הפועל חולון גברה 94:99 על מכבי ראשון לציון במסגרת משחק ההשלמה של המחזור ה-18 בליגת ווינר סל, והמשיכה במומנטום מהניצחון מול הפועל ירושלים בתחילת השבוע.

נועם דוברת וטיירוס מגי להטו במחצית הראשונה עם 16 ו-18 נקודות בהתאמה, ודאגו להכתיב קצב משחק גבוה במיוחד. גם במחצית השנייה שתי הקבוצות המשיכו בתצוגה ההתקפית, והקבוצתו של גיא גודס לא אפשרה לסגולים לברוח. המשחק נותר צמוד עד הסיום ולבסוף המארחת יצאה עם ידה על העליונה.

הקבוצה של סטפנוס דדאס, שחזר לקווים לאחר שריצה במשחק הקודם את עונש ההרחקה, רשמה את ניצחונה השני ברציפות והשביעי שלה בשמונת המשחקים האחרונים. טיירוס מגי אשר רשם שיא עונתי רק ביום שני האחרון, עשה זאת שוב וקלע 31 נקודות, להם הוסיף גם 8 ריבאונדים ו-3 אסיסטים. חולוניה הציגה ערב קליעה מרשים נוסף (14 שלשות ב51.9%) וחצתה כמות דו ספרתית של שלשות בפעם החמישית ברציפות. 

מן העבר השני, הקבוצה מעיר היין איבדה את הסיכויים להעפיל לבית העליון ורשמה את ההפסד השני שלה ברציפות. בניגוד למארחת, היא סבלה מיום קליעה לא מוצלח מחוץ לקשת (29.6%). דריל מונרו היה השחקן הבולט עם 21 נקודות, 9 ריבאונדים ו-7 אסיסטים. נועם דוברת אשר להט במחצית הראשונה, סיים עם 21 נקודות ו-4 אסיסטים. 

דריל מונרו (חגי מיכאלי)דריל מונרו (חגי מיכאלי)

קלעו להפועל חולון: טיירוס מגי 31 (8 ריבאונדים), סי ג’יי האריס 22, מקסים דה זאו 16, ווילי וורקמן 11, גיא פניני 8, כריס ג’ונסון 6, עודד ברנדווין 3, אייזיה מיילס 2, כן שותף: פרדריק בורדיון.

קלעו למכבי ראשון לציון: דריל מונרו 21 נקודות (9 ריבאונדים ו-7 אסיסטים), נועם דוברת 21, גולן גוט 21, ג’רמי פארגו 15 (10 אסיסטים ו-5 איבודים), אקיל מיטשל 6, איגור קולשוב 5, ג’אמיל ווילסון 3, נועם אביבי 2.

רבע ראשון: 22:31 להפועל חולון

חמישיית של הפועל חולון: סי.ג’יי האריס, ווילי וורקמן, כריס ג’ונסון, אייזאה מיילס ומקסים דה זאו.

חמישיית של מכבי ראשל”צ: ג’רמי פארגו, נועם דוברת, ג’אמיל ווילסון, דריל מונרו ואקיל מיטשל.

גיא גודס (חגי מיכאלי)גיא גודס (חגי מיכאלי)
מקסים דה זאו ואקיל מיטשל (חגי מיכאלי)מקסים דה זאו ואקיל מיטשל (חגי מיכאלי)

נועם דוברת קיבל מסירה נהדרת מג’רמי פארגו במהלך הראשון של המשחק וקלע את שתי הנקודות הראשונות במשחק, הפועל חולון הגיבה עם ריצת 0:6. בהמשך, נועם דוברת קלע שלשה שהורידה את ההפרש ל-2, אך מקסים דה זאו הגיב עם סל ועבירה בפוט-בק דאנק עוצמתי. לקראת סוף הרבע, קבוצתו של דדאס פתחה בריצה ועלתה ליתרון 17:26, אך קולשוב דאג להרחיק אותם מפער דו ספרתי וקלע לייאפ.  טיירוס מגי חתם את הרבע עם שלשה מעבר לקו המחצית שקבעה את תוצאת הרבע – 22:31 להפועל חולון.

