איזו דרמה קיבלנו במשחק הפרידה של עודד קטש. מאמן הפועל ירושלים, שערך הערב (רביעי) את הופעתו האחרונה על הקווים לפני העזיבה לפנאתינייקוס, צפה בקבוצתו מאבדת יתרון של 19 נקודות בדרך להפסיד מפתיע ומאכזב 78:77 לטורק טלקום הטורקים. האדומים-שחורים התפרקו ברבע האחרון ואפשרו לאורחת לצמצם את היתרון עד לכדי ניצחון. למעשה, ההפסד מעמיד את ירושלים בסכנת הדחה מהמפעל לקראת המחזור האחרון, בו יהיו חייבים לנצח את לימוז’ ולקוות שטלקום, לה הפסידה, תנצח את איגוקאה.

כבר מהפתיחה הקבוצה מהבירה הראתה עליונות בביתה, כשעלתה ליתרון מהיר ולמעשה לא איבדה אותו עד לסיום. בדקות הפתיחה הטורקים נשארו קרובים, אך בזכות יכולת מדהימה של שחקניו של קטש משלוש, הם פתחו פער שרק גדל עם הזמן במחצית הראשונה שהסתיימה ב-34:49.

עודד קטש (אורן בן חקון)עודד קטש (אורן בן חקון)

במחצית השנייה האורחת הראתה סימני התאוששות עם ריצה יפה, אך בלאט, שניהל בגאון את המשחק, לא הפסיק לקלוע מכל בלטה על המגרש ולספק אסיסטים לחבריו, כשהיפה ביותר היה אלי הופ נפלא לטיישון תומאס ברבע השלישי. ב-10 הדקות האחרונות ירושלים פשוט נעלמה מהמשחק, לא הפסיקה להחטיא ולהיות מאוד רכה בריבאונד ההגנה ובצבע. סם דקר הוביל מהפך מדהים עם 20 נקודות, כש-15 נקודות של תמיר בלאט וטיישון תומאס לא הספיקו לירושלמים.

שחקני טורק טלקום חוגגים בסיום (אורן בן חקון)שחקני טורק טלקום חוגגים בסיום (אורן בן חקון)

קלעו להפועל ירושלים: טיישון תומאס ותמיר בלאט 15 נקודות כ”א, כריס קרמר 14 נקודות, מלקולם היל 12 נקודות, ג’ייקובן בראון 10 נקודות, סולימאן בריימו 7 נקודות ועידן זלמנסון 4 נקודות.

קלעו לטורק טלקום: סם דקר 20 נקודות, ניק ג’ונסון 15 נקודות, קייל ווילטייר 13 נקודות, קמאר בולדווין 11 נקודות, מייקל אריק 8 נקודות, צ’ן קורקמז 7 נקודות, סאמט גייק 4 נקודות.

שחקני הפועל ירושלים מאוכזבים (אורן בן חקון)שחקני הפועל ירושלים מאוכזבים (אורן בן חקון)
שחקני הפועל ירושלים מאוכזבים (אורן בן חקון)שחקני הפועל ירושלים מאוכזבים (אורן בן חקון)

רבע ראשון: 12:19 להפועל ירושלים

חמישיית הפועל ירושלים: כריס קרמר, תמיר בלאט, מלקולם  היל, סולימאן בריימו וטיישון תומאס.

חמישיית טורק טלקום: סם דקר, מייקל אריק, ניק ג’ונסון, צ’ן קורקמז וקייל ווילטייר.

עודד קטש (אורן בן חקון)עודד קטש (אורן בן חקון)

מלקולם היל פתח את המשחק עם שלשה יפה מהפינה. אריק צימק עם 2 נקודות, אך קרמר ענה בשלשה יפה. דקר הוריד את ההפרש ל-2. קרמר דייק פעמיים מהקו, בלאט הוסיף שלשה ראשונה במשחק. תומאס העלה את ההפרש ל-4:13. טלקום ביצעה ריצת 2:6 והורידה את ההפרש במעט. ווילטייר קבע 12:15, זלמנסון הגיב עם סל מהצבע. ג’ייקובן בראשון שעלה מהספסל קלע חצי מרחק יפהפה וחתם את תוצאת הרבע.

כריס קרמר חודר (אורן בן חקון)כריס קרמר חודר (אורן בן חקון)
ג'ייקובן בראון מוסר (אורן בן חקון)ג'ייקובן בראון מוסר (אורן בן חקון)

רבע שני: 34:49 להפועל ירושלים

בריימו פתח חזק את הרבע השני עם אסיסט יפה לתומאס וסל משלו. בולדווין צימק את ההפרש ל-5 עם 4 נקודות רצופות. בלאט תפר שתי שלשות ענק ברצף וקבע יתרון שיא של 14 נקודות. דקר תפר שלשה, קרמר הגיב לו עם אחת משלו. בריימו הוסיף עוד 5 נקודות והעלה את ירושלים ליתרון 17 נקודות נפלא. זלמנסון ענה לסל של אריק עם 2 משלו וקבע 25:42. קורקמז קלע סל ועבירה, בראון הגיב עם חצי מרחק נפלא. קרמר העלה את ההפרש ל-18 נקודות, טלקום צימקה במעט עד לירידה להפסקה.

סולימאן בריימו (אורן בן חקון)סולימאן בריימו (אורן בן חקון)
ניק ג'ונסון חודר (אורן בן חקון)ניק ג'ונסון חודר (אורן בן חקון)

רבע שלישי: 55:66 להפועל ירושלים

הטורקים פתחו חזק את המחצית השנייה עם ריצת 2:6. בלאט הרגיע עם חצי מרחק קליל, ג’ונסון עם דאנק יפה. בלאט המשיך ללהוט עם עוד שלשה, תומאס הוסיף סל קליל, אריק צימק. בלאט מצא את תומאס לאלי הופ אדיר, היתרון עלה ל-16. עוד ריצה קצרה של טלקום הורידה את ההפרש ל-9 נקודות ונתנה שביב תקווה לאורחת, אך סל נפלא על הבאזר של בראון קבע יתרון 11 בסיום הרבע.

שחקני הפועל ירושלים (אורן בן חקון)שחקני הפועל ירושלים (אורן בן חקון)
ג'ייקובן בראון (אורן בן חקון)ג'ייקובן בראון (אורן בן חקון)

רבע רביעי: 78:77 לטורק טלקום

היל פתח את 10 הדקות האחרונות עם שלשה גדולה, דקר הגיב עם לייאפ משלו. גייק ודקר צימקו לחד ספרתי, קרמר הגיב עם שלשה אך טלקום צימקה ל-6 הפרש 5 וחצי דקות לסיום. היל הרגיע עם 2 מהקו, דקר תפר שלשה ענקית. ירושלים המשיכה לאבד גובה, ודקר וחבריו צמצמו את ההפרש לחלוטין וקבעו 77:77. ירושלים החטיאה סל נוסף, וטלקום יצאה להתקפה אחרונה בה בולדווין סחט עונשין וקלע נקודה בודדת. לבראון הייתה הזדמנות אחרונה לקלוע סל ניצחון ב-3 שניות אך הזריקה לא הייתה מספיק טובה וירושלים הפסידה.

תמיר בלאט חוגג (אורן בן חקון)תמיר בלאט חוגג (אורן בן חקון)
טיישון תומאס מטביע (אורן בן חקון)טיישון תומאס מטביע (אורן בן חקון)