הפועל תל אביב גברה הערב (שני) 88:92 על מכבי חיפה בהיכל רוממה במסגרת הבית התחתון בליגת ווינר סל, והתקרבה להישארות בליגה עם ניצחון שלישי ברציפות לראשונה העונה. הירוקים מצידם נמצאים כעת רגל וחצי בליגה הלאומית.

המחצית הראשונה הייתה צמודה מאוד כשבכל פעם שהאדומים ניסו לברוח, הגיע כריס דאו הנפלא שסיים את המשחק עם 24 נקודות ולא נתן לאדומים לברוח כשהמחצית הסתיימה רק ב-2 נקודות לטובת האדומים. במחצית השנייה החבורה של דני פרנקו החלה לברוח בזכות יכולת אדירה של טייריק ג’ונס עם 22 נקודות וים מדר שפשוט פירק את החיפאים כשקלע ארבע מתוך חמש שלשות שזרק וסיים עם שיא עונתי כשקלע 27 נקודות ורשם הצגה פשוט נדירה שהסתיימה בניצחון אדום.

ניצחון 3 רצוף להפועל ת"א, 88:92 על חיפה

במצב הנוכחי, האדומים קרובים מאוד להישארות בליגה, כאשר הם עלו למאזן של 10 ניצחונות מול 16 הפסדים כשנותרו רק עוד שלושה משחקים עד לתום העונה. החבורה של עמית בן דוד הסתבכה מאוד, ורק נס ישאיר אותה בליגה כאשר היא כעת עם מאזן של 20 הפסדים מול 6 ניצחונות בלבד, כשבני הרצליה עם מאזן של 18 הפסדים מול 6 ניצחונות.

שחקני הפועל ת"א חוגגים (עמרי שטיין)שחקני הפועל ת"א חוגגים (עמרי שטיין)

קלעו להפועל ת”א: ים מדר 27 נק’, טייריק ג’ונס 22 נק’, ג’י פי טוקוטו 20 נק’, פול סטול 7 נק’, בר טימור 6 נק’, רג’י אפשואו 4 נק’, רז אדם 2 נק’, יונתן מור 2 נק’ ודניאל קופרברג 2 נק’.

קלעו למכבי חיפה: כריס דאו 24 נק’, קיילין לוקאס ומייקל קובינס 16 נק’ כ”א, דווין מארבל ורומן סורקין 8 נק’ כ”א, אלכס צ’וברביץ’ 6 נק’, נאור שרון 5 נק’, רומן רובינשטיין 3 נק’ ומייקל בריסקר 2 נק’.  

אוהדי הפועל ת"א (עמרי שטיין)אוהדי הפועל ת"א (עמרי שטיין)
דני פרנקו (עמרי שטיין)דני פרנקו (עמרי שטיין)
עמית בן דוד (עמרי שטיין)עמית בן דוד (עמרי שטיין)

חמישיית מכבי חיפה: כריס דאו, קיילין לוקאס, דווין מארבל, רומן סורקין ומייקל קובינס.

חמישיית הפועל ת”א: ג’י פי טוקוטו, טייריק ג’ונס, בר טימור, ים מדר ורגי אפשואו.

טוקוטו קלע דאנק פשוט מטורף עם תחילת המשחק והעלה את האדומים ליתרון ראשון. חיפה עשתה ריצת 0:7 שהסתיימה בדאנק נפלא של מייקל קובינס. בר טימור קלע 5 נקודות רצופות והשווה. ג’ונס קלע מתחת לסל אחרי שלושה כדורים חוזרים, מדר קלע 5 רצופות והפועל עלתה ליתרון 5. הירוקים עלו ליתרון אך הפועל עשתה ריצת 0:12 ענקית הדרך ל-8 הפרש. טילמן העלה את האדומים ליתרון דו ספרתי ראשון, אך סורקין החזיר שלשה משלו וצימק ל-7. הירוקים צימקו את הפער בתום המחצית ל-4 כשסורקין קלע 3 נקודות.

דווין מארבל מול רג'י אפשואו (עמרי שטיין)דווין מארבל מול רג'י אפשואו (עמרי שטיין)
ג'י פי טוקוטו מול רומן סורקין (עמרי שטיין)ג'י פי טוקוטו מול רומן סורקין (עמרי שטיין)
בר טימור (עמרי שטיין)בר טימור (עמרי שטיין)
פול סטול מול קיילין לוקאס (עמרי שטיין)פול סטול מול קיילין לוקאס (עמרי שטיין)
שחקני הפועל ת"א מרוצים (עמרי שטיין)שחקני הפועל ת"א מרוצים (עמרי שטיין)

טוקוטו פתח את המחצית השנייה עם שלשה נפלאה, מדר הוסיף 2 והפועל עלתה ליתרון 7. ים מדר המשיך ביכולת האדירה שלו, קלע 4 נקודות רצופות והעלה את האדומים ליתרון השיא שלהם – 15 הפרש. קיילן לוקאס קלע פעמיים מהקו, דאו הוטסיף 2 יפות משלו וזה רק 8 הפרש לאדומים. קובינס קלע 2 קלות וצימק ל-6 בלבד. רובינשטיין צלף שלשה מופלאה וצימק ל-4. ים מדר תפר שלשה אדירה והעלה את האדומים ל-11 הפרש. מדר לא עצר, קלע עוד שלשה מושלמת אך סורקין החזיר בשלשה משלו וצימק ל-9 הפרש. טוקוטו קלע מהצד השני והחזיר ל-11. טוקוטו הדביק עוד דאנק אדיר, מארבל קלע מהצד השני שלשה מפלאה וצימק ל-10. מדר תפר עוד שלשה מטורפת והחזיר ל-11 הפרש. מכאן הירוקים לא הצליחו לחזור והפועל רשמה ניצחון ענק.

מייקל בריסקר מול בר טימור (עמרי שטיין)מייקל בריסקר מול בר טימור (עמרי שטיין)
ג'י פי טוקוטו מול מייקל קובינס (עמרי שטיין)ג'י פי טוקוטו מול מייקל קובינס (עמרי שטיין)
ים מדר מול כריס דאו (עמרי שטיין)ים מדר מול כריס דאו (עמרי שטיין)
כריס דאו (עמרי שטיין)כריס דאו (עמרי שטיין)