מכבי תל אביב עמדה היום (ראשון) לדין בבית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל על שלט הפריסה של אוהדיה בחצי גמר הפיינל פור מול הפועל תל אביב, בגינו יצאה אשמה ונענשה בקנס כספי של 15 אלף ש”ח בפועל.

כזכור, לפני פתיחת המשחק מול היריבה העירונית בהיכל מנורה מבטחים, הניפו האוהדים הצהובים שלט בו מופיע סמל הפועל מחורר מירייה, לצד אדם האוחז ברובה עליו כתוב “מכבי”, כשבתחתיתו המסר: “Shoot and move forward” (תירה ונוע קדימה בתרגום חופשי).

הסעיף בגינו הועמדה הקבוצה לדין הוא כמובן “התנהגות בלתי ספורטיבית של אוהדים” כאשר בתביעה צוין לגבי העבירה כי מדובר ב“דגל פריסה גדול מכוער, פגעני ומסית לאלימות”. מכבי ת”א הודתה באשמה בדיון, אך ציינה כי מדובר במעשה חריג ביותר שלא בוצע מעולם על ידי אוהדיה.

עוד טענו הצהובים בדיון (שיוצגו ע”י עו”ד שמעון מזרחי) כי הדגל נתלה “שלא בידיעתנו ולא על דעתנו… מיד בתום שירת ההמנון הלאומי פעלנו באופן מיידי ובתקיפות רבה ובעזרת סדרני ההיכל להסרתה של אותה יריעת בד, ומכאן שלא חלפו ולו שלוש דקות שאותה יריעת בד הייתה פרושה. מסתבר כי מי שהכניס את אותה יריעת בד הערים על המאבטחים בהיכל וכמובן שאם הדבר היה מובא לידיעתנו היינו מונעים זאת בכל תוקף. אנו מצרים ומגנים את תוכן הדברים שצוירו על אותה יריעת בד, ונמשיך לגנות כל דבר שעלול להתפרש כאלימות מילולית”.

בנוסף לקנס הכספי בפועל, על הקבוצה הוטל עונש על תנאי לתקופה של שנתיים, של קנס כספי נוסף בגובה דומה, וכן של משחק ביתי אחד ברדיוס של 50 ק”מ, וזאת במקרה של עבירה חוזרת שתכלול הסתה לאלימות”.