בדיוק בעוד שבוע, ביום חמישי, יתקיים אירוע מקוון לציון יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל, בסימן 'חשיבות הספורט בחברה הישראלית'. במסגרת אירוע חגיגות יום העצמאות הווירטואליות של קהילות יהדות צפון אמריקה, שחקן ה-NBA לשעבר, אמארה סטודמאייר, ישתתף באתגר וירטואלי של 73 קליעות לסל, יחד עם קבוצת שחקני כדורסל של סטודנטים יהודים אמריקאים, שלא זכו לשחק בתקופת הקורונה כקבוצה.

גם המתעמלת לינוי אשרם, האצן האולימפי מארו טפרי, בעלי קבוצת הפוטבול מינסוטה ויקינגס ויו"ר חבר הנאמנים של הפדרציות היהודיות מארק וילף וספורטאים רבים אחרים, ישתתפו בחגיגות המקוונות לציון יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל. בנוסף, אגנס קלטי, מתעמלת הונגריה-ישראלית בת 100 וניצולת שואה תחלוק את סיפורה האישי.

לינוי אשרם (רויטרס)לינוי אשרם (רויטרס)

האירוע ייערך ביוזמת ארגון הפדרציות היהודיות, הסוכנות היהודית וקרן היסוד, ויתקיים בסימן הצדעה לספורט, לאור ביטול האולימפיאדה ואירועי ספורט מרכזיים בעולם בשל הקורונה.

האירוע יתחיל בנאום פרידה מקהילת התפוצות וסיכום כהונה, שיישא מר ראובן (רובי) ריבלין, נשיא מדינת ישראל, אשר ישקף את מורשתו כנשיא העשירי של מדינת ישראל ויסביר את משמעות אלמנט הספורט בחברה ובתרבות הישראלית. ניתן להירשם לאירוע כאן.

בהמשך האירוע יופיעו ספורטאים שסומנו כ"תקווה הישראלית לזהב" באולימפיאדת טוקיו וספורטאים יהודים מכל העולם, שיברכו את מדינת ישראל והקהילה היהודית בתפוצות. מארק וילף, הבעלים של קבוצת הפוטבול 'מינסוטה ויקינגס' ויו"ר ועד נאמני ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה: יישא דברי פתיחה ויספר איך התשוקות שלו לספורט, ישראל והקהילה היהודית מתחברות.

רובי ריבלין (עמרי שטיין)רובי ריבלין (עמרי שטיין)
חברים מברכים: יעקב שחר חוגג 80