בעקבות דוח השיפוט החמור שהגיש צוות השיפוט במשחק הסוער בו גברה עירוני נס ציונה 76:84 על הפועל חולון, החליט תובע איגוד הכדורסל, עו”ד טל אור, להעמיד לדין את המאמן סטפאנוס דדאס והיו”ר איתן לנציאנו. 

המאמן היווני יעמוד לדין על סעיפים של התנהגות בלתי ספורטיבית, אי ציות לשופטי המשחק והפרת סדר. היו”ר יישפט על סעיפים של התנהגות בלתי ספורטיבית, העלבת שופטי המשחק, הפרת סדר, מעשה בלתי ספורטיבי וביזוי מוסדות וממלאי תפקידים. כזכור לנציאנו איים כי אם הדוח לא ישונה, מה שלא קרה, הוא יגיש תביעה אזרחית נגד צוות השיפוט.

תובע האיגוד מבקש להעניש את דדאס בהרחקה ממשחק אחד בפועל ושלושה על תנאי ולקנוס אותו ב-12 אלף ש”ח. בנוגע ללנציאנו, מבקש עו”ד אור איסור כניסה למשחקים והרחקה מפעילות האיגוד עד לסוף העונה, יחד עם קנס של 15 אלף ש”ח. בנוגע לגיא פניני שהוזכר גם הוא בדוח השופט, החליט תובע האיגוד להסתפק באזהרה בלבד.

חריג: מאמן חולון מתפרץ על הצלם לאחר הפסד

בתוך כך, חולון תארח הערב (שני, 21:05) את הפועל ירושלים במסגרת משחק השלמה מהמחזור ה-19. המפגש בין שתי הקבוצות יהיה ה-100 במספר שנערך במסגרת הליגה הסדירה. הסגולים-צהובים בחרו שלא לרשום למשחק את נייט ססטינה. 

חולוניה עשויה לקבל בחזרה את ניב משגב שכזכור נפצע בשריר הירך האחורי, ואת ווילי וורקמן. נוסף אליהם גם מקסים דה זאו חוזר לסגל לאחר שנעדר בעקבות כאבים בגבו. 

דדאס אמר לקראת המשחק: “עוד משחק אחד לפנינו מול קבוצה שמוכרת לנו היטב. נעשו שם כמה שינויים בצוות האימון ובסגל שלהם מאז המשחק האחרון שלנו מולם. כולם אצלנו בקבוצה יודעים כמה המשחק הזה חשוב עבור האוהדים שלנו. אנחנו צריכים לשלב את הרצון והמוטיבציה עם ריכוז שביחד יאפשרו לנו לחייך בסוף המשחק. המשחק הוא הזדמנות מצוינת להראות את האיכות והעוצמה שלנו. יש לנו שאיפות ורצון להגיע כמה שיותר גבוה בטבלת הליגה והדרך לשם עוברת דרך ניצחון מחר".