אחרי ארבעה הפסדים רצופים ביורוליג, מכבי תל אביב תנסה להתאושש הערב (חמישי, 21:05) במשחק ביתי בהיכל מנורה מבטחים כאשר היא תארח את ולנסיה הספרדית. לקראת המפגש, המאמן יאניס ספרופולוס, והשחקנים כריס ג’ונס וסנדי כהן דיברו במסיבת עיתונאים, אשר הועברה בשידור חי כאן באתר.

ספרופולוס: משחקים נגד קבוצה טובה מאוד

יאניס ספרופולוס: “יש לנו משחק אחרי ההפסד מול צסק”א והדבר הכי חשוב עבורי כרגע זה להביא את השחקנים להיות מוכנים לקראת המלחמה שמצפה לנו. משחקים נגד קבוצה טובה מאוד, עם שחקנים טובים שיודעים לקלוע טוב, משחקים טוב בהגנה ואנחנו צריכים להיות יותר אפקטיביים ומרוכזים במהלך המשחק כדי לנצח. בשבילי ובשביל השחקנים הדבר הכי חשוב זה לשחק מסודר. אני נלחם בחיי על הכל אז אני מוכן למלחמה. זה המקצוע, להלחם כל הזמן לא משנה מה המצב. נלחם עד הסוף, מכבי זה מועדון גדול, ניתן את המקסימום ונגיע למשחק מוכנים בצורה מקסימלית”.

זה משחק שונה מצסק”א. אנחנו צריכים ללמוד ממשחק כזה ולהשתפר. זה אתגר גדול. אנחנו צריכים לחזור לנצח אחרי 4 הפסדים. כל משחק לגופו, אנחנו רוצים לחזור לתוצאות חיוביות ואנחנו מועדון גדול, תמיד שאתה משחק עם מכבי אתה צריך לנסות לנצח. אני לא חושב שאנחנו צריכים לסכם את העונה כי אנחנו עוד צריכים לשחק. בסוף העונה נסכם. אנחנו משחקים בלי אוהדים וזה לא אותו דבר עבורנו”.

יאניס ספרופולוס (חגי מיכאלי)יאניס ספרופולוס (חגי מיכאלי)

“לא היה לנו מספיק זמן להכין את הקבוצה לעונה, היו לנו בסך הכל שלושה שבועות מהעונה הקודמת, ועם כל הסיטואציה שנוצרה עם הקורונה זה לא היה פשוט. חלק מהשחקנים לא יכולים לתת עונה חזקה כל הזמן כי היו הרבה דברים שלא היינו מוכנים אליהם. עד הנקודה הזאת, אנחנו משחקים שנתיים רצוף למעט שלושה שבועות של הפסקה בקיץ, זה לא נורמלי, הגוף צריך יותר זמן לנוח וזה לא פשוט. לא יכולנו לעשות את העונה הזאת שונה וזו לא עונה רגילה עבור אף קבוצה”. 

סנדי כהן: “ היה משחק קשה מול צסק”א. המשפחה שלי הגיעה לכאן לחמישה ימים והיה לי כיף להיות איתם כי מאוד התגעגעתי. אנחנו מתכוננים חזק לוולנסיה ונגיע מוכנים. כל משחק בנקודה הזאת של העונה הוא מאוד חשוב. זה להיות או לחדול, אני מקווה שנגיע חזקים למשחק מול ולנסיה ונצליח לנצח. היו לנו הרבה משחקים צמודים שהפסדנו העונה, יש לי הרבה מוטיבציה אחרי המשחק מול צסק”א ואני מאמין שגם לכל השחקנים יש את אותה מוטיבציה”. 

סנדי כהן (חגי מיכאלי)סנדי כהן (חגי מיכאלי)

כריס ג’ונס: “אנחנו לא חושבים על המשחק הקודם וממוקדים רק במשחק הבא. נפלנו בדברים קטנים בהגנה וננסה לשפר את זה, עשו נגדנו נקודות קלות מדי”. 

כריס ג'ונס (חגי מיכאלי)כריס ג'ונס (חגי מיכאלי)