המאבק בין מועדון הפועל חולון לקאליף ווייאט עלה היום (ראשון) מדרגה. לאחר שדרשה שיפנה את הדירה השכורה ויחזיר את רכבו השכור, הקבוצה באמצעות עו"ד עופר יחיאלי, הגישה לאיגוד הכדורסל תביעת בוררות נגד השחקן.

בתביעה מבקש המועדון החזר כספים והטבות שניתנו לשחקן, כאלה שאינו זכאי להם לאור הנסיבות. כמו כן, מבקש המועדון לבטל את ההסכם עם השחקן בעקבות עבירות על סעיפים בחוזה אותם עבר השחקן. במועדון נעשו לאחרונה מאמצים שלא להגיע לסיטואציה הנוכחית כולל הצעה להסדר, אך כל פנייה שנעשתה מצד המועדון לא זכתה להתייחסות מצידו של השחקן או מי מבאי כוחו.

קטש: "זה ניצחון חשוב"

כזכור, מזה תקופה ארוכה שהסכסוך בין ווייאט לחולון מתנהל באמצעות עורכי דין כשאת השחקן מייצג עו״ד איציק אבישר ואילו מנגד יחיאלי מנהל את הצד של המועדון עצמו. הבלגן בין הצדדים החל בעת שווייאט נפצע בחודש דצמבר האחרון ונאלץ לאחר מכן לעבור ניתוח בסחוס, במיניסקוס ובעצם הפגועה בברכו.

על פי החוזה של השחקן כמו של רוב שחקני הליגה, בעת פציעה הקבוצה צריכה להמשיך ולשלם את השכר של השחקן כשהוא עצמו תובע את ביטוח לאומי ומקבל החזר כספי מהם, אותו החזר שאמור לכסות את ההוצאות של הקבוצה עצמה או לפחות את חלק מההוצאות. אך העניינים התחילו להסתבך כשהגארד טען כי בשל העובדה כי מדובר בהחמרה של פציעה טורדנית ולא פציעה שהתרחשה באותו המשחק המכונה על פי חוק "תאונת עבודה", הוא צריך להמשיך ולקבל את התשלום מחולון וגם את הכסף מביטוח לאומי מבלי לכסות את הוצאותיה של חולון.

עורך דינו של וויאט, אבישר, מסר בתגובה: ״למותר לציין שזוהי תביעה טקטית - מלאכותית ותו לא. מרשי יתבע את מלוא זכויותיו בהתאם לדין״.