הפועל ירושלים חזרה לחייך. לאחר שני הפסדים באירופה ובליגה, חניכיו של עודד קטש הצליחו לחזור אמש (שלישי) עם ניצחון מרשים 70:97 על לייטקבליס. בשבת ישחקו הירושלמים מול מכבי אשדוד/באר טוביה ויקוו לחזור למסלול הניצחונות גם בליגה.

האדומים היו עדיפים כבר בתחילת המשחק, אך התקשו לברוח. בקבוצה טענו שהייתה חסרה תכלית בהתקפות והם נשארו ללא תשובה מספקת ליכולת הטובה של הליטאים, אך עם זאת שמחו במועדון על היכולת לתקן ולצאת עם ניצחון מלא ביטחון, "ההפסדים האחרונים עשו נזק מנטלי אבל עכשיו נצא לדרך חדשה", טענו בירושלים.

הקפטן ליאור אליהו נראה אמנם מחויך בקרב חבריו לקבוצה לאחר הניצחון, אך גורמים במועדון מספרים כי השחקן עובר תקופה לא פשוטה עם כל ההתרחשויות סביבו והיכולת החלשה, אך עם זאת בטוחים כי זה רק עניין של זמן עד שיחזור לעצמו. אמש קיבל אליהו 4:44 דקות בהן קלע שתי נקודות, סטטיסטיקה מחמיאה יותר לאחר שהפורוורד ספג חמש עבירות בארבע דקות בהפסד למכבי תל אביב.

ליאור אליהו (אורן בן חקון)ליאור אליהו (אורן בן חקון)

במועדון החמיאו לתמיר בלאט על העבודה האינטנסיבית שביצע ועל תרומה של 16 נקודות וארבע שלשות מתוך שש זריקות ששוב הוכיחו כי מדובר בקלע שלוש משובח. כמו כן בירושלים לא שכחו כמובן את ג'יימס פלדין וטיישון תומאס (19 נקודות ו-16 נקודות בהתאמה) שסיפקו גם הם ערב מצוין כשהתפוצצו על הליטאים במטרה להחזיר את הביטחון ולתקן את הטעויות שנעשו קודם לכן.

ג’ו לואל אצ'וויל, האוסטרלי של ירושלים, שלא מקבל כמעט דקות כלל מקטש, הוסיף מצידו שש נקודות. נציגי הקבוצה, ביחד עם סוכנו, מתן סימן טוב, מחפשים לשחקן בן ה-24 שחתם על חוזה בן שלוש שנים קבוצה אליה יוכל להיות מושאל.