מכבי תל אביב יצאה לאתונה כשהיא תחת ההשפעה של הפסד הבית לבאיירן, ובין השורות התחיל לבצבץ הלחץ. הצהובים עשו הכנה לא טובה הקבוצה כרגע לא נראית טוב. יש שלושה פצועים, ואת כל זה לא לקחו בחשבון וציפו לניצחונות בית על אלבה ברלין ובאיירן מינכן. הניצחון על אלבה הרדים את הקבוצה, וההפסד מול צסק”א חסרת השחקנים לא הדליק את כל הנורות האדומות הדרושות, וכך אלופת ישראל נפלה במשחק עם הגרמנים ועליו היא הייתה צריכה לחפות היום באתונה, ובעוד מקומות נוספים קשים.

בערב של תוצאות מטורפות ביורוליג, ניצחון של הגרמניות אלבה בצסק”א ובאיירן את פנרבחצ’ה, התפתח פה משחק צמוד, כשספרופולוס מכיר על בוריה את היוונים ומצד שני הסיק מסקנות מהמשחקים הקודמים וקיבל כמה החלטות קשות חשובות, וחלקן טובות. דיברתי במשחק הקודם על חולשתו או העדרו של האנטר, הפעם האנטר נכנס כבר ברבע הראשון, כשבמשחקים קודמים כולם נפלו במלכודת של השבחים והשימוש בז’יז’יץ’, שפגע גם בהתייחסות להאנטר.  

אות'לו האנטר מנסה לשמור על הכדור (באדיבות אולימפיאקוס פיראוס)אות'לו האנטר מנסה לשמור על הכדור (באדיבות אולימפיאקוס פיראוס)

להאנטר היה משחק מצוין. הוא היה מרכיב חשוב בהגנת החילופים של מכבי, ועצר מספר כניסות אופייניות של ספאנוליס. החלטה נוספת של המאמן היא הצבת עוז בלייזר בחמישייה, והיה לו משחק טוב. ברבע הרביעי, לפי ההכרה של ספרופולוס את חולשתו ההגנתית של ספאנוליס, היוונים חיפשו עבורו שומר שיעשה הכי פחות נזק, אבל בלייזר התקיף אותו מצוין והביא לכמה סלים טובים.

כריס ג’ונס נכנס היום הרבה יותר מוקדם היה טוב עם כניסתו למשחק. הוא קיבל יותר דקות, אבל בדקות האחרונות היה קצת נרגש, חסר ניסיון והחטיא שתי קליעות עונשין. אך זה נכון שהכדור הגיע לווילבקין לשלשה שהשוותה את התוצאה. החלטה נוספת של יאניס – מספיק עם הרעש סביב בנדר. כרגע הוא לא טוב וקלויארו ובלייזר יותר טובים והם שיחקו.  

סקוטי ווילבקין (באדיבות אולימפיאקוס פיראוס)סקוטי ווילבקין (באדיבות אולימפיאקוס פיראוס)

כתבתי כבר לגבי ההחלטה האנטר או ז’יז’יץ’. גם כאן, החלטה וביצוע עד עכשיו, ולא, היום המשחק של ז’יז’יץ’ והאנטר לא עבד טוב וייתכן שיצטרכו לתרגל כאשר תהיה אפשרות ותהיה ליגה. עם זאתף ההגנה הסמל המסחרי של מכבי בשנה שעברהף לא הייתה במיטבה בעיקר ברבע השני כאשר כל אחד יודע שכשאתה סופג 29 נקודות וכמעט כל ההרכבים היו שותפים להגנה החלשה של הרבע הזה.

דבר נוסף שיאניס ידע מהכרת אולימפיאקוס הוא העובדה שווזנקוב הוא קלעי שלוש טוב. זה הסמל המסחרי שלו, אז כמו שהתכוננו לדאבל אפ על פרנטזיס והורידו אותו וכמו שהתכוננו לספאנוליס, היה צריך גם להתכונן אליו. יש מצבים שמאמנים מתכוננים ומכינים ובסוף זה לא עובד, למשל שתי קליעות העונשין של ג’ונס. המאמן היווני מכניס שלושה גבוהים, ג’ונס מחטיא את שתי הזריקות, מכבי לוקחת את הריבאונד, מסירה לווילבקין והוא את שלשת השוויון לא החטיא. 

סקוטי ווילבקין מנסה להגיע לכדור (באדיבות אולימפיאקוס פיראוס)סקוטי ווילבקין מנסה להגיע לכדור (באדיבות אולימפיאקוס פיראוס)

ואז, הולכים לשש, שבע שניות אחרונות. כדור של היוונים מהצד, למכבי תל אביב יש שני פאולים לתת והיא מבצעת את העבירות, אולי מוקדם מדי לכדור האחרון, ארבע שניות נשארים בלי פאול לתת ואז הגנה טובה אבל זריקת התאבדות של האריסון נכנסת וקובעת ניצחון למארחת והפסד מרגיז לצהובים.

אגב, הסנטר של היוונים חסן מרטין היה פנוי בשוק השחקנים והוא לא יושב על שכר גבוה, וראיתם איזה משחק הוא נתן היום. הוא היה מרשים גם בשבוע שעבר בניצחון על מילאנו. מכבי במאזן 3:1, לא כך תוכנן. ביום שישי הבא היא שוב במוסקבה נגד חימקי הפצועה ומוכת הקורונה, אי אפשר לדעת מי ישחק בשורות הרוסים אבל ניצחון של מכבי הוא חובה שם.