מכבי תל אביב תפגוש הערב (רביעי, 21:05) את חימקי מוסקבה במסגרת המחזור ה-23 של היורוליג. ככל הנראה מתוך הסתכלות למפגש שמחכה מול פנרבחצ’ה ביום שישי הקרוב, אלופת המדינה הודיעה שסקוטי ווילבקין לא יתלבש וייעדר מההתמודדות מול הרוסים.

מי שצפוי לקבל קרדיט גדול יותר בשל כך הוא ארון ג'קסון ששיחק בצסק"א, ולכן המפגשים שלו מול חימקי היו עניין שבשגרה בליגת ה-VTB. ג'קסון שגם במסגרת היורוליג פגש את חימקי בעונת 2015/16  התייחס אליהם ואמר: “אני מכיר אותם ואת המאמן שלהם היטב, שיחקתי מולם מספר פעמים ואני מכיר את הסגנון שלהם. אני מוכן לאתגר וזו הסיבה שהביאו אותי לכאן, זה מטורף מה שקרה כאן עם פציעות מוזרות. אני כאן כדי לעזור בהתמודדות עם המצב עד כמה שאפשר ואפילו לי הייתה פציעה מוזרה, למזלי היא לא הייתה רצינית כמו של שאר השחקנים”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספרופולוס: אנחנו מכבי ונילחם עד הסוף

“אני מקווה שנקבל בחזרה את סקוטי ואת שאר השחקנים הפצועים במהרה. בשני משחקי היורוליג הראשונים זה היה קצת קשה להיכנס לעניינים וכשהפסדנו לבאיירן הרגשתי שאני סוף כל סוף מצליח להיכנס לקצב וחשבתי שזה יגרום לי לנסוק מעלה, ואז ממש לפני המשחק עם מדריד סובבתי את הקרסול ונקווה שעם תהליך השיקום והטיפול שאני עובר אני אחזור ולעשות את הדברים שלשמם הביאו אותי לפה. כל משחק ביורוליג הוא משחק שחייבים לנצח בו".

ג'קסון נשאל גם עד כמה הוא שמח שהוא לא נמצא בסין לאור וירוס הקורונה אשר משתולל שם: "מאושר מאוד, אבל זה מצער מה שקורה שם לכל כך הרבה אנשים, אני אסיר תודה על כך שאני לא שם אבל נקווה שישתלטו שם על העניינים במהרה ויצליחו לרפא את כולם כדי שהאנשים יהיו בטוחים".

ארון ג'קסון (שחר גרוס)ארון ג'קסון (שחר גרוס)

עד כמה קשה לעצור את אלכסיי שבד?  
"זה קשה לעצור שחקן כמוהו, צריך לנסות ולהכיל אותו עד כמה שאפשר אבל הכדרור הראשון שלו די גבוה ואני חושב שאם תוקפים את הכדרור שלו זה יכול להפריע לו מאוד".

אנג'לו קלויארו נשאל האם "מכבי החדשה" עם השינויים שבוצעו יכולה להיות טובה כמו מכבי שלפני השינויים שבוצעו בסגל והשיב: "אנחנו אותה מכבי, אנחנו משפחה ולכולנו כאן ברור שלאורך כל עונה יהיו שחקנים חדשים שיגיעו וכאלו שיפצעו. זו עונה ארוכה שנמשכת עשרה חודשים וזה חלק מהעונה כך שיהיו עליות וירידות, הדברים אף פעם לא הולכים חלק וצריך פשוט להמשיך ולעבוד קשה, להמשיך בתהליך ולעשות את מה שעשינו לפני, זו הדרך שבה הדברים עובדים".     

יובל זוסמן מול אלכסיי שבד (האתר הרשמי של מכבי ת"א)יובל זוסמן מול אלכסיי שבד (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

האם ישנה איזושהי תחושה של דחיפות במיוחד לאור העובדה שהפסדתם את שני המשחקים האחרונים?
"ביורוליג רוצים לנצח את כל משחקי הבית כך שתמיד ישנה תחושה של דחיפות, אין ספק שכעת אנחנו חווים תקופה לא טובה אבל אין מקום טוב יותר מהבית בכדי להפוך את המצב".

חימקי ניצחה שלושה מתוך 14 המשחקים האחרונים שלה, האם זה משפיע על הגישה שלכם למשחק?
"כל קבוצה ביורוליג יכולה לנצח כל משחק בין שבבית ובין שבחוץ, יש כל כך הרבה שחקנים מוכשרים בליגה כך שצריך להסתכל על כל קבוצה באותו האופן שהן יכולות לנצח אותך וחייבים להתכונן אליהן".

האם זהו השבוע הכי חשוב עבורכם?
"אנחנו מסתכלים קדימה משחק אחד בכל פעם אבל אני מניח שאפשר לומר שכרגע זה שבוע קריטי כי זה השבוע שאנחנו נמצאים בו".