הפועל חולון ניצחה אמש את (חמישי) 94:99 את מכבי ראשון לציון של גיא גודס לאחר התפוצצות התקפית של טיירוס מגי. הניצחון שחרר אנחת רווחה עצומה בקבוצה לאור הדרמה אותה חוו אנשי המועדון לכל אורכו של היום, וזאת כשגם מי שאמור היה לעמוד על הקווים במשחק נגד סגנית האלופה מעיר היין, היה לא אחר מעמית שרף, ביום שאותו יזכרו במועדון זמן רב. 

"יום שכולו ניצחון" אמרו בחולוניה לאחר המשחק ובמועדון כמובן ידעו בדיוק מדוע אמרו זאת, אך עוד נגיע לדרמה שפקדה את המועדון רגע לפני שהיא צריכה להמריא לרוסיה לשלב הפיינל 8 של ליגת האלופות של פיב"א. לאחר המשחק סטפאנוס דדאס התוודה כי קבוצתו רחוקה מלהיות בשיאה בעקבות הפציעות אותם סוחבים השחקנים, למעשה כריס ג'ונסון סובל משריר הירך האחורי, טיירוס מגי מהקרסול, מקסים דה זאו מכאבים בגבו והרשימה כאמור לא מסתיימת איתם, אך למרות הרשימה המדאיגה והקשיים שהיא מביאה עימם בכל הנוגע לרוטציה בה ישתמשו במשחק בהרצליה בחולוניה מבינים כי זה פשוט המצב כעת. 

שיא עונתי למגי ב-94:99 הגדול של חולון

סיפור המשחק, התחיל עוד אתמול והסתיים היום רק שעות בודדות לפני המשחק, בעת הכנותיה של הקבוצה לקראת הנסיעה לרוסיה, הסגולים צהובים היו צריכים לדאוג לוויזות כניסה לרוסיה. הבעיה הראשונה התעוררה כאשר מנכ"ל הקבוצה רועי דבורה גילה כי דרכונו של המאמן בתוקף עד סוף חודש יולי, וזאת כאשר בכדי לצאת ממדינה אחת לאחרת הדרכון צריך להיות בתוקף לפרק זמן ארוך הרבה יותר, שעומד על חצי שנה. ושם התחילה הדרמה שכן היחיד שלא אושרה לו הוויזה היה סטפאנוס דדאס. 

הבעיה שהתעוררה הצריכה פתרון והיות ושגרירות יוון בישראל אינה יכולה להוציא דרכונים, שכן היא אינה מנפקת אותם, הדרך היחידה לפתור את הסוגיה הבירוקרטית היא דרך טיסה ליוון ופגישה עם משרד הפנים היווני, לשם כך נערכו בקבוצה למצב רכשו לדדאס כרטיס טיסה ליוון וזאת כאשר עוזרו "שרפי" כבר התכונן למשחק היום מול מכבי ראשון לציון. הכרטיס הראשון שנרכש עבורו היה לטיסה בשעה 07:00 של יום המשחק, בד בבד נעשתה פנייה ליואל רזבוזוב בכדי שינסה לסייע עם הוויזה של המאמן לרוסיה.

סטפנוס דדאס (חגי מיכאלי)סטפנוס דדאס (חגי מיכאלי)

אם התכנון המקורי היה יוצא לפועל, דדאס היה מקבל את הדרכון החדש בשבת וחוזר ארצה במטרה שיספיק למשחק בראשון הקרוב מול בני הרצליה, לאחר שיפתרו את כל מה שצריך מול הרשויות המקומיות. בקבוצה הוחלט "להמר", וכך יצא שמנהל הקבוצה ניר אורון הלך יחדיו עם סטפאנוס לשגרירות, הפגישה הסתיימה בשעה 11:30 בבוקר עם תשובה שלילית, כשהמאמן סורב לבקשת הקבוצה לוויזה בת שבוע. 

דדאס כשכבר היה מוכן לעזיבה, יכול היה עדין לעזוב את ישראל ולטוס ליוון שכן בקבוצה רכשו לו כרטיס טיסה נוסף לשעה 14:30. מהשגרירות המאמן נסע ישירות לשדה התעופה, כשהוא מספיק לעבור צ'ק אין, ביקורת דרכונים בדרכו לגייט, מי ששמרו על קשר רציף לכל אורכו של הסיפור היו נציגת הקבוצה של ניז'ני נובגורוד (שכזכור תארח את טורניר שמונה האחרונות). 

סטפנוס דדאס (שחר גרוס)סטפנוס דדאס (שחר גרוס)

נציגי ליגת האלופות של פיב"א שנרתמו לעזרה והתעדכנו בזמן אמת גם משדה התעופה, השעות חלפו הדקות נקפו ובינתיים השעון כבר הראה 13:20, כשהדיווח שהועבר לפיב"א היה כי המאמן כבר נמצא בשדה התעופה וכי צפויה לו פגישה עם משרד הפנים וכי המסמכים הרלוונטיים ישלחו אליהם בשני. התשובה שמנכ"ל הקבוצה קיבל הייתה בקשה להמתין, שכן הם מנסים לטפל ולעזור. 40 דקות מאוחר יותר ובשער כבר כורזים למאמן שיעלה למטוס, כשהוא הנוסע האחרון. 

בליגת האלופות ביקשו 15 דקות נוספות, באותו הרגע בקבוצה הרימו טלפון לשדה התעופה, והסבירו כי תיתכן סיטואציה בה יצטרכו להוריד את המאמן מהמטוס אם הבעיה תיפתר ולכן צריכים עבורו עוד מספר דקות. בשעה 14:18 הועברה למנכ"ל הקבוצה הודעה כי אושרה למאמן ויזה לשבוע. המזוודה של דדאס הורדה מהמטוס, והוא בעצמו גם חזר. בקבוצה הבהירו כי המאמן לא לקח חלק באימון הערב שלפני המשחק שכן היה צריך לעבור בדיקת קורונה, בנוסף גם מהאימון שנערך ביום המשחק הוא נעדר כשעמית שרף יודע שהוא מעביר את המשחק מול מכבי ראשון לציון. למשחק כאמור דדאס הגיע כשגם משפחתו צפויה להצטרף אליו בקרוב, אך אמש למשך מספר שעות נדמה היה שבסביבת הקבוצה המשחק מול סגנית האלופה הפך להיות דבר משני לחלוטין, בהתחשב בנסיבות.