בית הדין העליון דחה היום (רביעי) את בקשתה של בית"ר אשדוד שהוגשה באמצעות עו"ד איל יפה, לניצחון טכני במשחק בו הפסידה 1-0 לבית"ר באר שבע.

נשיא בית הדיון העליון אמנון סטרשנוב התייחס בדבריו לעניין החשיבות הגדולה של הכרעות ספורטיביות על כר הדשא, ואף התייחס בהחלטתו לחוות דעת מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר, שהבהיר כי בסמכותו של שופט המשחק להחליט לשרוק לסיום בתוך תוספת הזמן, גם כאשר עדיין לא הושלמה, הדבר נתון לשיקול דעתו של השופט.

באר שבע יוצגה בדיון ע"י עורכי הדין ניר ענבר ואסף גופר אשר ביקשו להסתמך על דו"ח שופט המשחק גיא אוחיון שציין בהדגשה כי המשחק הגיע לסיומו החוקי ולא הופסק כתוצאה מהאירועים שקדמו לשריקת הסיום של המשחק. בכך מגיעה לסופה הפרשה שנבחנה ע"י האגף המשפטי בהתאחדות, וכן נדונה כאמור בפני בית הדין המשמעתי וגם בפני בית הדין העליון בהרכב של 3 דיינים.

עו"ד אסף גופר שייצג את באר שבע: "העתירה של בית״ר אשדוד נדחתה לאחר שבית הדין העליון קיבל את עמדת מ.ס. באר שבע שלפי דו״ח השיפוט המשחק הגיע לסיומו החוקי וכי בית הדין העליון מנוע מלהתערב בשיקול דעתו של שופט המשחק"

ביום חמישי הבא 1.7.21 יתמודדו בית"ר באר שבע ומכבי ערד במסגרת משחק מבחן נגד הירידה, כאשר המפסידה תתמודד מול נציגת ליגה ג' על הזכות לשחק בעונה הבאה בליגה ב' דרום ב'.