החלומות הגדולים של הפועל ירושלים על מקום ביורוליג נגדעו הערב (רביעי) לאחר שנכנעו בוולנסיה 90:75 שקבע 2:1 לזכות הספרדים בסדרת חצי גמר היורוקאפ. האדומים מהבירה ינסו להשיג מקום במפעל הבכיר של הכדורסל האירופי בעונה הבאה, עד אז ירכזו את מיטב מאמציהם בזירה המקומית.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הפועל ירושלים מפסידה לולנסיה 75:90

מנכ”ל המועדון, גיא הראל, שמר על ראש מורם: “עונה שאין מה להתבייש בה, אבל הסיום שלה היה מאכזב. באנו לפה, רצינו לנצח ולעלות לגמר אבל זה לא קרה. עשינו עונה אירופית יותר ממכובדת. הפסדנו לקבוצה מצוינת שבהחלט הייתה טובה במפעל הזה לכל אורך העונה. מסתכלים קדימה למטרה שעוד נשארה לנו בליגה - האליפות, ולהמשיך לרמות הגבוהות”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
תגובות הפועל ירושלים

על האוהדים: “מחמם את הלב , לא דבר של מה בכך, הרגשנו את האוהדים  כל המשחק יש פה קהל ויש פה אווירה מדהימה של הספרדים גם אבל הקהל שלנו. הרגשנו אותו מהרגע שירדנו מהאוטובוס, גם בחימום. אין מילים להגיד על הקהל הזה ואני בטוח שהם ידחפו אותנו גם בהמשך”. 

סימונה פיאניג’אני סיכם לאחר המשחק: “ברכותיי לוולנסיה, הם שיחקו מדהים הלילה, אבל לא רק הלילה. בכל העונה הם הראו עקביות, כל הקבוצה, גם בליגה הספרדית. ידענו מההתחלה, מהרגע הראשון, שזאת קבוצה שתגיע עד הסוף. אז עכשיו אני רק יכול להגיד שאני גאה בשחקנים שלי, שהגיעו לכאן. 2:3 לוולנסיה נגדנו העונה הזאת זה משהו מיוחד עבורנו. ניצחנו קבוצה גדולה הגענו עד הלילה, אז תודה לשחקנים שלי, אני מאוד גאה בהם במירוץ הגדול הזה שעשינו ביורוקאפ. תודה לצוות של הפועל ירושלים שנתן לנו את ההזדמנות לעשות את העונה המיוחדת הזאת באירופה ולאוהדים של הפועל, שגם הלילה, עודדו אותנו ונתנו לנו אנרגיה מדהימה”.

סימונה פיאניג'אני אמרה סודמאייר והלפרין. מאוכזבים (הפועל ירושלים) סימונה פיאניג'אני אמרה סודמאייר והלפרין. מאוכזבים (הפועל ירושלים)

“ולנסיה שיחקה כדורסל נהדר”, אמר אמארה סטודמאייר לאחר ההדחה. “הפסדנו, אבל הם שיחקו כדורסל טוב בשני צידי המגרש. הם עשו עבודה מצוינת הגנתית והתקפית ושיטת המשחק שלהם עבדה היטב. יכולנו לנצח כאן, אבל צריך לדעת איך לשחק. נתרכז עכשיו בלהפוך את העונה שלנו בזירה המקומית למוצלחת. זו הייתה שנה מהנה ביורוקאפ, פגשנו קבוצות אירופיות נהדרות, רצינו להגיע לגמר, אבל תמיד יש לנו את השנה הבאה”.

יותם הלפרין המתוסכל סיפר: “ברור שאנחנו מאוכזבים, הפסדנו לקבוצה שברור שהיא יותר טובה מאיתנו. עשינו עונה אירופאית מצוינת, זהו, יש עוד דברים לעשות השנה. לא היינו מספיק אגרסיביים, בשביל לנצח את הקבוצה הזאת פעמיים בחמישה ימים צריך לבוא אחרת. יש סיבה מדוע הם במקום הראשון בספרד, הם משחקים כדורסל ברמה הכי גבוהה שיש. האוהדים שלנו מדהימים. זאת טיסה לא קלה כדי להגיע לכאן. זה ריגש לראות את הקהל, אבל היה לנו ברור שהם יהיו פה בשבילנו”.

טראוויס פיטרסון באימון. נותר עם כתף כואבת (הפועל ירושלים) טראוויס פיטרסון באימון. נותר עם כתף כואבת (הפועל ירושלים)

טראוויס פיטרסון הוסיף: “זו לא הרגשה טובה, הפסד כואב. ולנסיה קבוצה מצוינת וידענו שקשה מאוד לשחק מולם בביתם, אבל פשוט לא הצלחנו להתמודד, הם היו טובים מדי. הכתף עדיין כואבת לי, הרגשתי את זה במיוחד ברבע השלישי, קיבלתי זריקה לפני המשחק ואני אצטרך קצת מנוחה כדי להצליח להחלים לחלוטין, אבל בסוף יהיה בסדר. תודה רבה לאוהדים שבאו לתמוך בנו, הייתם מדהימים וזה דבר שלא רואים יותר מדי, אין הרבה קהלים שמגיעים לתמוך בקבוצה שלהם מסביב לאירופה וזה דבר מדהים, תודה לכם על זה”.