אכזבה גדולה בהפועל ירושלים מהיכולת שהציגה הקבוצה אמש (שלישי) ב-81:75 לפו אורטז בצרפת, הפסד הבכורה של הקבוצה העונה בליגת האלופות של פיב״א לאחר ארבעה ניצחונות רצופים.

לאחר שקלעה 98 נקודות ב-87:98 על ראסטה וכטה, 108 ב-74:108 על הפועל באר שבע ולא פחות מ-112 ב-94:112 על אנוויל ולוצלאבק במחזור הקודם בליגת האלופות, החבורה האדומה של עודד קטש נעצרה על 75 נקודות בלבד. אגב, הסקור ההתקפי הנמוך הוא דבר המאפיין באופן מפתיע את היכולת ההתקפית של הקבוצה במשחקי החוץ, שבשונה ממשחקי הבית, יורד באופן דרסטי. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אורגון ניצחה את ממפיס 74:82

לצורך השוואה, לעומת שלושת משחקי הבית האחרונים של הירושלמים, בהם מחזיקת גביע המדינה העמידה ממוצע של 106 נקודות למשחק, בשלושת משחקי החוץ הממוצע עומד על 73.6 נקודות למשחק בלבד אחרי שלצד 75 הנקודות בהן הסתפקו בצרפת, הירושלמים סיפקו 73 נקודות בלבד ב-69:73 על בנדירמה בטורקיה ו-73 ב-89:73 למכבי תל אביב בהיכל מנורה מבטחים.

היחידים שהצליחו ‘לספק את הסחורה’ היו ג’ייקובן בראון, שסיפק 15 נקודות, חמישה ריבאונדים, שלושה אסיסטים וחטיפה, עידן זלמנסון שקלע 12 נקודות ב-100 אחוזי קליעה עם 6 מ-6 והוסיף ריבאונד וחסימה ב-12:25 דקות בלבד וסולימאן בריימו, שתרם 11 נקודות, שלושה ריבאונדים ושני אסיסטים.

ג'ייקובן בראון (אורן בן חקון)ג'ייקובן בראון (אורן בן חקון)

בנוסף, גם הקפטן בר טימור הציג יכולת טובה כאשר סיפק 6 נקודות ב-75 אחוזי קליעה עם 3 מ-4 מהשדה, כל זאת ב-4:26 דקות בלבד על הפרקט מהרגע שעלה לשחק ועד לסיום הרבע הראשון. עם זאת, על אף היכולת הטובה והתרומה ההתקפית למשחק, הקפטן של עודד קטש נשאר עד לסיום המשחק על הספסל ולא זכה לשחק שוב.

בניגוד לחגיגת השלשות של האדומים במשחקי הבית האחרונים, המשחק בצרפת היה מאכזב מאוד מהבחינה הזו, כאשר מתוך 25 נסיונות מחוץ לקשת, ירושלים דייקה ב-24 אחוזים בלבד - שש שלשות, מתוכן לא פחות משלוש שייכות לג’ייקובן בראון, שקלע ב-33.3 אחוזים בלבד לשלוש עם 3 מ-9. 

בר טימור עם הכדור (אורן בן חקון)בר טימור עם הכדור (אורן בן חקון)

בנוסף לבראון, שבדרך כלל מצטיין מחוץ לקשת ולא מרבה להחמיץ ביום רגיל, גם שני קלעי השלשות הבולטים הנוספים של הקבוצה פרט אליו, ג’יימס פלדין ותמיר בלאט, לא הצליחו לספק את הסחורה בלשון המעטה מהבחינה הזו. פלדין קלע ב-25 אחוזים עם שלשה אחת מ-4 זריקות, בעוד בלאט הסתפק ב-20 אחוז בלבד עם 1 מ-5.

המאמן עודד קטש לא אהב את היכולת ההתקפית הדלה של שחקניו כבר מהפתיחה ואף הביע זאת בפניהם בכעס בפסק זמן שלקח לקראת סיום הרבע השני: “אני לא מבין מה אתם מנסים לעשות בהתקפות המעבר”. המהלך הבא אמנם סיפק נקודות של אייזיאה קאזינס, שקבע 34:34 במחצית, אך כאמור, היכולת ההתקפית לא השתפרה בצורה משמעותית במחצית השנייה בדרך להפסד.

הסנטר עידן זלמנסון, שכאמור, היה מהיחידים ששיחקו טוב בירושלים, סיפר בסיום: “זה הפסד לא קל, אני חושב שהגענו לא מספיק מוכנים מנטלית, קודם כל הם הגיעו יותר אגרסיביים מאיתנו. זה לא כיף, אבל נלמד מהמשחק הזה ונמשיך קדימה, יש לנו משחק מאוד חשוב בגביע מול הפועל תל אביב ואנחנו ממשיכים הלאה. כמו שאנחנו לא מתעכבים יותר מדי אחרי ניצחונות, ככה גם אחרי הפסדים לא”.