הלחץ, עומס המשחקים, ההפסד – כל זה לא תירוץ שמתקבל למה שהתרחש היום (שישי) באולם לב המושבה, כשהפועל חולון הפסידה 84:76 לעירוני נס ציונה, במשחק השלמה מהמחזור השני בליגת ווינר סל.

במהלך המשחק אנשי חולון באו בטענות קשות כלפי צוות השיפוט ואפילו ביקשו מהשחקנים לרדת מהפרקט. בסיום, מאמן חולוניה סטפנוס דדאס, פשוט יצא מדעתו ורץ לעבר צלם המשחק תוך שהוא מגיע אליו עם תנועות ידיים מאיימות ומבט אלים בעיניים. 

חריג: מאמן חולון מתפרץ על הצלם לאחר הפסד

“תפסיק לצלם אותי, תפסיק לצלם. המשפחה שלי צופה בי. אין לך משפחה?! תעזבו אותי כבר, תעזבו אותי! כל הזמן דדאס, דדאס, דדאס. אתה רובוט? אין לך רגשות?”.

בתוך כך, יו”ר הקבוצה איתן לנציאנו כתב ציוץ עצבני בנושא השיפוט: “ככה זה כשמותר להם הכול ואף אחד לא מבקר אותם... מתי ראינו פעם דו״ח שמבקר אחד מהם? לא תראו כי מותר להם הכול!!! רק לקנא בכדורגל, כל משחק דו״ח מפורסם, זה בעיה של כולנו, היום אנחנו מחר אתם, תתעוררו לפני שיהיה מאוחר. 7 רמות מתחת לליגה”.

ממנהלת הליגה הגיבו לנושא: “ערב טוב, מנהלת הליגה רואה בחומרה רבה את התנהגותו והתבטאויותיו של מאמן הפועל חולון דדאס. כל עוד מאמן או שחקן נמצאים על המגרש, הם צריכים לדעת שהם מצולמים והם חלק מהמשחק גם  ברגעי אושר וגם לאחר הפסדים כואבים או ברגעי פניקה ולחץ. אין זה לגיטימי לתקוף צלם או כתב שעושים את עבודתם. מנהלת הליגה מצפה דדאס ומכל מאמן ושחקן אחר בליגה לכבד את הצלמים והכתבים ולאפשר להם לעשות את עבודתם”. 

“לגבי נושא השופטים, מנהלת הליגה תפנה לאיגוד הכדורסל ותבקש להיפגש בהקדם על מנת לדון בנושא ולפעול שהשיפוט בליגה יהיה מקצועני ומאוזן וכן שתערך ביקורת על השופטים שתהיה שקופה לקבוצות, כפי שנעשה בכדורגל. מנגד שחקנים, מאמנים, אנשי צוות והנהלת הקבוצות יכולים להביע את מחאתם כנגד שריקת שופט כלשהי, אבל חייבים לעשות זאת בצורה מכובדת וראויה והמנהלת יחד עם האיגוד תדאג שכך יהיה”, סיכמו.

סטפנוס דדאס (איציק בלניצקי)סטפנוס דדאס (איציק בלניצקי)