8 נקודות בקלאץ’, 8 כדורים חוזרים, 2 אסיסטים, שלשה גדולה בשניות הסיום של הרבע האחרון, מאצ’ אפים בהגנה מול לברון ג’יימס וחלק משמעותי מאוד בניצחון הענק של וושינגטון וויזארדס 124:127 לאחר הארכה על האלופה, לוס אנג’לס לייקרס. זו הייתה מנת חלקו של דני אבדיה הבוקר (שלישי) במהלך 23 הדקות שלו על הפרקט בסטייפלס בניצחון החמישי ברציפות של קבוצתו. 

“כמו שכבר אמרתי, אני לא פוחד מאף אחד”, הצהיר הפורוורד הישראלי בסיום כשנשאל על ההגנה שלו מול לברון ג’יימס והוסיף בנוגע לשלשת הקלאץ’: ״אני מתאמן הרבה, זורק המון וזה גורם לי להיות בטוח בזריקה שלי. אני תמיד אזרוק כשאני פנוי״. אבדיה גם סיפר מדוע השליך את הכדור לכיוון תקרת הסטייפלס עם הבאזר האחרון: “"רוי האצ’ימורה אמר לי לזרוק את הכדור למעלה כי היתה עוד שניה".

דני אבדיה קולע את השלשה בשניות הסיום (רויטרס)דני אבדיה קולע את השלשה בשניות הסיום (רויטרס)

“דני היה ענק, מגיע לו קרדיט מיוחד”, החמיא מאמן הוויזארדס, סקוט ברוקס, לישראלי בסיום הדרמה, לאחר שעוד לפני המשחק, התייחס למצבו: “זו לא ליגה קלה וזה לא הולך להיות קל לאף שחקן שמגיע לכאן. דני נמצא כרגע במקום שבו הוא צריך להיות. הוא הגיע, יהיו לו עוד משחקים טובים ומשחקים פחות טובים, אבל אני אוהב את הגישה שלו, הקשיחות והאופי. אמשיך לאמן אותו, הקבוצה הזאת תמשיך לבנות אותו. לא קל לבוא לליגה הזאת ולשחק בצורה טובה בכל לילה, אבל זה טוב עבורו. הוא ימשיך להתקדם, בהמשך הזריקות שלו ישתפרו, אבל זה לא רק לגבי זה. ברור שהוא גם יעשה טעויות, אבל הוא יצטרך להתגבר עליהן”. 

“לאבדיה יש קניידלך לקחת שלשה כזאת”, צייץ בהומור העיתונאי פרד כץ מ-’The Athletic’ על קליעת הקלאץ’ של הרוקי הישראלי בתוך הדקה האחרונה, שנתנה יתרון 3, אך לא הספיקה כדי למנוע את הכניסה להארכה.