כשחג החנוכה נמצא בפתח, הפועל ירושלים יצאה ליוון וקיוותה לספק לאוהדיה מתנה סמלית לקראת הדלקת הנר הראשון, אך לצערה לא הצליחה לעשות זאת ונכנעה 91:78 לא.א.ק אתונה במחזור התשיעי בליגת האלופות של פיב”א. בנוסף לכך שקטש ושחקניו נבלמו אחרי שישה ניצחונות רצופים בכל המסגרות, הם ספגו מכה נוספת כשאיבדו את פסגת בית 2 במפעל ליריבה בצהוב. 

לאורך כל שלושת הרבעים הראשונים השחקנים מבירת ישראל, שנהנו מדחיפה אדירה של 400 אוהדים אדומים ביציע, סיפקו משחק לחימה והציגו התקפה שוטפת, בהובלתו של טיישון תומאס (21 נקודות ותשעה כדורים חוזרים) שהיה פשוט נהדר בשני צידי המגרש. לצערו של קטש, עם העלייה לרבע המכריע היה נראה שהאנרגיות של חניכיו פשוט אזלו והיוונים שהריחו דם ידעו שזו בדיוק הנקודה ללחוץ על הדוושה.

אוהדי הפועל ירושלים באתונה(באדיבות הפועל ירושלים)אוהדי הפועל ירושלים באתונה(באדיבות הפועל ירושלים)

החבורה בצהוב, שסיפקה ערב נהדר מחוץ לקשת (12 מ-29) ניצלה את הרכות ההגנתי הירושלמית לקראת הסיום והחלה לייצר גם הרבה נקודות בתוך הצבע, כדי להשיג את הניצחון ששלח אותה לראשות הבית, כשעל הדרך היא גם השיגה את היתרון הראש בראש על הירושלמים, שניצחו בשבע הפרש בלבד בסיבוב הראשון. 

האדומים שירדו למאזן 3:6 לעומת 2:7 של היוונים, ינסו לחזור למסלול הניצחונות במחזור הבא מול ראסטה וכטה, אך לפני כן הם יצטרכו לעבור עוד חמישה מחזורים בליגת ווינר שלנו.

רבע ראשון: 24:25 לא.א.ק אתונה

חמישיית א.א.ק אתונה: קית’ לנגפורד, מריו צ’אלמרס, דימיטריוס קאקלמנאקיס, לינוס צ’ריסיקופולוס והווארד סנט רוס.

חמישיית הפועל ירושלים: ג’ייקובן בראון, ג’יימס פלדין, סולימאן בריימו, טיישון תומאס ועידן זלמנסון.

אוהדי הפועל ירושלים (באדיבות הפועל ירושלים)אוהדי הפועל ירושלים (באדיבות הפועל ירושלים)

ירושלים פתחה חזק ובעזרת חמש נקודות רצופות של סולימאן בריימו ועוד מהלך של סל ועבירה מצידו של טיישון תומאס, עלתה ל-3:8 לאחר 2:30 דקות של כדורסל. אתונה התעוררה וחזרה במהירות ל-10:10 אך אז תומאס, שנותר עם הכדור בסוף השעון, עלה לזריקה מחוץ לקשת ותפר שלשה שהעלתה את מאזנו ל-6 נקודות ואת ירושלים ליתרון 10:13. בצד השני של הפרקט, ג’ייקובן בראון הסתבך עם שתי עבירות בשלב מוקדם ונשלח מהר לספסל על ידי עודד קטש. לקראת סיום הרבע היוונים העלו את רמת האינטנסיביות ובעזרת ריצת 2:10 עלו ל-21:25, אך המילה האחרונה הייתה של תמיר בלאט שקבע את תוצאת הרבע וצימק ל-25:24 עם שלשלה בסטפ בק.

רבע שני: 43:47 לא.א.ק אתונה

קופשאס פתח טוב את הרבע השני עם סל בצבע ועוד שני ריבאונדים, אחד מתחת לכל סל, כשאליו הצטרף בלאט עם קליעה מחצי מרחק שקבעה 26:28 ירושלים. בצד השני האתונאים המשיכו להסתמך על הקליעה מבחוץ ולאחר שלשה שישית מעשרה ניסיונות שהעלתה אותם ל-30:35, קטש מיהר להזעיק פסק זמן. קאזינס חזר חם מההפסקה בת הדקה עם ארבע נקודות אבל השלשות בצד השני המשיכו לזרום ואתונה עלתה ליתרון שיא של 32:38. בנקודה הזו בריימו את תומאס החליטו לקחת את העניינים לידיים והובילו ריצת 4:11 שהחזירה את היתרון לאורחים (42:43). בדקה האחרונה של המחצית היוונים הוסיפו עוד שלשה למאזנם (8 מ-15) ועם עוד דאנק של קנדריק ריי עם הבאזר הפכו בחזרה ל-43:47.

רבע שלישי: 66:68 לא.א.ק אתונה

תומאס פתח את החצי השני בדיוק באותה היכולת עם חסימה בהגנה ומיד לאחר מכן ריבאונד התקפה ושתיים מתחת לסל בצד השני כדי לצמק ל-47:45. פלדין הוסיף שלשה אבל בצד השני מאצ’יוליס מיהר להגיב עם אחת משלו על הפנים של בריימו ולקבוע 48:52 צהוב. שתי הקבוצות הרימו מעט את רמת האינטנסיביות בהגנה ו-6:40 לסיום הרבע בלאט תפר שלשה גדולה וקבע שוויון 53:53 לשמחתם של מאוד האדומים ביציע. שתי הקבוצות נותרו צמודות צמודות עד לתום הרבע, בסיומו הן ירדו להפסקה לפני 10 הדקות האחרונות עם 66:68 לאתונה בזכות סל שהגיע אחרי ריבאונד התקפה עם הבאזר.

רבע רביעי: 78:91 לא.א.ק אתונה

הרבע האחרון לא נפתח בצורה טובה עבור החבורה של קטש שראתה את אתונה שווה את הפרש השיא שלה ועולה ל-68:74 אחרי 2:6 מהיר. סלוטר הוסיף סל הזוי בסוף השעון והעלה את המקומיים ליתרון שמונה, אך רגע לפני שהמשחק בורח בראון סיפק שלשה גדולה שהשאירה את קטש בטווח. למרות זאת, ירושלים המשיכה לדעוך ו-3:30 דקות לסיום שלשה של צ’אלמרס העלתה את היתרון היווני לספרות כפולות (73:83) וקטש, בניסיון נואש להציל את המשחק, הוריד את שחקניו לפסק זמן. במקרה הזה ההפסקה בת הדקה ממש לא עזרה למאמן הישראלי, שעוד קיווה לצמצם את הפער כדי לפחות לחזור הביתה עם היתרון הכולל בשני המשחקים, אך ראה את הפער הצהוב רק גדל ואת שובר השוויון בין השתיים, הולך לצד היווני עם 78:91 בסיום.