עירוני נס ציונה גברה היום (שישי) 76:84 על הפועל חולון משחק השלמה מהמחזור השני בליגת ווינר סל, בזכות יכולת פשוט אדירה של בריאן אנגולה שסיים את המשחק עם 30 נקודות, בקרב בין שתי קבוצות ישראליות שעושות עד כה חייל באירופה כשחולוניה העפילה ל-8 הגדולות בליגת האלופות והחבורה של בראד גרינברג לפיינל פור של היורופקאפ.

הרבע הראשון נפתח צמוד מאוד כשתתי הקבוצות ירו מצד לצד מטח שלשות אדיר. דווקא חולון הייתה זו שפתחה טוב יותר, אך ריצת 0:10 ברבע השני של נס ציונה, הרבה בזכות יכולת נפלאה של פטריק אנגולה ואייזיאה מיילס שסיימו את המחצית עם נקודות דו ספרתיות הוליכו את החבורה של בראד גרינברג ליתרון דו ספרתי. חולון נגסה בהמשך מעט בפער שירד ל-7 לטובת המארחת במחצית.

אירופה הקטנה: 76:84 לנס ציונה מול חולון

חולון פתחה טוב מאוד את החצי השני כשטיירוס מגי ומיילס המשיכו להיות השחקנים המובילים שלה כשהשוו את התוצאה עם פתיחת הרבע. הכתומים לא נתנו לאורחת לחזור ואנגולה המשיך ביכולת הנדירה שלו כדי לעשות ריצת 0:9 כתומה בדרך ליתרון. חולון המשיכה להילחם בשיניים ולצמק את התוצאה עם מטח שלשות נפלא בכל פעם שנס ציונה ברחה. בסופו של דבר, החבורה של בראד גרינברג השיגה ניצחון נפלא.

רגע חריג נרשם לקראת הסיום, כאשר בחולון צעקו לשחקנים לרדת מהמגרש, כאשר גם יו״ר הקבוצה איתו לנציאנו הצטרף לקריאות לאחר שבקבוצה לא אהבו את החלטות השיפוט בכל הנוגע לשריקות שנשרקו כנגד קבוצתם. מי שהרגיע את כולם היה מאמן הקבוצה סטפאנוס דדאס, שהורחק בהמשך בעצמו בעבירה טכנית שנייה.

שחקני נס ציונה חוגגים (איציק בלניצקי)שחקני נס ציונה חוגגים (איציק בלניצקי)
איתן לנציאנו וסטפנוס דדאס (איציק בלניצקי)איתן לנציאנו וסטפנוס דדאס (איציק בלניצקי)

קלעו לעירוני נס ציונה: בריאן אנגולה 30 נק’, ג’רום מיינסי 17 נק’, פטריק מילר 15 נק’, טל דן 11 נק’, נמרוד לוי 5 נק’, ווין סלדן 4 נק’ וליאור קררה 2 נק’.

קלעו להפועל חולון: אייזאה מיילס 19 נק’, טיירוס מגי 16 נק’, פרדריק בורדיון 12 נק’, סי ג’יי האריס 8 נק’, נייט ססטינה 8 נק’, כריס ג’ונסון 6 נק’, גיא פניני 4 נק’ ועוד ברנדווין 3 נק’.

 

רבע ראשון: 15:24 לנס ציונה

חמישיית עירוני נס ציונה: בריאן אנגולה, פטריק מילר, וויל סלדן, טל דן וג’רון מיינסי.

חמישיית הפועל חולון: כריס ג’ונסון, סי ג’יי האריס, טיירוס מגי, אייזאה מיילס וגיא פניני.

טיירוס מגי התכבד בנקודת הראשנות של המשחק אחרי שצלף שלשה. מיילס קלע גם הוא שלשה וחולון פתחה עם ריצת 2:8. בריאן אנגולה ראה את שחקני חולון מפציצים מחוץ לקשת וצלף גם הוא שלשה שצימקה את היתרון ל-3 הפרש לטובת האורחת. וויל סלדן הלך פעמיים אל הקו ולא התבלבל כדי לצמק מהפער של חולון לנקודה בלבד. אייזאה מיילס המשיך במופע השלשות והעלה את הסגולים ליתרון 5. נמרוד לוי תפר שלשה גדולה, מילר הוסיף 4 נקודות ונס ציונה עשתה ריצת 0:10 גדולה כדי לעלות ליתרון 5.

כריס ג'ונסון מול בריאן אנגולה (איציק בלניצקי)כריס ג'ונסון מול בריאן אנגולה (איציק בלניצקי)
אוהדי עירוני נס ציונה (איציק בלניצקי)אוהדי עירוני נס ציונה (איציק בלניצקי)
אוהדי הפועל חולון (איציק בלניצקי)אוהדי הפועל חולון (איציק בלניצקי)
גיא פניני (איציק בלניצקי)גיא פניני (איציק בלניצקי)
טיירוס מגי מול פטריק מילר (איציק בלניצקי)טיירוס מגי מול פטריק מילר (איציק בלניצקי)
סי ג'יי האריס עם הכדור (איציק בלניצקי)סי ג'יי האריס עם הכדור (איציק בלניצקי)

