יו״ר הפועל חולון, איתן לנציאנו, הציע להטיס את השחקנים הזרים בליגת ווינר סל לקפריסין עד לסיום המצב, כאשר הרעיון זוכה לתמיכה מצד קבוצות הליגה. המטרה של המנהלת היא להטיס את השחקנים הזרים מחר (שישי) אחר הצהריים לאי השכן, שם יהיו השחקנים בבית מלון עם חדר כושר וכל מה שצריך על מנת שיוכלו לשמור על שגרת אימון כמה שניתן.

המנהלת פועלת בעניין ההטסה ובית המלון וכל הפרוצדורה שבנושא, שכן יש גם את עניין הקורונה בקפריסין אך הרוב המוחלט של השחקנים הזרים בליגה כבר מחוסנים למעט בודדים. הנושא יעלה לדיון בישיבה כשכאמור המטרה היא להטיס את כולם כבר מחר בשעות אחר הצהריים, עד יעבור זעם.

איתן לנציאנו (איציק בלניצקי)איתן לנציאנו (איציק בלניצקי)

ההסלמה בשתי החזיתות, הן מכיוון עזה והן מבחינת מה שקורה בתוך מדינת ישראל הביאה את קברניטי הליגה, כמו גם את זרי הליגה, להתמודד עם מציאות חדשה ובעייתית במיוחד. מוקדם יותר חלק מהשחקנים הזרים, שמעוניינים לעזוב את המדינה בעקבות המצב, פתחו קבוצת ווטסאפ משותפת.

ג׳רמי פארגו כבר הודיע למכבי ראשון לציון על רצונו, בעקבותיו גם חברו לקבוצה דריל מונרו הביע את חששותיו, בכלל מאז תחילת המתקפה על ישראל זרי הליגה הראו סולידריות עם המדינה וכעת נראה שההפגזה הבלתי פוסקת הביאה את הזרים, שמודאגים מאוד מהמצב ואף פוחדים, לחשוב על עזיבה.

ג'רמי פארגו (חגי מיכאלי)ג'רמי פארגו (חגי מיכאלי)

הפועל ירושלים גם כן רואה את שחקניה שמתבטאים ברשתות החברתיות כגון סטנטון קיד וכבר עכשיו קבוצות הליגה רוצות למצוא פיתרון שיביא לסיום הליגה על הפרקט בסופו של דבר. 

סטנטון קיד מול סי ג'יי האריס (איציק בלניצקי)סטנטון קיד מול סי ג'יי האריס (איציק בלניצקי)

בעיית סיום הליגה, כמו גם גמר גביע המדינה, הופכת לגדולה יותר ויותר לאור הדרישה של פיב״א לסיים את הליגות המקומיות עד ה-15/6, וכעת כאמור, נדמה שהמרוץ כנגד השעון החל, והוא לא לטובת קברניטי הליגה.

היגור וידאל נפרד מאוהדי הפועל פ"ת