הטירוף הגדול שממשיך סביב דראפט ה-NBA ובעיקר נוכח בחירתו של דני אבדיה, היהלום שעזב את מכבי תל אביב לטובת הוושינגטון וויזארדס, הגיע באופן טבעי ומהיר יש לומר, גם למשחק המצליח NBA 2K 21, ששחרר היום לשחקני הקונסולות את הנבחרים העיקריים של האירוע הנוצץ וכמובן מהצד שאותנו מעניין – גם את הקלף החדש והמסקרן של הכוכב הצעיר מישראל.

לטובת מי שלא בקיא כ”כ במשחק, נעשה קודם סדר כיצד זה עובד ולאחר מכן נפרוט את נתוני השחקן ההתחלתיים והדי מרשימים להם זכה אקס האלופה הישראלית. בטוקיי ישנו מוד הנקרא “MYTEAM” המתחדש עם שלל קלפים (כרטיסי שחקן) בהתאם ליכולת הנוכחית שלהם על הפרקט ולמה שקורה בליגה הטובה בעולם, כאשר הפעם רוב שחקני הדראפט המאושרים (חלק מהשחקנים כבר הופיעו במשחק אשתקד, אבדיה לא) קיבלו לראשונה את הכבוד שלהם עם דמותם במשחק המוכר.

המופע של דני אבדיה לאחר הבחירה בדראפט

נתחיל עם הציון הכללי של פורוורד הוויזארדס הנרגש, שקיבל כמו כל שאר נבחרת הדראפט קלף “אמראלד” (רמה רביעית מתוך 9) – עם ציון כללי של 82 בסך הכול, 82 בהתקפה ו-80 בצד ההגנתי. בכל הנוגע לפירוט הנתונים בראש ובראשונה ע”פ המשחק אבדיה בולט ביכולת הכדרור שלו, ובפרט עם עצירה ומיד להמשיך לדהור בהתקפת המעבר (STOP&GO), כשקיבל על אספקט זה שדרוג זהב מיוחד.

דני אבדיה בטוקיי (צילום מסך)דני אבדיה בטוקיי (צילום מסך)

כמו כן, הישראלי גם זכה לציון כמעט מושלם (!) של 98 (100-0) בכל הקשור ל-IQ בזריקה שלו, אך מנגד אם נעבור לצד היותר חלש מבחינתם נקבל דירוג של 65 בלבד ביציבות ההגנתית. ציון מרשים הקלף שלו קיבל גם בכושר הגופני, 88 שזה דירוג די גבוה ובטח יחסית לשחקן כה צעיר ונראה שההתעלות שלו ברגעי ההכרעה בליגה הישראלית עם רוטציה קצרה ובלו”ז צפוף ביותר לא נעלמה מעיניהם של יוצרי המשחק המושקע.

דני אבדיה בטוקיי (צילום מסך)דני אבדיה בטוקיי (צילום מסך)

אז מלבד הכושר המצוין, הפורוורד קיבל גם 85 מרשים ב”האסל”, כלומר שחקן שנותן את כל כולו, לא מוותר, “נושך” על הפרקט אם צריך ונלחם על כל כדור. בנוסף, שחקנה הטרי של הקבוצה מהבירה זכה ל-95 יוצא דופן וגבוה ב-”Hands”, המשמעות בעיקר לידיים הארוכות והפוטנציאל למגוון פעולות באזור הסל. מבחינה הגנתית הנתונים לקלף ההתחלתי הם לא הכי גבוהים עם פחות מ-70 בסוגי ההגנה, אך בקליעה כבר יש קפיצה קטנה עם 75 בלייאפ תוך כדי תנועה וציון זהה אף גם לקליעה מחצי מרחק, כשמחוץ לקשת השלוש הקליעה שלו עדיין מעט “חשודה” וכך גם במשחק עם 73. במהירות הפורוורד עם 73 ובקליעה מקו העונשין שעדיין לא מספיק מרשימה עם 71, די תואם למציאות יש לומר.

דני אבדיה בטוקיי (צילום מסך)דני אבדיה בטוקיי (צילום מסך)

ובטוקיי כמו בטוקיי תמיד יש מקום לשדרוגים ומשימות. הישראלי זכה לשני שדרוגים נוספים, הראשון יקרה אם שחקן הקונסולה יגיע ל-25 נקודות בהתקפות מעבר, בהן כמובן אבדיה מצטיין. אם זה יקרה הקלף של אבדיה יעלה ל-80 מרשים בלייאפ תוך כדי תנועה, 79 לקליעה מחוץ לקשת ול-75 בסחיטת פאולים, מספר בהחלט גבוה לשחקן כה צעיר, וראינו את האספקט הזה לא מעט כאן על הפרקטים בישראל, כשההגנות הצליחו לעצור אותו רק באמצעות פאולים. 

דני אבדיה בטוקיי (צילום מסך)דני אבדיה בטוקיי (צילום מסך)

לסיכום למי שלא ממש מכיר את רזי המשחק אפשר להבין שגם יוצרי המשחק מעריכים את הפוטנציאל הגדול של הנציג הישראלי, שאם יציג יכולות טובות גם לצד שני הסטארים ג’ון וול ובראדלי ביל הוא עוד יקבל לא מעט קלפים איכותיים בהמשך הדרך, בתקווה בשבילו וכמובן בשביל שחקני הקונסולות בכחול-לבן, שינסו להרשים במוד התחרותי והמעניין עם נציג ישראלי על פרקט המשחקים הווירטואלי.

דני אבדיה בטוקיי (צילום מסך)דני אבדיה בטוקיי (צילום מסך)