רבע שני: 39:46 לנס ציונה

אחרי פתיחה מבולבלת מצד שתי הקבוצות, ג’רום מיינסי הטביע את 2 הנקודות הראשונות ברבע והעלה את קבוצתו ליתרון דו ספרתי. שלשות כבר אמרנו? כריס ג’ונסון לא נתן לנס ציונה לברוח וצלף מחוץ לקשת. חולון המשיכה לנגוס ביתרון ואייזאה מיילס הנפלא קלע 5 נקודות רצופות כולל שלשה יפה וצימק את הפער ל-5 בלבד. בריאן אנגולה המשיך ביכולת המצוינת שלו כשסחט עבירה, קלע 2 מהקו ולא נתן לחולון לצמק עוד יותר את התוצאה. כריס ג’ונסון סחט עבירה מטל דן, הלך אל הקו וצימק ל-3 בלבד. פטריק מילר הטביע נפלא מהצד השני, קלע עוד 2 קלות והעלה את נס ציונה ל-7 הפרש.

בראד גרינברג (איציק בלניצקי)בראד גרינברג (איציק בלניצקי)
סטפנוס דדאס וטיירוס מגי (איציק בלניצקי)סטפנוס דדאס וטיירוס מגי (איציק בלניצקי)
עודד ברנדווין חודר לצבע (איציק בלניצקי)עודד ברנדווין חודר לצבע (איציק בלניצקי)
ג'רום מיינסי עם הכדור (איציק בלניצקי)ג'רום מיינסי עם הכדור (איציק בלניצקי)
נמרוד לוי (איציק בלניצקי)נמרוד לוי (איציק בלניצקי)

רבע שלישי: 55:63 לנס ציונה

חולון פתחה חזק מאוד את המחצית השנייה כשטיירוס מגי המשיך במופע השלשות. מיילס והאריס קלעו 2 כ”א והשוו את התוצאה. נס ציונה לא נלחצה, אנגולה ומילר המשיכו במשחק האדיר שלהם כשקלעו 2 כ”א והחזירו ל-9 הפרש. טיירוס מגי ופדריק בורדיון המשיכו במטווח השלשות האדיר במשחק הזה וצימקו ל-6 בלבד. בריאן אנגולה הלך אל הקו, קלע פעמיים והחזיר את היתרון ל-8 הפרש בתום הרבע לטובת המארחת.

סי ג'יי האריס וטיירוס מגי (איציק בלניצקי)סי ג'יי האריס וטיירוס מגי (איציק בלניצקי)
פטריק בורדיון (איציק בלניצקי)פטריק בורדיון (איציק בלניצקי)
נייט ססטינה (איציק בלניצקי)נייט ססטינה (איציק בלניצקי)
דודי רומנו (איציק בלניצקי)דודי רומנו (איציק בלניצקי)

רבע רביעי: 76:84 לנס ציונה

נייט ססטינה פתח טוב את הרבע כשקלע את 2 הנקודות הראשונות בו עבור חולון. הסגולים המשיכו לנגוס ביתרון כשבורדיון צלף עוד שלשה אדירה וצימק ל-3 בלבד. ג’רום מיינסי וטל דן הגדילו שוב את הפער ל-8 הפרש כשקלעו 2 נקודות כ”א. גיא פניני איבד את הראש, ספג עבירה טכנית וסיבך את קבוצתו לקראת הסיום. אנגולה ניגש 3 פעמים לקו אך למזלו של פניני קלע רק זריקה אחת. אנגולה סחט עבירה, ניגש פעמיים לקו והחזיר את נס ציונה ליתרון דו ספרתי 4 דקות לסיום.

בריאן אנגולה (איציק בלניצקי)בריאן אנגולה (איציק בלניצקי)

בורדיון תפר עוד שלשה, אך אנגולה סידר אסיסט למיינסי בדרך לעוד 2 קלות. רגע חריג נרשם כאשר בחולון צעקו לשחקנים לרדת מהמגרש, כאשר גם יו״ר הקבוצה איתו לנציאנו הצטרף לקריאות לאחר שבקבוצה לא אהבו את החלטות השיפוט בכל הנוגע לשריקות שנשרקו כנגד קבוצתם. מי שהרגיע את כולם היה מאמן הקבוצה סטפאנוס דדאס, שהורחק בהמשך בעצמו בעבירה טכנית שנייה. אנגולה הלך 3 פעמים לקו, קלע פעמיים, טל דן גם הוא קלע פעם אחת מהקו ומכאן הניצחון של נס ציונה עד הסיום הובטח.

שחקני הפועל חולון מאוכזבים בסיום (איציק בלניצקי)שחקני הפועל חולון מאוכזבים בסיום (איציק בלניצקי)
איתן לנציאנו (איציק בלניצקי)איתן לנציאנו (איציק בלניצקי)
פטריק בורדיון כועס על השיפוט (איציק בלניצקי)פטריק בורדיון כועס על השיפוט (איציק בלניצקי)
אייזאה מיילס (איציק בלניצקי)אייזאה מיילס (איציק בלניצקי)
בריאן אנגולה (איציק בלניצקי)בריאן אנגולה (איציק בלניצקי)
שחקני נס ציונה מרוצים (איציק בלניצקי)שחקני נס ציונה מרוצים (איציק בלניצקי)