עמית שמחון מהפועל חיפה, הגיש היום (חמישי) תביעה נגד הפועל חולון על סך 891,163 שקלים. בתביעה שהוגשה על ידי עורכי הדין, איציק אבישר וערן דגן, תובע השחקן פיצויי פיטורים, פיטורים שלא כדין, פיצוי בגין הפרת הסכם לתקופה קצובה והפרשות פנסיוניות.

בכתב התביעה שהוגש באמצעות עורכי דינו טוען, שמחון נגד המאמן בזמנו, שרון דרוקר, כי: "דרוקר, בשירת הברבור שלו כמאמן הקבוצה ומתוך ניסיון לרצות את הנהלת הנתבעים ולשמור על כיסאו כמאמן הקבוצה, קיצץ באופן משמעותי את דקות המשחק של התובע והעביר את המושכות  לידי השחקנים אשר ההנהלה חפצה ביקרם. אלא שכל זאת לא סייע למר דרוקר וביום 5 בדצמבר 2019 , הוא פוטר מתפקידו כמאמן הקבוצה".

עו"ד איציק אבישר (נטלי אבישר)עו"ד איציק אבישר (נטלי אבישר)

עוד טוען שמחון: "התנהלותם של הנתבעים השפיעה באופן קשה על התובע, הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית וכלכלית.  כספורטאי תחרותי, המתאמן כל יום במהלך  כל השבוע ומחכה להזדמנות להוכיח את כישוריו ויכולותיו המקצועיים במשחקי הקבוצה, ויתירה מזו, עובדת ‘ייבושו’ על ספסל הקבוצה אף פגעה בשווי השוק שלו". עוד נטען בתביעה כי בגלל הפגיעה המקצועית הוא אולץ לקראת סוף חודש דצמבר 2019 לעבור להפועל באר שבע ושמחון “פוטר מעבודתו אצל הנתבעים. לא נערך לתובע שימוע כדין".

למרות זאת, שמחון הבהיר כי: “יש כאן ניסיון מגוחך להפנות את האש ממהות התביעה אל מול חולון ולהוציא דברים מהקשרם. כולם יודעים שהיחסים המקצועיים והאישיים ביני לבין שרון דרוקר מצוינים. הוא בן אדם ומאמן שקרוב לליבי ואין לי שום טענות כלפיו ומעולם לא היו לי. למרות שעוד בתחילת עונת 2019/20 הנהלת הפועל חולון רצתה להתנער מההסכם איתי, דרוקר שיתף אותי ודחף אותי להפגין את היכולות שלי. כל טענותיי מופנות כלפי הפועל חולון, שמתנערת מהאחריות ומהחוזה עליו היא חתומה ולא משלמת לי את המגיע לי”.

עו"ד ערן דגן (נינה דגן)עו"ד ערן דגן (נינה דגן)

מהפועל חולון נמסר בתגובה: “קיבלנו את התביעה והעברנו אותה לטיפולם של הגורמים המשפטיים של המועדון, נפעל ונגיב במסגרת המוסדות המיועדים לכך”. תגובתו של שרון דרוקר: "זה שטויות במיץ עגבניות, אף אחד לא משפיע או השפיע על ניהול המשחק שלי אף פעם. עמית כמו בן שלי והיו לנו תקופות מעולות יחד, בחולון זה לא הצליח לשנינו וחבל". 

בדיקת ONE העלתה שתחת דרוקר שפוטר לאחר ההפסד ללייאטקבליס הליטאית, עמית שמחון שיחק שמונה משחקים בליגת האלופות של פיב"א (17.2 דקות לערב) ופתח בחמישייה נגד ססארי, מנרסה, טורון הפולנית ובמשחקו האחרון של דרוקר מול לייאטקבליס. בליגה הישראלית הקרדיט לו זכה שמחון עמד על 22.5 דקות לערב ב-10 משחקים בהם שיחק, כשהוא פתח בחמישה מהם.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
משחקו האחרון של קטש בהפועל