ההסלמה בירי הרקטות לעבר ישראל מרצועת עזה, לצד המצב הנפיץ גם בתוך המדינה עצמה על רקע ההתפרעויות הרבות, גרם לכך ששחקני הכדורסל הזרים שמשחקים בליגת ווינר הוציאו הערב (חמישי) הודעה על עמדתם בנוגע ליוזמת הטסת השחקנים הזרים לקפריסין עד אשר המצב הביטחוני יירגע.

לאחר שטיישון תומאס מהפועל ירושלים פרסם את המכתב, שחקנים רבים פרסמו את אותו המכתב ברשתות החברתיות בעקבותיו תוך דרישה ברורה לבטל את העונה בליגת ווינר סל. סולימאן בריימו סטנסטון קיד (ירושלים), סי ג׳יי האריס וטיירוס מגי (חולון), ג׳וש ניבו קייסי פראת׳ר ומארקל בראון (הפועל אילת), טרל פארקס (בני הרצליה), ג׳אסטין טילמן ורג׳י אפשואו (הפועל תל אביב) דריל מונרו (מכבי ראשל״צ) ואותלו האנטר (מכבי תל אביב) הצטרפו.

אות'לו האנטר (איציק בלניצקי)אות'לו האנטר (איציק בלניצקי)

טיישון תומאס, סנטר הפועל ירושלים, שמונה לאחרונה לקפטן, פרסם ברשתות החברתיות מכתב בשמם של השחקנים וכתב: “אחרי שהתייעצנו וערכנו שיחות ארוכות וקשות עם השחקנים הזרים בליגת ווינר מכל הקבוצות, הגענו למסקנה הבאה. הדרך הטובה ביותר מבחינתנו האישית, לשם ביטחוננו ואבטחתנו, משפחותינו ובריאותנו הנפשית, שהליגה תבוטל באופן מיידי”.

סולימאן בריימו וטיישון תומאס (איציק בלניצקי)סולימאן בריימו וטיישון תומאס (איציק בלניצקי)

“בעוד אנו מעריכים את הניסיון של הליגה להעביר אותנו לאזור בטוח ביוון או קפריסין או מדינה אחרת, אנחנו לא נעלה על שום טיסה שתיקח אותנו למקום אחר פרט לבתים שלנו. אנחנו חושבים שאם ניקח סיכון בטיסה במצב הנוכחי זה צריך להיות בחזרה הביתה, למשפחות שלנו ולאהובינו. חלקינו ירגישו בטוחים יותר להישאר כאן על הקרקע בישראל ומעדיפים שלא לטוס לשום מקום ואנחנו תומכים גם בהם ובהחלטה שלהם”.

טיישון תומאס (שחר גרוס)טיישון תומאס (שחר גרוס)

“עם זאת, בהתחשב בכל התרחישים, דבר אחד בטוח וזה שכדורסל הוא הדבר שמדאיג אותנו הכי פחות כרגע. כמה שאנחנו אוהבים את המשחק, אוהבים את מה שאנחנו עושים, אוהבים את האוהדים ואוהבים להתחרות ברמה הגבוהה שמציגה ליגת ווינר, אנחנו פשוט לא יכולים לעשות זאת במחשבה נקייה ולהציג את היכולת הטובה ביותר בשביל האוהדים בסיטואציה הנוכחית בה אנחנו נמצאים. שלום ואהבה לכולם ובבקשה הישארו בטוחים”.

במנהלת הגיבו לסיטואציה שנוצרה: “מחר בבוקר תתקיים ישיבת דירקטוריון של מנהלת ליגת העל ובה יתקבלו החלטות לגבי צעדינו העתידיים. אנחנו מבינים את מצוקתם של השחקנים הזרים ובמשך היומיים האחרונים המנהלת עסקה במציאת פתרונות על מנת לגרום להם להרגיש בטוחים יותר ולצלוח את התקופה הלא פשוטה הזו”.

“מדובר בעוד אתגר לא פשוט שזימנה לנו השנה האחרונה, אחרי מגיפת הקורונה, אנו מקווים שמחר נצליח להגיע לפתרון הטוב ביותר עבור השחקנים וליגת העל בכדורסל. עם זאת חשוב לנו להבהיר ששחקנים שיעזבו את הארץ חד צדדית, למרות הפתרונות השונים שהוצעו להם, פוגעים בקבוצותיהם ובליגה, המנהלת והקבוצות רואות זאת בחומרה וישקלו כיצד לפעול כנגד שחקנים אלה”, סיכמו במנהלת.

היגור וידאל נפרד מאוהדי הפועל פ"ת