ליגת ווינר סל תחזור ביום ראשון לפעילות אחרי שלושה חודשים בעקבות נגיף הקורונה. אחרי תקופה כל כך ארוכה, הסגלים השתנו, מאזן הכוחות לא נשאר כשהיה, אבל המטרות בהחלט נותרו בעינן. ONE עושה לכם סדר לקראת שובה של עונת הכדורסל ומנתח עבורכם את סדר היום החדש בכל הקבוצות. ונמשיך עם קבוצה שלא כל כך שמחה לחזור – הפועל חולון.

מאזן לפני עצירת הליגה: 9:12

מיקום בטבלה: 4

עזבו בעקבות הקורונה: ריצ'ארד האוול, טי ג'יי קליין, ראיין תומפסון, מרקוס פוסטר, מני האריס וג'ו אלכסנדר.

הגיעו וחזרו מהשאלות: דזי וושינגטון שאבון קולמן, ג'ימי הול, ג'רמיין לאב, רועי הובר ואוריאל טרוצקי.

84:86 להפועל תל אביב על חולון במשחק הכנה

חילופי מאמנים, חילופי שחקנים פציעות הדחה כואבת על הבאזר ומעל הכל משבר הקורונה שיצר אי ודאות כלכלית של ממש, כל אלו היו מנת חלקה של חולוניה שאף הייתה נגד חזרתה של הליגה, אך ראשית העונה של הסגולים צהובים הייתה לא פחות מרכבת הרים רגשית עבור אוהדי הקבוצה שחסרונם ביציעי היכל הטוטו יורגש ובגדול.

גורמים במועדון הגדירו לא אחת את עונת 2019/20 כעונת הפלסטרים, וזאת לאור השינויים שנאלצו לבצע בסגל תוך כדי תנועה. למרות ההדחה הכאבת מליגת האלופות של פיב"א חולוניה הצליחה לייצב את עצמה תחת הנהגתו של סטפאנוס דדאס שכזכור לא ילווה את קבוצתו במה שנותר מעונת המשחקים הנוכחית כאשר גם הנקודה הזו בהחלט שווה התייחסות.   

סטפאנוס דדאס (שחר גרוס)סטפאנוס דדאס (שחר גרוס)

המספר הנוסף: טרום עידן הקורונה היה ניכר כי הייתה חסרה חדווה ושמחה אצל הפועל חולון אך יחד עם זאת רגע לפני שהליגה נעצרה במועדון דיברו כבר על מאבקי המיקום מול מכבי ראשון לציון אך תכניות לחוד ומציאות לחוד, מפגרת הקורונה המאולצת עמית שרף חזר עם סגל שונה כמעט לחלוטין מזה ש-"סיים את הליגה".

שווה לעקוב: ממבט חטוף על כל השחקנים שעזבו את הקבוצה במהלך השנה אין ספק שלפחות על הנייר מדובר בקאדר מאוד תחרותי אבל המציאות השתנתה ויחד איתה העולם כולו, הסגל החדש שעומד לרשותו של שרף על הנייר לוקה בחסר במספר אספקטים בהשוואה למה שהיה שם קודם אך כל עוד "הביג-3" של חולון (שלומי הרוש, גיא פניני ויוגב אוחיון) בעניינים הקבוצה תילחם ובגדול.

שלומי הרוש (שחר גרוס)שלומי הרוש (שחר גרוס)

חסרונות לקורונה: האם המצב אידיאלי? חד משמעית לא, הסגל שונה לחלוטין ומהבחינה הזו מה שעלול להיתפס כאחד החסרונות הבולטים לא יהיה זה שבעוכריהם, למאמנים לרוב ישנה תוכנית מובנית לכל אחד יש את ה-"אני מאמין" שלו ולכן עם שרף בשקלול כל הנסיבות ייתכן שמדובר דווקא ביתרון, חסרונות אגב דווקא יש ולא מעט.

הקבוצות כולן החלו מחדש את שלב קדם העונה, ובפרק הזמן הקצר במיוחד שעומד לרשות הקבוצות הן אמורות להיכנס לקצב, להגיע לרמת תיאום מסוימת, ליצור כימיה קבוצתית כמו גם הרגלים מנצחים, כרגע כל אלו בגדר חיסרון עצום אצל חולוניה שבשישי האחרון גברה על מכבי אשדוד כשהיא מציגה רמת כדורסל שאופיינית בדיוק לכל הבעיות אשר עולות משילוב של סגל חדש עם תקופת הכנה קצרה. המצב בוא נמצאת הפועל חולון הוא די מעניין, הקבוצה יכולה עדין למצוא את עצמה מחוץ לפלייאוף העליון ובסופו של דבר בלי יתרון ביתיות, יתרון שאי אפשר שלא לתהות על חשיבותו כאשר היציעים ריקים.  

עמית שרף (חגי מיכאלי)עמית שרף (חגי מיכאלי)

יתרונות לקורונה: למרות שעל הנייר הקבוצה נחלשה, לא מן הנמנע שהשלד המקומי שצריך להיות חזק דיו יפצה על כל העזיבות ואובדן האתלטיות שבאה לידי ביטוי בקו הקדמי של הקבוצה, יחד עם זאת בודדות הן הקבוצות שבליגה שהצליחו להתחזק ולכן חולון עדין יכולה לכוון עדין ליעדים אליהם כיוונו לפני חודשים בודדים רק שהפעם הדרך יכולה וצפויה להיות קשה יותר.

ומה אומרים בחולון? מנכ"ל הקבוצה רועי דבורה: "אין ספק שחולון החדשה נבדלת מחולון הקודמת בעיקר בחוסר הניסיון, אם זה החבר'ה הצעירים שעלו מהלאומית אם זה הזרים שהגיעו שהם הרבה פחות מנוסים מהחברה שהיו פה מבחינת מטרות קודם כל לצלוח את המשחק בבאר שבע כדי להבטיח יתרון ביתיות זה חד משמעית המטרה הראשונה ולאחר מכן נקווה שננצל את הזמן כדי להתחבר וכולם יהיו בריאים ולעשות פיינל פור כי זה משהו שהוא אפשרי אפילו שלא יהיה לנו אולם ביתי".