בערב שהיה יכול להפוך לאחד הגדולים בתולדות מ.ס. אשדוד, היריבה ליל עשתה כל העולה על רוחה בדרך לניצחון 56:72 על הקבוצה הישראלית המאוכזבת, שתראה את גמר היורוקאפ מהבית.

אלי רבי והשחקניות אמנם יכולים להיות מרוצים מהמסע המופלא כל הדרך אל חצי גמר היורוקאפ, אך לאחר אובדן יתרון תשע הנקודות מהמשחק הראשון בבית, מדובר באכזבה עצומה עבורם.

מפתיחת המשחק ועד סיומו ליל הייתה הקבוצה הטובה יותר כשאן ווטרס הוותיקה מנצחת על החגיגה. אמנם היה נדמה בזכות התוצאה במשחק הקודם כי לאשדוד סיכוי בכל רגע נתון לחזור, אך על הפרקט זה פשוט היה יותר מדי חד-צדדי.

20 נקודות של מהוני ו-16 של ווטרס הקנו לליל את הניצחון מול אשדוד אצלן רק טיפאני ג'קסון (15 נקודות ו-15 כדורים חוזרים) ושי דורון (16 נקודות) 'הגיעו למשחק' כפי שאומרים.

אלי רבי אמר בתום המשחק: "אנחנו מאוכזבים מההפסד, אבל מתקדמים הלאה לקראת המשימות הבאות שלנו בליגה ובגביע המדינה". אשדוד היא הפייבוריטית הברורה לזכייה בתואר המקומי, תוך ידיעה כי על אף האכזבה, ההעפלה לחצי גמר היורוקאפ מהווה הישג היסטורי לקבוצתו שלו והישג חשוב לענף כדורסל הנשים בישראל.

רבע ראשון: 12:17 לליל
ליל עלתה בחמישייה עם וירג'ין ברמונט, יוהאן גומיס, מייגן מהוני, פאטמיטו סאקו, אן ווטרס. האורחת מאשדוד פתחה עם שי דורון, אליסון הייטאוור, אליסון קלארק, טאיסייה בובייקינה וטיפאני ג'קסון.

הקבוצה המקומית פתחה מצוין בריצת 0:8 לאחר שלשה של יוהאן גומיס ושתיים נוספות של הכוכבת הגדולה, אן ווטרס. גם מייגן מהוני ניצלה איבוד של החניכות של אלי רבי כדי לקלוע שלשה. טאיסייה בובייקינה הייתה זו שהרגיעה מעט כשהעלתה את האדומות-צהובות על הלוח.

הייטאוור עם הכדור (משה חרמון)
הייטאוור במשחק הקודם. מתקשה כמו יתר חברותיה לקבוצה בפתיחה (משה חרמון)
 

הקושי ההתקפי של אשדוד נמשך ואיבודי הכדור נערמו - ווטרס וחברותיה ניצלו זאת כדי לעלות ליתרון 3:14 במשחק, ולמעשה יתרון בסיכום הביניים של שני המפגשים. עד סוף הרבע שי דורון הצליחה למזער נזקים ולהוריד את התוצאה ל-12:17.

מחצית: 20:27 לליל
גם בפתיחת הרבע השני ההתקפה של הקבוצה הישראלית מקרטעת, אך למזלן של השחקניות של רבי, ליל אינה מצליחה לנצל זאת כדי לברוח.

סלווין ורבי (משה חרמון)
סלווין ורבי. סיבות לדאגה על הספסל (משה חרמון)
 

היחידה שמתפקדת בינתיים בהתקפה של אשדוד היא שי דורון אשר מנסה לקחת את המשחק על עצמה בהיעדר אופציות התקפיות אחרות. שמונה הנקודות שלה שומרות את חברותיה בתמונה והן בפיגור של 16:23 כחמש דקות לתום המחצית הראשונה. עד תום הרבע שתי הקבוצות התקשו בהתקפה ויתרון שבע הנקודות נשמר כששתי הקבוצות יורדות לחדר ההלבשה.

נעמי קולודני שומרת. הבעיה של קבוצתה דווקא בהתקפה (משה חרמון)
נעמי קולודני שומרת. הבעיה של קבוצתה דווקא בהתקפה (משה חרמון)
 

רבע שלישי: 34:50 לליל
הרבע החל בקצב התקפי יותר ומהיר יותר, אך למרות השיפור בהתקפה מצידה של טיפאני ג'קסון, איבודי הכדור המרובים ממשיכים לפגוע בקבוצה האורחת.

דורון (משה חרמון)
דורון. מנסה להחזיק את אשדוד בעניניים (משה חרמון)
 

כארבע דקות לתום הרבע השלישי רשם אלי רבי מכה קשה נוספת כשהשופטים שרקו לעבירה הרביעית של ג'קסון. בהיעדרותה של הגבוהה גם הנוכחות ההגנתית נעלמה מהמגרש והצרפתיות רצו ל-28:41, אז המאמן הישראלי הזעיק פסק זמן הכרחי.

בפיגור שיא של 17 נקודות, החליט אלי רבי להסתכן ולהכניס את ג'קסון בחזרה לפרקט וזו מיד החזירו לו עם שש נקודות. למרות זאת, ההגנה גם הפסיקה לתפקד והצרפתיות החזירו בסל על כל נקודה שג'קסון הוסיפה למאזנה.

סיום: 72:56 לליל
עשר הדקות האחרונות נפתחו בנקודות של אליסון הייטאוור, שאולי סוף-סוף נכנסה למשחק. בלעדיה יהיה קשה ביותר לאורחות לחזור.

סלווין חודרת לסל (משה חרמון)
סלווין. אשדוד תצליח להפוך את הפיגור ולעלות לגמר? (משה חרמון)
 

ג'קסון ממשיכה להוביל את חברותיה בניסיון לבצע קאמבק, אך על כל סל שלה הצרפתיות מגיבות בשתיים משלהן. שלשה של מהוני העלתה את ליל ליתרון שיא של 19 נקודות ממנו קשה מאוד לראות את החניכות של אלי רבי חוזרות.

דורון מכדררת (משה חרמון)
דורון מכדררת. הבנות מאשדוד מנסות לגרד את התוצאה הרצויה (משה חרמון)
 

הקצב אמנם ירד בצבירת הסלים הצרפתית, אך גם הבנות באדום-צהוב מתקשות להשיג נקודות. אשדוד בפיגור 51:66 דקה ו-34 שניות לתום ההתמודדות.

אשדוד החלה ללחוץ בניסיון ליצור בלאגן ולהשיג קאמבק מרשים, אך זה לא הספיק ובתום ההתמודדות הקבוצה הצרפתית חוגגת ניצחון 56:72 והעפלה לגמר היורוקאפ על חשבון הקבוצה הישראלית המאוכזבת.