אנחנו מוכנים למה שמחכה לנו, נבוא לעשות את מה שאנחנו יודעים לעשות. אנחנו שחקנים מקצוענים, אני מאמין שיש קו מסוים שצריך לכבד בין אנשים ובתוך משחק הכדורסל, שאי אפשר לעבור אותו. אנחנו בשלב האחרון של העונה לפני האליפות, והדבר הכי חשוב זה לסיים את העבודה. נלחמנו כל כך הרבה, ואנחנו רוצים לסיים את העונה בצורה טובה״.

ג'ייק כהן וטאריק בלאק חוגגים (איציק בלניצקי)ג'ייק כהן וטאריק בלאק חוגגים (איציק בלניצקי)

על השאלה האם רצו לקבל את הפועל כיריבה בשלב זה אמר: ״אנחנו נהיה מוכנים מול מי שיהיה מולנו, עד המשחק האחרון לא ידענו מול מי נהיה, אנחנו משחקים עכשיו נגד הפועל, מתכוננים אליהם, נבוא כדי לנצח".

בתוך כך, בהיכל מנורה מבטחים התקיימו הכנות מיוחדות לקראת הקהל האדום שיגיע למשחק כשהוקמו כרגיל גגות מכסה מתחת ליציע העליון המאכלס את האורחים ואמורים להגן על הקהל הצהוב מפני זריקת חפצים אך בשונה ממשחקים קודמים הפעם הורחבו ונפרסו על פני שני יציעים (4-6) ולא רק אחד כבדרך כלל.

שחקני מכבי לקראת הדרבי (איציק בלניצקי)שחקני מכבי לקראת הדרבי (איציק בלניצקי)
יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)
טאריק בלאק (איציק בלניצקי)טאריק בלאק (איציק בלניצקי)