משחקי היורוליג המשיכו בעומס הגדול עם עוד שבוע של משחקים כפולים והשלמת המשחקים החסרים, כשבמפעל הזה צריך לציין – אין משחקים קלים. אז יומיים אחרי הניצחון הגדול על ברצלונה, מכבי תל אביב התמודדה עם אחת הקבוצות החלשות של השנה במפעל, אבל האלופה הישראלית הפסידה לכוכב האדום בלגרד, שהגיעה הערב (חמישי) אגרסיבית עם רצון כביר לנצח למרות חסרונם של מספר שחקני מפתח, בראשות קורי וולדן.

אני חושב ששחקני מכבי או מאמנם לא זלזלו חס וחלילה במשחק, אבל גם יתרון והובלה ברבע השני של לא פחות מ-11 נקודות הפרש לא עזר להם לנצח את היריבה הסרבית. בהעדרו של אות’לו האנטר, מכבי ת”א מחלקת את זמן המשחק של שחקני הפנים בין אנטה ז’יז’יץ’, דראגן בנדר, עומרי כספי ואנג’לו קלויארו שהיו במשחק שיא נגד ברצלונה, אך לא חזרו על התצוגה הנהדרת שלהם ונכנעו לשחקני הפנים של הכוכב האדום.

ג'ון דיברתולומאו עם הכדור (האתר הרשמי של מכבי ת"א)ג'ון דיברתולומאו עם הכדור (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

מצד שני, השחקנים לא הצליחו לספק את מנת הנקודות כמו נגד ברצלונה ויאניס ספרופולוס העלה את ג’ון דיברתולומאו בחמישייה כדי שישמור על ג’ורדן לויד ובאופן טבעי שיחק כרכז. בנוסף, סקוטי ווילבקין שיחק בעמדה מספר 2 ולאחר מכן כריס ג’ונס נכנס למשחק לעמדת הרכז, כאשר האורחת שיחקה טוב ועלתה להובלה, אבל החזרת ווילבקין לעמדת הרכז עצרה את הסדר במשחקם של הכחולים. כאשר ווילבקין לא רכז, לא מייצרים לו מספק מצבי זריקה והפעם הקלעי סיים עם סקור נמוך ו-6 נקודות בלבד.

ריבוי חילופי השחקנים אצל האלופה הישראלית יצר לעתים חוסר תיאום מצד אחד עם שחקנים שרצים לאותו מסלול ומפריעים אחד לשני. בנוסף, האורחת לא יצרה מספיק מצבי קליעה לשחקנים החמים כמו לדורסי ו/או ז’יז’יץ’ כאשר אונוקו, הסנטר של האדומים, היה על הספסל. על אף המאמץ ההגנתי, מכבי לא הצליחה לעצור את לויד שסיים עם 21 נקודות ולמרות שנראה היה שלאורחת יש שחקנים יותר מוכשרים והסרבים הרי נמצאים במקום ה-17, אז הצהובים עם התקפה לא טובה היום נעצרו רק על 64 נקודות ועם מספרים כאלה בהתקפה פשוט אי אפשר היה לנצח.

עומרי כספי עם הכדור (האתר הרשמי של מכבי ת"א)עומרי כספי עם הכדור (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

היו זריקות לא טובות, לצד הגעה מרובה מדי להתקפה, זריקות תחת לחץ ממצבים קשים אחרי תנועה לא טובה של ההתקפה, כשגם הירידה להגנה לא הייתה מאורגנת ומכבי ספגה יותר מדי סלים מהתקפות מתפרצות, כולל אי סגירה מספיק טובה בריבאונד ההגנה. נכון, העומס על הצהובים של יאניס ספרופולוס הוא גדול, אבל זה העומס שמוטל על הקבוצות בכל הענפים כדי לגמור את העונה אחרי כל ההפסקות והדחיות בגלל הקורונה. גם הסרבים של הכוכב האדום, שרגילים לקבל דחיפה מצוינת מהקהל, לא זכו לזה אבל הם בהחלט נראו רעבים הרבה יותר לניצחון.

ההפסד הזה לא נותן לאלופה הישראלית סיבות להיות מרוצה וכמו שכתבתי אחרי הניצחון נגד ברצלונה – לא צריך לקבל את ההחלטות החשובות הדרושות לגבי בניית הקבוצה לשנה הבאה לפי המשחק נגד בארסה. אז אחרי היום שום דבר לא השתנה ויש הרבה מחשבה והחלטות מקצועיות קשות שצריכים לקבל על מנת להעמיד קבוצה יותר טובה לעונה הבאה.

ג’ורדן לויד עם הכדור (האתר הרשמי של מכבי ת"א)ג’ורדן לויד עם הכדור (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

אגב, ביורוליג היו היום מספר משחקים צמודים וברמה גבוהה עם שחקנים שמשתפרים ורכזים מתאימים, כולל גם קלעים שמקבלים מצבי זריקה מתוכננים ושחקנים אתלטים עם הגנה יותר טובה. לכן, לשם מכבי צריכה לכוון ולבחון שחקנים גם לפי רמת ההגנה שלהם וכמה אפשר לשפר אותם ובמקביל שיציגו מחויבות הגנתית. כך צריכה לנקוט קבוצה שרוצה להגיע לפיינל 8 ועל אחת כמה וכמה לפיינל 4 - היא צריכה לבחור את השחקנים שמתאימים למשימה הקשה הזו ואין מקום ומרחב לטעויות בבניית הקבוצה.