משחקה של מכבי תל אביב מול עירוני נהריה אמש (שני) היה בסימן חזרתם של האוהדים ליציעים. הכל היה מוכן לחגיגה, הארגון המופתי, פתיחת דוכני שתייה בטבעת הפנימית של ההיכל ואוהדים שהגיעו בזה אחר זה ושמרו על כללי הריחוק. אצל אלופת המדינה התרגשו מהמאורע, כמו גם אנשי מנהלת הליגה, אך מבחינתם של הצהובים, על קבלת הקהל והניצחון הקליל 63:107, העיבה הפציעה בברך של יובל זוסמן.  

האירוע המדאיג עבור האלופה התרחש עוד ברבע הראשון, כאשר אנג׳לו קלויארו ניסה לעצור כניסה לסל של ג׳ו אלכסנדר ותוך כדי נפל על רגלו של הפורוורד, שירד מיד לאחר מכן לקבל טיפול. בצוות הרפואי הצהוב שללו קרע ברצועה הצולבת, אך בבדיקת ה-MRI שהוא ערך לאחר מכן התגלה קרע ברצועה הצידית. מכבי ת”א הודיעה על כך רשמית ומסרה כי משך ההחלמה יהיה בין 4 ל-6 שבועות. 

מכבי ת"א עם 63:107 ענק על נהריה

בחזרה לרגעים המרגשים ביציעים. 300 האוהדים שהגיעו להכיל מנורה מבטחים נתנו ליאניס ספרופולוס ושחקניו אווירה נהדרת. זה התחיל בקריאות העידוד לשחקני הקבוצה המשיך בשירת ״אוהבים אותך״ ביוונית ליאניס, שניגש להודות לקהל ביחד עם סקוטי ווילבקין. 

״כולם היו בפורמה טובה, החמיאו בצד הצהוב לשחקנים שהשלימו ניצחון ליגה שביעי ברצף. במועדון כבר לא זוכרים מתי היה לקבוצה כזה רצף של תוצאות בליגה המקומית, כשכל הניצחונות האחרונים הסתיימו בהפרשים גבוהים. בנוגע ליכולת סיפרו אצל אלופת המדינה כי הקרדיט על כך מגיע ליאניס, כשגם נותן דקות לציעירים, ואכן דורי סהר סיים את המשחק עם מדד פלוס מינוס של 19+ ועידן אלבר עם 11+.

יאניס ספרופולוס מודה לקהל (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס מודה לקהל (איציק בלניצקי)

כריס ג׳ונס, שנמצא בכושר נהדר, התייחס תחילה למשחק מול אוהדים אחרי הרבה מאוד זמן: ״זה היה נהדר, רק התוספת לאנרגיה שמגיעה ממקום שהוא לא הספסל זה משהו נפלא שיעזור לנו בטווח הארוך. זו התוספת לאנרגיה שהחברה צריכים, זו מוטיבציה לקלוע ואז לשמוע אנשים שמעודדים אותך חוץ מהחברים שלך לקבוצה״. 

היכולת של האלופה ושלו במשחקים האחרונים בליגה: ״זו פשוט האנרגיה, זה משהו שנלחמנו בו עם עצמנו לייצר ואנחנו פשוט צריכים להמשיך עם זה גם במשחקי היורוליג. מבחיה אישית, אני פשוט מתגאה בהגנה שלי, אני מרגיש שזה שאני עושה הגנה הופך את המשחק שלי בהתקפה לקל יותר ועוזר לחברים שלי לקבוצה גם להיכנס לעניינים. אפילו כשלא שיחקתי המשכתי לעבוד עם המאמנים שאחראים על פיתוח שחקנים, ופשוט ללמוד את המשחק, והיה לי יותר זמן לחשוב, להיות חזק מנטלית וכמו שאמרתיף אני מתגאה ביכולת שלי״. 

שחקני מכבי תל אביב חוגגים (איציק בלניצקי)שחקני מכבי תל אביב חוגגים (איציק בלניצקי)