אחרי ששלב 32 האחרונות הסתיים, הגרלת שמינית גמר הליגה האירופית לעונת 2017/18 נערכה היום (שישי) בניון שבשווייץ וסיפקה כמה מפגשים מסקרנים במיוחד. לצד צמד הלגיונרים שלנו, מונאס דאבור שמשחק ברד בול זלצבורג וביבראס נאתכו מצסק”א מוסקבה, הוגרלו גם כמה מענקיות היבשת דוגמת ארסנל, מילאן, אתלטיקו מדריד ובורוסיה דורטמונד.

נתחיל עם הלגיונרים בכחול-לבן. דאבור וזלצבורג שחלפו על פני ריאל סוסיאדד יתקלו במשוכה גבוהה בהרבה בשלב 16 האחרונות וייפגשו לשני משחקים את בורוסיה דורטמונד, פיינליסטית הצ’מפיונס מ-2013. גם נאתכו וחבריו מבירת רוסיה זכו להגרלה אטרקטיבית, כאשר מי שתעמוד בפניהם בדרך לרבע הגמר היא ליון, שבאצטדיונה הביתי ייערך העונה משחק הגמר.

אבל עם כל הכבוד לשחקנים שלנו, המשחק המרכזי הוא ללא ספק זה שיפגיש את ארסנל ומילאן לדו – קרב שלא היה מבייש גם את השלבים הגבוהים של ליגת האלופות. במשחקים מסקרנים נוספים אתלטיקו מדריד תחכה ללוקומוטיב מוסקבה, מארסיי תפגוש את אתלטיק בילבאו ולאציו תתמודד מול דינמו קייב. רד בול לייפציג נמנעה מדרבי מול רד בול זלצבורג ותפגוש את זניט סנט פטרסבורג וספורטינג ליסבון תשחק מול ויקטוריה פלזן.

ביברס נאתכו (רויטרס)ביברס נאתכו (רויטרס)

משחקי השלב הראשון ייערכו ביום חמישי ה-8 במרץ, בעוד מפגשי הגומלין התקיימו בדיוק שבוע אחד לאחר מכן, ב-15 במרץ. אגב, ההגרלה שהייתה אמורה להתקיים ללא הגבלות מיוחדות כאשר גם קבוצות מאותה מדינה היו יכולות להיות מוגרלות אחת נגד השנייה, התנהלה עם אילוץ יחיד שנבע דווקא ממניעים פוליטיים. דינמו קייב מאוקראינה לא הייתה יכולה להיות מוגרלת מול אחת משלוש הקבוצות הרוסיות בשל המצב המדיני המסובך שקיים בין המדינות, ולכן ההגרלה הופרדה לשני חלקים. 

בחלק הראשון הוגרלה דינמו קייב כשבמקביל הוצאו מהקערה הכדורים של הקבוצות הרוסיות, ולאחר שהאוקראינים הוגרלו מול לאציו, הוחזרו שלושת הכדורים לקערה וההגרלה נמשכה כרגיל.

רשימת המשחקים המלאה (15.3.2018 – 8.3.2018)

לאציו  – דינמו קייב

רד בול לייפציג – זניט סנט פטרסבורג

?אתלטיקו מדריד – לוקומטיב מוסקבה

צסק”א מוסקבה – ליון

מארסיי – אתלטיק בילבאו

ספורטינג ליסבון – ויקטוריה פלזן

בורוסיה דורטמונד – רד בול זלצבורג

מילאן – ארסנל