קית’ לנגפורד אמנם שיחק עונה אחת בלבד במכבי תל אביב, אבל גם תשע שנים אחרי שעזב את הצהובים, האמריקאי בן ה-37 לא שוכח את התקופה שלו בישראל, ובראיון ל-”יורוהופס” מספר על ההחלטה לעזוב את מכבי  ומה הוביל אליה.

הגארד הצטרף לקבוצה בעונת 2011/12, ויחד עם הצהובים זכה באליפות, גביע המדינה, גביע ווינר ואליפות הליגה האדריאטית, כאשר ביורוליג הקבוצה נכנעה 3:2 לפנאתינייקוס בסדרה שנכנסה לפנתיאון של המפעל, אבל בסיום אותה עונה עזב במפתיע את הצהובים, וראה את מכבי ודייויד בלאט מניפה את גביע אירופה בתום אחת העונות המפתיעות שהיו במפעל, כשעל הדרך, הצהובים מנצחים את לנגפורד עצמו ומילאנו.

"אני בהחלט חושב שמכבי תל אביב הייתה יכולה להיות הקבוצה שלי במשך הרבה שנים. לעזוב את מכבי הייתה ההחלטה הכי קשה שקיבלתי בקריירה", אמר לנגפורד בראיון והסביר: ”שוחררתי מחימקי מוסקבה כי הייתי ביחסים לא טובים עם המאמן קורטינאיטיס, ומי שהחזיר את הקריירה שלי למסלול היה דייויד בלאט שהרים לי טלפון”.

“כשהגעתי למכבי הייתי במצב לא טוב, לא היה לי ביטחון עצמי, אבל התפתחתי כשחקן במהלך העונה, הרגשתי נוח בעיר ובקבוצה, הרגשתי נוח. היה קשה מאוד לסרב למכבי בסיום עונה. יכול להיות שטעיתי, זה היה המקום היחיד שיכולתי לדמיין את עצמי נשאר בו עד אפילו לפני שנה או שנתיים.