מקסים דה זאו (חגי מיכאלי)מקסים דה זאו (חגי מיכאלי)
ג'רמי פארגו (חגי מיכאלי)ג'רמי פארגו (חגי מיכאלי)

רבע שני: 50:55 להפועל חולון

פניני העלה את חולוניה ליתרון דו ספרתי בתחילת הרבע, דוברת הגיב מהצד השני עם שלשה נוספת מהחצי פינה הימנית. טיירוס מגי המשיך בהצגה שלו והעלה את מאזנו ל-14 נקודות בשלב מוקדם במשחק. בהמשך, הכתומים נשארו עם הראש מעל המים, והורידו את הפער לחד ספרתי. כריס ג’ונסון הצליח לקטוע ריצת 0:7 עם שתי קליעות עונשין מוצלחות מקו העונשין. לקראת סוף הרבע, ג’ונסון סימן כי נפצע בשריר הירך האחורי וביקש חילוף. לאחר מכן, נועם דוברת הטביע על הראשים של גיא פניני ו-ווילי וורקמן, מגי העלה את מאזנו ל-18, ונועם דוברת חתם את הרבע עם 2 נקודות נוספות – 50:55 להפועל חולון.

נועם דוברת (חגי מיכאלי)נועם דוברת (חגי מיכאלי)
דריל מונרו (חגי מיכאלי)דריל מונרו (חגי מיכאלי)

רבע שלישי: 69:74 להפועל חולון

וורקמן פתח את המחצית עם שלשה לא אופיינית, גולן גוט הגיב מנגד עם שלשה. דוברת המשיך במופע שלו וקלע שלשה נוספת. ההפגזה של שתי הקבוצות נמשכהומקסים דה זאו וגולטן גוט הוסיפו שלשה נוספת למאזנם. בהמשך, האריס קלע את השלשה התשיעית של קבוצתו, אך פארגו התחיל להיכנס לעניינים עם לייאפ קליל. מגי קלע 2 נקודות נוספות בהתקפה הראשונה שלו במחצית השנייה. גולן גוט דאג להשוות את התוצאה לאחר מהלך של סל ועבירה ודריל מונרו העלה את קבוצתו ליתרון לראשונה מהאז הרבע הראשון. מגי החזיר את קבוצתו ליתרון עם שלשה וסי.ג’יי האריס קלע שלשה שקבעה את תוצאת סיום הרבע – 69:74 להפועל חולון.

דריל מונרו (חגי מיכאלי)דריל מונרו (חגי מיכאלי)
סטפנוס דדאס (חגי מיכאלי)סטפנוס דדאס (חגי מיכאלי)

רבע רביעי: 94:99 להפועל חולון

גיא פניני פתח את הרבע המכריע עם לייאפ, וג’אמיל ווילסון הגיב עם 3 קליעות עונשין מוצלחות שעצרו את המומנטום החולוני. עם זאת, גיא פניני וטיירוס מגי המשיכו בריצה של קבוצתם והוסיפו 8 נקודות משותפות, האריס הוסיף שלשה נוספת שהעלתה את קבוצתו ליתרון דו ספרתי. אקיל מיטשל נתן שביב תקווה לקבוצתו והחזיר הפער לחד ספרתי. לקראת הסיום, לייאפ של פארגו ושלשה של גוט הורידו את הפיגור של קבוצתם ל-3 בלבד, אך מקסים דה זאו החזיר את קבוצתו למרחק שני מהלכים. הקבוצה מעיר היין לא הצליחה יותר להתקרב והפסידה – 94:99 להפועל חולון.

סי.ג'יי האריס (חגי מיכאלי)סי.ג'יי האריס (חגי מיכאלי)
אייזאה מיילס ומקסים דה זאו (חגי מיכאלי)אייזאה מיילס ומקסים דה זאו (חגי מיכאלי)