מכבי תל אביב תפגוש הערב (שלישי, 21:05) את ברצלונה במסגרת המזור ה-19 של היורוליג. כלפי חוץ, אצל אלופת ישראל משדרים עסקים כרגיל, אך ניכר כי ישנה דריכות שיא לקראת שבוע המשחקים הכפול ביורוליג בו יפגשו חניכיו של יאניס ספרופולוס את הקטאלונים ובחמישי הקרוב את מילאן.
המשחק הקודם בין הצדדים התרחש גם כן במסגרת שבוע משחקים כפול, כאשר אז במחצית הראשונה מכבי וברצלונה נשארו צמודות, אך במחצית השנייה קבוצתו של סבטיסלב פשיץ׳ השתלטה על המשחק שבתומו אמרו בסביבת הקבוצה “הפסדנו לקבוצת NBA”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספרופולוס: המטרה- אגרסיביות עם אנרגיות

אמש התפרסם חלקו הראשון של סקר הג׳נרל מנג׳רים המסורתי של היורוליג כאשר מכבי נבחרה בסקר לקבוצה השנייה שהכי קשה לשחק נגדה ויאניס ספרופלוס נבחר למאמן הכי טוב. על כך אמר סקוטי ווילבקין: ״אני מסכים שהוא המאמן הכי טוב, אני אוהב לשחק עבורו, אבל אני חושב שכנראה מה שגרם להם לומר את זה הוא כי אנחנו משחקים קשוח, אנחנו תמיד משחקים חזק”.

עוד הוסיף: “היו לנו כמה משחקים שהיינו בפיגור ונלחמנו כל הדרך כדי לנצח את המשחקים הללו, אני לא יודע, אבל הקבוצה שלנו תמיד נלחמת ולא מוותרת ואין ספק שזה קשה לשחק כאן. אני חושב שיש לנו את יתרון הביתיות הכי טוב ביורוליג, כך שככל הנראה זה הוביל לכך״.

סקוטי ווילבקין, ג'יילן ריינולדס ואות'לו האנטר (חגי מיכאלי)סקוטי ווילבקין, ג'יילן ריינולדס ואות'לו האנטר (חגי מיכאלי)

שני ההפסדים הכי גדולים שלכם בסיבוב הקודם היו נגד אנדולו אפס וברצלונה, שאותה תפגשו. עד כמה אתם להוטים לנצח אותם?
״יש להם יתרון של משחק אחד מעלינו בטבלה, כך שזה יהיה אדיר עבורנו לנצח אותם. הפסגה ממש צמודה, כל משחק הוא חשוב ובמיוחד נגד קבוצה כמו ברצלונה שהיא אחת הקבוצות הכי טובות ביורוליג. אנחנו רוצים לעשות את הכי טוב שלנו במטרה לנצח״.
במשחק הקודם שלכם נגדם החלפתם מהלומות במחצית הראשונה ואז הם ברחו ברבע השלישי, איך מונעים את זה?
״להישאר מרוכזים ויחד כקבוצה, כך שהמטרה תהיה בראש מעיינינו. לשחק במשך ארבעת הרבעים בדרך שבה אנחנו יכולים לשחק ולתת לעצמנו סיכוי לנצח את המשחק״.

דני אבדיה, סקוטי ווילבקין, ג'יילן ריינולדס ואות'לו האנטר (חגי מיכאלי)דני אבדיה, סקוטי ווילבקין, ג'יילן ריינולדס ואות'לו האנטר (חגי מיכאלי)

האם אתה מסכים שהתחושה לקראת המשחק הזה היא של משחק העונה?
״כן, בגלל שזה המשחק הבא שלנו, אפשר גם היה לומר את זה על המשחק נגד אפס לפני שפגשנו אותם, אבל עכשיו אנחנו כאן ומשחקים נגד ברצלונה כך שכל משחק נגד אחת מארבע הקבוצות הראשונות אפשר לומר עליו משהו כזה״.
עד כה במשחקי הבית שלכם הצלחתם לעצור את שחקני המפתח של היריבות שלכם, לניקולה מירוטיץ׳ היה משחק נהדר מולכם, איך עוצרים אותו?
״אנחנו פשוט צריכים ולהגביל את הדבר שהוא הכי רוצה לעשות, הוא יקלע זריקות כי הוא שחקן טוב אבל אנחנו פשוט צריכים להכריח אותו לקחת את הזריקות שלא יהיו הבחירה הראשונה או השנייה שלו. עד כמה האגרסיביות תשחק תפקיד? נהיה חייבים להיות אגרסיביים ולנסות להוציא אותם מאזור הנוחות שלהם, לא לתת להם את האפשרות להריץ את המערכים ההתקפיים שלהם בקלות ולגרום להם לעבוד עבור זה״.

ניקולה מירוטיץ' (מערכת ONE)ניקולה מירוטיץ' (מערכת ONE)

ג׳יילן ריינולדס הוסיף: ״אני חושב שהכל מתחיל באימונים ובחזרות שאנחנו עושים כדי להבין טוב יותר את מה שהמאמן רוצה שאני אעשה בצד ההגנתי ואני חושב שצריכים להישאר יחד, ברור שמדובר בקבוצה טובה מאוד ופשוט צריך להיות מוכנים לצאת למלחמה״.
לאחר שני משחקים וכמה אימונים נוספים, איך זה מרגיש להיות חלק מהמערכת?
״זה מרגיש נהדר ואני שמח להיות פה יש לנו פה צוות נהדר. המאמן יודע מה הוא רוצה לעשות והחבר’ה כאן הם נהדרים על ומחוץ למגרש. אני עדיין לומד להכיר אותם ואני שמח להיות כאן. מה גרם להשתלבות המהירה? פשוט להיות מוכן לקפוץ לאש, אין לי זמן לבזבז אז פשוט להיות מוכן כשקוראים לי״.

ג'יילן ריינולדס ואות'לו האנטר (חגי מיכאלי)ג'יילן ריינולדס ואות'לו האנטר (חגי מיכאלי)

מה אתה חושב על המצ׳אפ שלכם מול ברצלונה שמחזיקה אולי בקו הקדמי האיכותי ביותר?
״אין ספק שהולך להיות קרב, יש להם שחקנים טובים אבל גם לנו יש, אנחנו עובדים קשה כל יום צריך לבוא חדורים למשחק ואני מוכן לאתגר. הציפייה מהקהל? להביא את האנרגיות שלהם, ברור שאוהדים שמלווים אותך במהלך המשחק גורמים להילחם חזק יותר והם השחקן השישי שלנו אז שיבואו לתמוך במכבי ובואו נעשה את זה״.