איגוד הכדורסל קבע היום (ראשון) את עונשו של יו”ר הפועל חולון איתן לנציאנו בעקבות התנהגותו במשחק החוץ של הסגולים מול נס ציונה ב-16 באפריל – קנס של 12,500 ש”ח.

כזכור, לאחר הרחקתו של המאמן סטפאנוס דדאס ירד לנציאנו לפרקט ונכנס לתוך אזור הספסל של הפועל חולון והחל להפציר ולצעוק לצוות האימון של חולון ואמר להם: "תורידו את השחקנים מהמגרש, בואו נרד, נפוצץ את המשחק". התנהגות זו של לנציאנו גרמה לעיכוב בחידוש המשחק ולחימום האווירה. בנוסף, קילל לנציאנו את צוות השיפוט במילים הבאות: "מכרתם את המשחק", "מושחתים", "אפסים", "זבלים", "בני ז****".

איתן לנציאנו וסטפנוס דדאס (איציק בלניצקי)איתן לנציאנו וסטפנוס דדאס (איציק בלניצקי)

“שקלנו את טענות התובע וטענות הנאשם בעניין העונש. המדובר בהתנהגות חמורה, שלא הסתיימה בניסיון להוריד את קבוצתו מהמגרש ובהתנהלות סוערת ובוטה של הנאשם כלפי השופטים תוך כדי המשחק, אלא נמשכה אף לאחר מכן בראיון העיתונאי ובציוץ בטוויטר. לנאשם עבר מכביד מאוד בעבירות דומות ותלוי ועומד כנגדו עונש על תנאי של קנס על סך של 5,000 ש"ח, על פי ההחלטה מיום 21.1.7 (קצת יותר משלושה חודשים לפני האירוע נשוא אישום זה). יחד עם זאת, התחשבנו בדברי הנאשם בפנינו לעניין תרומתו לחברה הישראלית בכלל ולענף הכדורסל בפרט, וכן בעובדה שבמשך התנהלות הדיון הנאשם היה מורחק מ-9 משחקים”, נכתב מבאיגוד.

לאור זאת, אנו גוזרים על הנאשם את העונשים כדלקמן: קנס בסך 5,000 ש"ח, המהווה הפעלה של העונש על תנאי התלוי ועומד כנגד הנאשם על פי ההחלטה מיום 21.1.7, קנס בסך 15,000 ש"ח, מחציתו בפועל ומחציתו על תנאי לתקופה של שנתיים מהיום, בגין עבירות זהות. בסך הכול נגזר על הנאשם קנס בפועל בסך של 12,500 ש"ח. לא מיצינו את הדין עם הנאשם, מתוך תקווה כי יתעשת ויפנים שעליו לנהוג על פי הכללים המשמעתיים. על הנאשם להבין כי אם לא יעשה כן, נראה שלא יהיה מנוס מלהסיק את המסקנות המתבקשות מכך. הנאשם יישא בהוצאות זימון השופטים והמשקיף בסך של 400 ש"ח לכל אחד”, סיכמו.

איתן לנציאנו (איציק בלניצקי)איתן לנציאנו (איציק בלניצקי)

בתוך כך וללא קשר להחלטה, לנציאנו צייץ: “הצבא הסגול אחריך דדאס, אל תסתכל לאחור, שהקנאים יחיו וימשיכו לסבול, יום שלישי ההיכל ירעד כמו ששנים לא רעד“.

כל השערים מלה ליגה פרומיסס, 30.05