הפועל חולון הגיעה הבוקר (שלישי) לטרמינל 3 לקראת הטיסה לרוסיה לטורניר הפיינל 8 של ליגת האלופות של פיב”א. בקבוצה נרשמו חיוכים לצד לא מעט התרגשות לקראת אירוע השיא של המפעל שיחל עבור חניכיו של סטפאנוס דדאס בחמישי הקרוב. 

הסגולים-צהובים יגיעו לרוסיה כאשר השלב הראשון שמצפה להם בתהליך הקליטה הוא בדיקות קורונה, לאחר שיושלמו הבדיקות הקבוצה תמשיך את היום הראשון שלה ברוסיה עם ארוחות ותדרוכי וידאו. התדרוכים ימשכו גם מחר בנוסף יום הצילומים של חולוניה בפיינל 8 יהיה מחר גם כן.

דדאס: חיכינו לרגע הזה

מאמן הקבוצה סטפאנוס דדאס אמר לקראת הנסיעה: “כשהתחלנו את שלב הטופ 16 קיווינו להגיע לרגע הזה, עכשיו הרגע הזה הגיע, אנחנו בדרך לאירוע הכי גדול שחולון שיחקה בו אי פעם, אנחנו גאים בזה ואנחנו עוד מאוד רעבים ועם המון אנרגיה לעשות משהו ולא סתם לטוס בשביל לטייל. העייפות היא מנת חלקן של הקבוצות המצליחות שמנסות לנצח בכל מקום, באירופה ובמסגרת המקומית, אני חושב שעם לוח הזמנים שהיה לנו ב-4-5 הימים האחרונים להתכונן לבורגוס וזה הרגיש כמו חודשיים עבורי כדי שנוכל להתאמן מבחינת כושר וטקטיקה, וידאו ולא רק מה שעשינו בחודש האחרון. העייפות לא תשחק שום תפקיד במשחק הזה, אנחנו בריאים ובעוד שניים שלושה ימים אנחנו נהיה מוכנים להתחרות ברמה הכי גבוהה”.

גיא פניני בשדה התעופה (שחר גרוס)גיא פניני בשדה התעופה (שחר גרוס)

החשיבות של הפיינל 8 למועדון כמו הפועל חולון: “השנה הזו במיוחד בגלל ששתי לקבוצות שלרוב מייצגות את את המדינה כמו מכבי תל אביב והפועל ירושלים לא הייתה עונה אירופית טובה, זה היה טוב מאוד עבור הכדורסל הישראלי שניסינו לשמור  את הכדורסל הישראלי ברמה גבוהה ולהראות את החשיבות שאנחנו המייצגים העיקריים שלו, ברמה גבוהה ביחד עם נס ציונה במפעל שלהם, וזה מאוד חשוב. דבר שני ראו איך האנשים היו שמחים אחרי הניצחון על ברינדיסי כך שאנחנו היינו שמחים, זה היה חשוב מאוד ואני יכול לומר שגם היסטורי אבל זה יהיה חשוב יותר אם נהיה תחרותיים מול בורגוס שהיא האלופה של השנה שעברה, זה לא יהיה קל אבל כל השמחה והמסע הזה צריכים להשתלב בתוך משחק טוב ולהראות פעם נוספת שיש לנו אופי ופילוסופיה ונראה לכולם שתקציב לא משחק על הפרקט ברמות האלו אם יש לך כימיה טובה, ומבחינת פילוסופיה אנחנו יכולים להתחרות מול כל קבוצה בכל מקום”.

סי ג'י האריס (שחר גרוס)סי ג'י האריס (שחר גרוס)

סי ג׳יי האריס הוסיף: “אנחנו נרגשים ומוכנים להראות מה אנחנו יכולים לעשות, זו במה גדולה כך שכשחקן כדורסל זה מה שאתה רוצה. אני מרגיש טוב, זה נחמד שיש מספר ימים בין המשחקים, החודש האחרון היה מטורף מבחינת עומס, המנוחה ולא רק הגופנית אלא גם המנטלית, טובה עבורנו. לא ישנתי בלילה הייתי צריך לנקות את הבית ולארוז כך שנשארתי ער עד מאוחר והייתי צריך לקום מוקדם בבוקר אבל יהיה בסדר אני אשן בטיסה. פרפרים בבטן? עדיין לא, אני חושב שביום לפני המשחק אתחיל להרגיש אותם”.

מאזן הכוחות בין הפועל חולון לאלופה המכהנת בורגוס: “אני חושב שזה יהיה משחק נהדר שתי הקבוצות משחקות טובות, הסגנון שלנו שונה משלהם והסגנון שלהם שונה משלנו ואם ניצמד לחוזקות שלנו יהיה בסדר”.

למה צריך לצפות כשישנו משחק בין שני סגנונות שונים: “אפשר לצפות שנשחק חזק, בסופו של יום אם הסגנון שלנו לא יעבוד או ששלהם לא יעבוד, יהיה קרב ולרוב במשחקים גדולים מהסוג הזה, זה מסתכם בזה”.

שחקני חולון בשדה התעופה (שחר גרוס)שחקני חולון בשדה התעופה (שחר גרוס)

בתוך כך, בחולון הודיעו כי בשל העובדה שמאות מאוהדי הקבוצה שתיכננו לטוס למשחקים קיבלו לפני כשבוע הודעה שאינם מורשים להיכנס לרוסיה בגלל משבר הקורונה, ולכן לא יוכלו לטוס. בעקבות כך החליטו, במועדון על מחווה עבור הקהל ועבור ארגון נכי צה"ל בישראל.

ביום חמישי הקרוב יפתחו שערי היכל טוטו חולון עבור הקהל הסגול לצפייה משותפת במשחק. בנוסף, תתאפשר הכנסת קהל מתחת לגיל 16 ולא מחוסנים באמצעות בדיקות קורונה מהירות. כמו כן, המועדון והאוהדים החליטו במשותף על יוזמה שבמסגרתה תשמש הקרנת המשחק כערב התרמה לארגון נכי צה"ל. הכניסה להיכל תהיה מותנית בתרומה של 20 ש”ח מינימום וכל ההכנסות יועברו ישירות לשיקומם של פצועי צה"ל.