אחרי שלוש זכיות רצופות בגביע המדינה, פעמיים עם הפועל ירושלים ופעם אחת נוספת קודם לכן עם הפועל חולון, תמיר בלאט, שחתם הקיץ ל-3 שנים באלבה ברלין הגרמנית, פותח עונה שלישית בבירה, הפעם כמושאל.

כעת, רגע לפני טורניר הפיינל 8 של ליגת האלופות של פיב”א ופתיחת עונת 2020/21 בגביע ווינר ובליגה, שם ינסה להשיג את האליפות הראשונה שלו לפני היציאה לגרמניה בעונה הבאה, בלאט בן ה-23 התפנה לראיון קצר ל-ONE, בו התייחס לחתימה באלבה ברלין, לציפייה לקראת השתלבותו ביורוליג עם הגרמנים בעונה הבאה, להחלטה לחזור לעונה שלישית בירושלים ולהתייעצות עם אביו, דייויד בלאט, לפני קבלת ההחלטה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קטש: אנחנו בפיגור של זמן

“אני מאוד שמח על החתימה באלבה ברלין אבל הראש שלי בהפועל ירושלים”, אמר בלאט הצעיר בתחילת דבריו והוסיף: “יש לי עוד שנה לשחק במקום האהוב עליי שנתן לי לשחק ותרם לי כל כך הרבה, אני רוצה לתרום בחזרה וכרגע אני כאן. הכל יכול לקרות בעונה הבאה, אני מקווה שהכול יסתדר ויהיה בסדר,אבל אני מסתכל קודם כל על מה שיקרה בחודשים הקרובים”.

תמיר בלאט (רדאד ג'בארה)תמיר בלאט (רדאד ג'בארה)

יש ציפייה לשחק כבר ביורוליג?
“כן, זה ברור. זה החלום שלי עוד מהילדות, תמיד רציתי לשחק ביורוליג. גדלתי על זה עוד מאז שאבא אימן שם. היה מרתק לראות את זה ואני אשמח להיות חלק מזה”.

ההחלטה לחזור לירושלים זה משהו שרצית יותר מספרד? גם הקורונה שיחקה פה תפקיד?
“לוקחים את הכל בחשבון במחשבות. להיות בהפועל ירושלים זו זכות וגאווה, כך שאני מאוד שמח להיות פה”.

תמיר בלאט חוגג (איציק בלניצקי)תמיר בלאט חוגג (איציק בלניצקי)

התייעצת גם עם אבא שלך על המהלך הזה?
“כן. דיברתי עם כל המשפחה שלי על זה והתייעצתי עם האנשים הקרובים אליי, כולל אבא שלי, שכמובן היה בעד להישאר בהפועל ירושלים”.

אגב, איך הוא מרגיש?
“בסדר גמור”.

דייויד בלאט (איציק בלניצקי)דייויד בלאט (איציק בלניצקי)

מה המטרות שלך בעונה הקרובה?
“כמו בכל שנה, בהפועל ירושלים רוצים להגיע הכי רחוק בכל המסגרות. אני מקווה שנהיה קבוצה שמחה שתשחק ביחד, תנצח ותזכה בתארים. אני מקווה גם שיהיה לי חלק גדול בזה”.

תמיר בלאט ושחקני הפועל ירושלים מניפים את גביע המדינה (רדאד ג'בארה)תמיר בלאט ושחקני הפועל ירושלים מניפים את גביע המדינה (רדאד ג'בארה)