מכבי תל אביב תפגוש השבוע (שישי) את חימקי מוסקבה כאשר עדין לא ידוע איזה סגל יעמוד לרשותו של רימאס קורטינאייטיס הליטאי, אך דבר אחד בטוח – הצהובים שסופרים שלושה הפסדים ברציפות ביורוליג אמנם לקחו מספר דברים חיוביים מהמשחק מול אולימפיאקוס כגון המלחמה וכניסתם של שחקנים לשטף, ובנוסף גם מספר דברים לשיפור כמו הריכוז, היכולת לסיים ליד הטבעת וקבלת ההחלטות. אך לצד האימונים והמשחקים בקבוצה עדין שמו לעצמם למטרה את אמארה סטודמאייר. 

הסנטר שסיפק תצוגה נהדרת ב”ליגת הקורונה” והיה לאחד הברגים המרכזיים לזכייתם של הצהובים באליפות נמצא בימים אלו בארצות הברית שם הוא מבלה זמן איכות עם משפחתו. כבר לאחר משחק האליפות פורסם ב-ONE על נכונותם של שני הצדדים להמשיך את ההתקשרות ביניהם. אלופת המדינה כאמור ביצעה מספר שינויים בסגל והאתלטיות שכה אפיינה אותה כמו גם היכולת בהגנה נפגעה עם עזיבתם של חלק מהשחקנים ועם פציעותיהם של אחרים. סטודמאייר אמור עונה על לא מעט מהצרכים של קבוצתו של יאניס ספרופולוס. 

יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)

אלופת המדינה כאמור הגישה ל-"סטאט" הצעה ויש אף סיכום בין הצדדים, מה שאומר שחזרתו של סטודמאייר לשורותיהם של הצהובים היא עניין של זמן, והשחקן שנוטה לחזור צפוי כאמור לשוב בעתיד הקרוב. בתוך כך, יריבתה של מכבי תל אביב השבוע ביורוליג, ואולי ההפתעה השנייה העונה (לרעה) חימקי מוסקבה, שבמשחקים האחרונים הצליחה להעמיד את הסגל המינימלי הדרוש כדי לא לספוג הפסד טכני, מדורגת כעת במקום האחרון ביורוליג בתום ארבעה מחזורים, כאשר היא עדין מחכה לאלכסיי שבד וסטפן יוביץ' הפצועים, כמו גם להחלמתם של חולי הקורונה. הצהובים מנגד ממתינה לחזרתם של הפצועים בגזרתה שצפויים להיות כשירים בחודש נובמבר. 

בתוך כך, המשחק של הקבוצה נגד אשדוד בגביע, שאמור היה להיות ב-5 בנובמבר, נדחה ל-9 בנובמבר. הסיבה היא התנגשות של המשחק של הצהובים בתאריכים, כי ב-5 בנובמבר הם מתמודדים בחוץ נגד אנאדולו אפס ביורוליג.