אכזבה במכבי תל אביב לאחר ההפסד אמש (שני) 85:78 להפועל גלבוע גליל במסגרת המחזור ה-23, ההפסד שהיה הרביעי במספר של הצהובים העונה והשני לחניכיו של אבישי גורדון רגע לפני הבית העליון. בקבוצה היו מאוכזבים מאוד מהצד ההגנתי כאשר חניכיו של יאניס ספרופולוס אפשרו ליריבתם 85 נקודות, כש-48 מהן נקלעו במחצית השנייה וזאת כשגלבוע גליל השאירה גם 9 נקודות על הקו. 

"לא באנו היום בהגנה" אמרו בקבוצה לאחר המשחק, עיקר האכזבה הגיעה בעקבות הרבע השלישי בו אלופת המדינה לא הצליחה למצוא פתרונות לאינטנסיביות של יריבתה כפי שסיפרו בסביבת הקבוצה "לא התאמנו את האגרסיביות הגנה אליהם" הוסיפו. במכבי ציפו מאנטה ז'יז'יץ' להרבה יותר במשחק הזה, שהיה למשחק החלש ביותר שלו העונה, עם נקודה אחת שבעה ריבאונדים וחטיפה.  

נפלה מההר: מכבי נכנעה 85:78 לגלבוע/גליל

הצהובים ראו את סקוטי ווילבקין וטיילר דורסי ממשיכים את הכושר שלהם מהמשחקים האחרונים, אך לשניים שהעמידו 8/17 מבחוץ הוסיפו שאר חבריהם לקבוצה 3/14 מעבר לקשת. במכבי התאכזבו מבחירת הזריקות מבחוץ שהביא לכך שתוכנית המשחק לא יצאה לפועל. ברבע השלישי יתרונה של גלבוע גליל הגיע עד ל-18 הפרש שנבע מאגו כפי שסיפרו בקבוצה: "השחקנים החלו להתעשת לקראת סוף הרבע ברגע שהבינו באיזה בור הם שמו את עצמם, וכשאתה בבור כזה צריך לעשות מעט טעויות".   

הרבע השלישי היה לזה שהכריע את המשחק מבחינתה של אלופת המדינה, למעשה 75% מסך הנקודות אותן קלעה הפועל גלבוע גליל במחצית השנייה נקלעו ברבע השלישי, מסלים מאוד קלים, "לקח לנו יותר מדי זמן לחזור, חזרנו ברבע האחרון והיינו מלאים בעבירות" סיכמו אצל אלופת המדינה כשהתייחסו לבעיית העבירות כסיבה העיקרית לכך שלא יכלו להמשיך ולשמור אגרסיבי כשם שעשו בתחילת ברבע.  

סקוטי ווילבקין מתוסכל (עמרי שטיין)סקוטי ווילבקין מתוסכל (עמרי שטיין)

לאחר המשחק אמר עוז בלייזר: "אני חושב שבחצי הראשון עשינו עבודה יחסית בסדר, הנענו את הכדור בהתקפה ושמרנו אותם על 37 נקודות, הבעיה הייתה ברבע השלישי נתנו להם להיכנס לקצב, לא שמרנו מספיק טוב וזה השפיע לנו על ההתקפה, הם היו אגרסיביים ואנחנו לא העלינו את האגרסיביות שלנו, ברגע שנכנסו לקצב היינו צריכים לרדוף אחריהם. ההפסד לא קל אבל יש לנו דרך ארוכה, אנחנו מגיעים לישורת האחרונה, אנחנו צריכים להתעשת על עצמנו, ביום שבת יש לנו עוד משחק צריך לחזור ולשחק כמו שצריך עם אגרסיביות, יש לנו עוד דרך לעשות ואנחנו צריכים להשתפר אין ספק, כל אחד מאיתנו".